Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy engeszteljem ki a volt...

Hogy engeszteljem ki a volt tanáromat? Elhínám valahová.

Figyelt kérdés
Először úgy gondoltam elviszem vacsorázni,elvinni valahová ahol szép és a környezet is megfelelő lenne a egy jó kikapcsolódáshoz,hogy megbeszéljük amire azt hiheti hogy én nem szerettem ,pedig tényleg szerettem..soha nem is bántottam csak féltékeny voltam ..

2016. júl. 10. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne hívd el... az fura. Írj neki levelet, vagy küldj neki egy csokor virágot (ha nő, piát, ha férfi), és abban magyarázd el, amit szeretnél.

Tanárként annyit tennék hozzá, nem tudom, mi történt köztetek, de lehet, hogy eltúlzod a dolog fontosságát. Egy tanár mindennapi munkájának része, hogy a diákok reagálnak rá, van, aki szereti, van, aki nem... nem csinálunk belőle nagy ügyet, hacsak nem történt valami kiemelkedő konfliktus, igazából jelentéktelen a dolog olyan szempontból, ahogy te próbálsz hozzáállni. Ezért érzem túlzásnak a meghívást.

2016. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne hívd el sehova. Ez nagyon fura.

Ha valami bántót tettél, akkor kérj bocsánatot, akár levélben. Ennél több nem kell. És ennél többre nem is hinném, hogy vágyik egy tanár a diákjától.

2016. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem már az fura, hogy emocionális kapcsolat van tanár és diák közt. Szerintem bizonyos távolságot kell tartani, úgyhogy én túllépnék ezen. Nyilván a volt tanár sem ezen fog rágódni hónapokon át, plusz több száz/ezer diákja volt, van, lesz, ezért abszolút jelentéktelen pont vagy a szemében.
2016. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Hidd el nekem, nem érdekli. A diákok jönnek és mennek egy tanár életében, van, aki kedves emlék marad, van, aki nem annyira, de egy tanár életének nem az a sarokköve, hogy Bécike a 11A-ból szerette vagy sem. Nem érdekli. Ráadásul nem hülyék, valószínűleg tudja is, hányadán álltok, de ha azt hiszed, ez megakasztja egy tanár életét akár szakmailag, akár személyes szinten, nagyon tévedsz. A legnagyobb esélye annak van, hogy már el is felejtette, de mindenképp túllépett rajta. Ez nem olyasmi, amin az ember otthon emészti magát. Ez az élet és a munka része. Biztos, hogy furcsának, bizarrnak érezné, hogy egy diák elhívja valahová, biztos, hogy kellemetlen lenne neki. Bocsánatot kérni mindig lehet, de a levelet javaslom. Több már a személyes szféráját sértené.

Hidd el, bármi történt, nem hüppög otthon a sarokban Bécike miatt a 11A-ból, ne képzelj ilyeneket.

Én egyébként is úgy látom a kiírásból, hogy a dolog inkább téged bánt és magad miatt tisztáznád, nem a tanárod miatt. Küldj neki egy kedves levelet, amiben mindent elmondasz, de ennél több nem kell, csak kínos lenne.

2016. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
"Elhínám" :'D :D :D
2016. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok, ha ilyen levelet kapnék egy volt diákomtól biztos frászt kapnék.
2016. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az eddig válaszolóknak, szóval szerintem se hívd el sehova.


Egyenrangú emberek között lehetnek konfliktusok, amiket így lehet rendezni, hogy elhívod vacsorázni stb., de tanár-diák között ilyen nincsen. A tanárnak te csak egy diákja voltál, a munkája része, és még ha meg is sértetted valamivel, és haragudott rád, ez a dolog csak a munkája része, az iskolában volt, és nem az ő személyes életében. Amikor hazamegy, és éli a magánéletét, akkor rohadtul nem foglalkozik X, Y-al, hogy mit csináltak az iskolában... Tehát egy ilyen meghívásnál azt gondolná, hogy mit képzelsz te magadról, hiszen te nem a haverja vagy akárkije vagy, hanem a diákja. Szóval még meg is sértenéd.


Szóval az eddig elmondottak miatt számíthatsz rá, hogy visszautasítja a meghívásodat, és akkor ott vagy, hogy még egy lapáttal tettél a kibékülés ellen. Vagyis csak az ellenkezőjét érnéd el annak, amit akartál. Ha azt szeretnéd, hogy ne haragudjon rád, akkor írj neki levelet, vagy küldj valamilyen ajándékot, ahogy az eddigiek írták. Ez a megoldás bizonyára jól esik neki, mert megfelelő ebben a tanár-diák szituációban. A lényeg, hogy ne úgy kezeld, mint magánszemélyt, hanem mint a tanárodat.


Persze nem tudom, mi volt a konfliktus tárgya, amiket mi leírunk, azok csak általánosságok. Ha gondolod, leírhatod privátban is, hogy miért haragszik rád...

2016. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

"Először úgy gondoltam elviszem vacsorázni,elvinni valahová ahol szép és a környezet is megfelelő lenne a egy jó kikapcsolódáshoz,hogy megbeszéljük amire azt hiheti hogy én nem szerettem"


Miért, mit tettél, amiért ezt hiheti?


"pedig tényleg szerettem..soha nem is bántottam csak féltékeny voltam .."


Mire voltál féltékeny? Most őszintén, az egész életét arra áldozza, hogy idiótákat próbál tanítani, megnevelni (már aki tisztességesen végzi a tanári szakmát). Ezen mit lehet irigyelni?

2016. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem tanít,így se lehet?😓😖
2016. júl. 10. 17:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha tanít, ha nem tanít, elhívhatod valahova, de azért a vacsora az túlzás. Főleg, hogyha férje van. Ha tényleg szereted, és jót akarsz neki, akkor nem hívod el vacsorázni, hanem máshogy közlöd vele a jó hírt (hogy szereted).
2016. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!