Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnénk vele kapcsolatban?

Mit tehetnénk vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még félévkor jött hozzánk egy új lány, hívjuk V-nek. rögtön odamentünk hozzá (lányok ) beszélgettünk vele. Kedves lánynak tűnt. Láttuk, hogy egyik szeme kancsal. kérdeztük,hogy ez betegségtől van vagy ilyen volt alapból. Mire ennek a beszélgetésnek a végére értünk mondtuk,hogy nem sértésből kérdeztük csak érdekelt. Még aznap lent vagyunk az udvaron napköziben és V ott beszélgetett két osztálytársammal. Ezzel nincs semmi gond... a barátaimmal ültünk a padon, erre odajön hozzánk egy másik osztálytársam és elmondja miről beszéltek (ott ment el mögöttük, így hallotta ) "olyan k*cs*gök, igazi k*rvák, szerintetek nem?" Persze ez mind V szájából hangzik el. Barátnőm felkapta a vizet és rögtön odament, mi is mentünk utána. Számonkérte V-t hogy akkor hogy is van ez? Tagadott mindent. a két lány csak nagy szemekkel nézett.végül a vita befejeződött, arra az egy napra.

Amikor mentem haza azzal a lánynal mentem aki beszélt V-vel. Azt mondta tényleg ezt mondta rólunk és miután elmentünk onnan megkérdezték miért nem Mondta el az igazat."csak"


Aztán pár hét múlva esett a hó.

Udvaron vagyunk azokkal a lányokkal beszélgetek. egyszer csak az látjuk, hogy egy másik osztály hógolyóval dobálja az osztálytársainkat (3 fiú, 1lany) nézzük, hogy "jaj de jól elvannak " csak volt valami furcsa. A fiúk sokkal jobban figyeltek arra, hogy ne találja el őket a hógolyó, a lány pedig (aki alapból imád hócsatázni) egyre jobban elhátrál onnan megkérdezzük ,hogy mi a baj. "Ők V öccsénék.az osztálytársai. Ő V öcsse. (Rámutat) a hógolyókban kő van." (Nem pont így mondhatta ,de bennem ezekkel a szavakkal maradt meg) az a barátnőm ,aki számonkérte a múltkor V-t hívjuk G-nek, odament és megkérdezte,hogy ezt mifen csinálják. Erre válaszoltak valamit és elkezdték őt is dobálni. Az egyik osztálytársam odament és azt mondta szól a tanárnak. Mondtuk,hogy rendben siessen. közben az a három fiú oszt.társam dobálta őket sima hógolyóval. Mondtuk ,hogy inkább tanárért kellett volna menniük erre azt mondták, hogy nem ,elvégre mi nagyobbak vagyunk és ez számukra megalázó lenne. Ekkor történt valami ,ami felb*szta az agyunk: az egyik barátnőmet szájon találta oldalról egy hógolyó. A szája felrepedt. Az volt a szerencse,hogy nem mélyen, de mondanom sem kell:folyt belőle a vér. A fiúk agya kész. Elkezdték köves hógolyókat dobálni ők is. Erre megérkezik a tanár (a mi tanárunk) s mit lát? Azt hogy mi dobáljuk őket. Így az lett, hogy aki odahívta őt az hazudott neki "az én osztályom a hibás!" Ezt így mondta, erre máig emlékszem. Persze győszködtük,hogy nem mi voltunk,de nem volt semmi haszna. A felrepedt szájú lánynak ezt mondta "saját butaságod. Többet nem csinálsz ilyet." Aztán odajutottunk,hogy ki az aki jól ismeri azt az osztáyt...hát V. Egyértelmű volt.hogy mit fog mondani "az öcsém sosem tenne ilyet!"

Azóta mindenki tudja: az ofőnk V nek falaz, bármi van. Azután persze jöttek a viták . V nyerte .sírva rohant a tanárhoz.

Elkezdte verni a fiúkat,ők nem ütöttek vissza. Soha. Tudták (ill.tudják) hogy ők járnának rosszul.


Jött a tavasz.

tavasz elején csak kis viták. Jó. eddig. Tavaszi szünet előtt pár héttel V úgy megverte az egyik fiút, hogy belilúlt a karja. Miért? Mert a kedvenc Big Time Rush karakterét le b*ziszta. Oké ,ez nem volt szép dolog,de akkor se kellett volna lilára verni. Nem szólt a fiú a tanárnak. 1 a büszkesége 2 ha szól is jönne a "csak önvédelemből tette" szöveg (igen ilyen esett történt)

Aztán szünet után: ebédlőben sorba állunk erre V elkezd sírni. Kérdezi tőle két oszt.társam mi a gond. Nem foglalkozunk vele. Ebbe az a vicc, hogy amióta "nem foglalkozunk vele" azóta nincsenek viták ,szóval hogy van ez? Amikor kaja után lementünk az udvarra összekaptunk. Megint. azt látjuk,hogy az öccse osztályából ver fiúkat (akik nem dobáltak minket). Kérdezzük, hogy ezt miért? Nem figyel ránk, mintha ott se lennénk. Egyik barátnőm, legyen A, kérdezi, hogy miért rinyál,hogy nem foglalkozunk vele, elvégre hozzászólunk és nem vesz rólunk tudomást. Még az sincs, hogy azért, mert úgymond "visszaadja" elvégre, ha szóhoz akar(t) jutni mi mindig meghallgattuk ill. Figyelembe vettük. Elfutott. Ott hagyta a csákókat és elfutott. A utána ment,hogy hát ezt miért. ha baja van mondja el ,meghallgatjuk. "Nem, ti csak hazudni tudtok!" ezt az ő szájából mulatságos hallani. Bármi összetűzésbe kerül,bárkivel V egyszerűen "megcseréli" a szerepeket és úgy mondja el. Pl beleköt valakibe, mert neki most ilyene van és amikor jön a tanár akkor "ő kezdett el piszkálni! Én csak visszaszóltam"

Na de visszatérve:

Ott elbeszélgett A val nyugisan. Ez jó. Csakhogy! Hogy mi a baja velünk nem derül ki. 10-20 perces beszélgetésük után A rákérdez "mi a bajod velünk? Légyszíves mond el! " elfut. Megint. Erre jönnek a fiúk és sorfalat állnak előtte. S ( aki a hógolyózásnál ott volt a 3 fiúval) ott áll a falnak dőlve és mondja, hogy ezt nem kéne. Tényleg nem. S eláll a faltól és elakar menni onnan erre jön V. Keresztül rohan a fiúkon. Mi mondjuk Vnek hogy álljon meg ,a fiúknak pedig azt, hogy "bontsák szét" a sorfalat. A fiúk nem csinálnak semmit. Várják, hogy megállítsák Vt. Áttör rajtuk mi A-val futottunk utána. V mögé értem, amikor megtépte az éppen elügyekvő S-t. Láttam a kezeit. Nem "véletlenül" tépte meg ahogy mondta. Mondjuk lehet tényleg nem a haja volt a cél... Amikor S felé futott kinyújtotta a karját, kinyitotta a tenyerét és elkezdte forgatni...mintha azt nézte volna hogyan kapja el a nyakát. S ha nem állt volna félre talán el is kapja. Aztán átfutott a szomszédos udvarra. A azt mondta megpróbál vele beszélni. Ekkor a focipályáról kiszól az a két lány akivel annó beszélt V. Ők E és R. Kérdezik, hogy mi történt, elmesélem. Közben S átmegy a másik udvarra A és V után. Amikor A odaért hozzá V egyszerűen neki ugrott. Megkarmolta az alkarját. S ellökte tőle erre megint megtépi. Mindenki odament, hogy leállítsa S t és V-t. Ebben tudjátok mi a legszebb? A napközis tanárunk vigyorogva nézte. másnap eljutott az ofőnkhöz a hír így jött minden lánytól a számonkérés. Elmeséltük mi történt, ki mit látott az egészből. Végül (V n kívül) S -re, A -ra és rám szűkült a beszélgetési kör. V végül nem kapott semmilyen büntetést. Semmit. "Így vissza gondolva szánalmasnak tartom magam azért mert nem szóltam semmit." Mindenki egyetértett azzal amit mondtam.


Szóval,ha végig olvastad kérlek mondj valamit, mert már lassan megőrjít minket és jövőre senki sem szeretne ilyen eseményeket!

A többség (köztük én) elmesélte otthon hogy mik történtek. Nekem azt mondták, hogy amíg engem nem bánt nem lépnek az ügyben. S anyja azt állítja megérdemelte,hogy megtépte, legalább többször nem lesz rossz kor rossz helyen. A szülei azt mondták ezt saját magának köszönheti.


Szerintem általánosban egy 6.-os évfolyamon nem ilyen eseményeknek kéne történnie.



2016. júl. 10. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
OOOOMMMGGGG!!!!!!!!
2016. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Felcsaphatnál regényírónak.
2016. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Üres tükör ***** válasza:

Ne a szuleitekre varjatok. xd

Uljetek le az osztalyfonokkel es az igazgatoval megbeszelni a problemat. De csak kulturalt keretek kozott. Semmi sardobalas.

Ahogy most elmondtad nekunk a dolgot, olyan szepen mond el a ott is.

2016. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erről számoljatok be egymás szüleinek. Beszéljétek meg a dolgokat. Gondolom a felnőttekkel értelmesen meg fogjátok tudni ezt beszélni.


"Szerintem általánosban egy 6.-os évfolyamon nem ilyen eseményeknek kéne történnie."


Nem, ennek semelyik évfolyamban nem lenne szabad megtörténnie. Szerintem a tanár is hibás. Nem vigyorognia kéne, hanem közbeszólni/közbeavatkozni. Ha neki TANÁR létére nincs ennyi esze, akkor miért ő tanít benneteket, miért nem fordítva? Na mindegy (pontosabban nem mindegy). Majd ezt is beszéljétek meg a szüleitekkel, hogy beszéljenek a tanárral, és azzal hogy ő miért nem szólt/lépett közbe, miért nem végezte a tanári kötelességét, amiért a FIZETÉST KAPJA! Ezért fizetik, hogy tanítson és neveljen.


----------


Amúgy azon is csodálkozom, hogy miért csak most szólsz, miért nem szóltál előbb. Ilyenkor rögtön még AZNAP cselekedni kell, nem várni vele hónapokat.. Érdekes.

2016. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen viták alakulnak ki, készítsetek telefonnal hangfelvételt /videót. (úgy, hogy V ne vegye észre) Így le tudjátok buktatni azt a lányt.
2016. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Na mi a helyzet? Mesélj, történt valami?

Szeptemberben mindenképpen számolj be, szerintem aki ezt elolvasta mindenki izgatottan várja a fejleményeket!

Amúgy második válaszolóval egyetértek, egyszer írhatnál gy könyvet:DD

2016. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ez a sorfal állás elég ijesztő lehetett számára, és ha ő ment volna a tanárokhoz árulkodni, akkor szerintem nem lett volna más választása a tanároknak, mint mindenkit kicsapni aki ebben részt vett. Én úgy értem, hogy ha békénhagyjátok, akkor nem foglalkozik veletek, mi rossz van ebben?
2016. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!