Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan dolgozzam fel az...

Hogyan dolgozzam fel az iskolai kiközösítést?

Figyelt kérdés
7 iskolám volt 13 év alatt . Mindenhol ki voltam közösítve . Az önbizalmam nagyon alacsony volt. Menekültem . Most hogy leérettségiztem , és elkerültem egyetemre ugyanezt érzem a közösségbe . Nem tudom feldolgozni a traumát amit kisgyermekkorba szenvedtem el . Félek az emberektől , félek a reakcióktól , nem merem felvállalni magamat , sajnos , így felületes kapcsolataim vannak , nem bízok senkiben .

2016. aug. 21. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a válasz nem a gyerekkori traumában keresendő, hanem hogy eleve miért kellett 13 év alatt 7 iskolát megjárnod? Mindenhonnan kiközösítettek? Nem lehet hogy a baj benned volt?
2016. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván , hogy volt bennem baj , ez tagadhatatlan . Ott volt a probléma , hogy nem kellett volna menekülnöm , és a problémák elől elmenekülnöm , hanem szembe kellett volna velük néznem , és az önbizalmam mindig alacsonyabb lett , bárhova mentem , így felnőtt fejjel visszagondolva teljesen megértem őket . Aki önmagát nem szereti , mások sem fogják .
2016. aug. 21. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon durva, mert nálam is így volt. Csak engem még bántottak is, 3 általános iskolába jártam és 4 középiskolába, mert ki voltam közösítve. Sosem tudtam beilleszkedni, ők bandáztak, dohányoztak meg még ki tudja, én pedig nem. Jelenleg 12-es leszek, de esti tagozaton, ott már felnőttek vannak. Több évet is vesztettem a beilleszkedési problémáim miatt, nem tudtam a tanulásra figyelni, állandóan stresszben voltam. Jelenleg sincs egy barátom se, de sajnos tanácsolni is csak azt tudom, mert felnőtt vagy, hogy meg kell próbálni. Tudom, hogy baromi nehéz, és nekem is. 21F
2016. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megvalaszoltad a sajat kerdesed. Meg kell probalnod nem elmenekulni a kapcdolatok elol. Eleve regebben is ez okozta a problemat. Probalj meg bizni az emberekben:) hajra😄
2016. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyre nagyobb görcsös megfelelni akarás volt bennem , és nyilván egyre természet ellenesebben viselkedtem .Nem volt véleményem , és velem mindent meglehetett csinálni amit akartak .De én nem bántottam senkit , nem beszéltem rondán , csendes , visszahúzódó , magába forduló voltam , aki jól tanult .
2016. aug. 21. 15:29
 6/13 Beci010 válasza:
Szerintem építs önbizalmat , kezdj el valamit sportolni, járj el közösségekbe. Javaslom beszélgess róla valakivel,de nagyon sokat ront,hogy nem bízol meg senkiben sem.
2016. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szembe kell nézned amitől félsz! Mert ha nem változtatsz akkor öreg korodban vissza fogod sírni az elvesztegetett éveket.


https://www.youtube.com/watch?v=APW7omawekk

2016. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A videó sokat segített nekem
2016. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
I know that feel bro. :-(
2016. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az nem derült ki, hogy jártál-e pszichológushoz emiatt? én szerintem egy próbát megérne tudnál valakivel őszintén erről beszélni, mert nagy traumák értek. amit az előttem írók is mondtak, hogy járj el sportolni és lesz önbizalmad legalább és emberek közt leszel. magadat elfogadni olyannak amilyen vagy, nem könnyű, de nem vagy gonosz ember jusson ez eszedbe. legyél önkéntes pl. nekem ez is segített, hogy én segítettem másokon önzetlenül, ilyen helyeken pl. önkéntes toborzóknál jófej emberkék dolgoznak lehet ismerkedni pl. ne add fel, ne gubózz be, mozdulj ki.
2016. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!