Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem képesek elviselni...

Miért nem képesek elviselni az osztálytársaim, ha biológiaórán természetfilmet nézünk?

Figyelt kérdés

Ma elkezdtünk nézni egy természetfilmet, és még el sem indította a tanár, már jöttek a nyafogások, hogy ezt nem fogják kibírni. Többen direkt hátat fordítottak a kivetítőnek, leborultak a padra, vagy hangosan elkezdtek beszélgetni, emiatt pedig élvezhetetlen volt az egész. Én személy szerint nagyon szeretem a természetfilmeket, sokat nézem őket, és mindig csodálattal töltenek el a különféle állatok, érintetlen területek, gyönyörű felvételek.

Ezek az elkényeztetett emberkék (gondolok azokra a tipikus ecsetfej fiúkra, és agyonsminkelt lányokra) pedig nemhogy legalább annak örültek volna, hogy addig sem tanulunk. Megjegyzéseket tettek, hogy mindjárt elhányják magukat.

A padtársam még oda is fordult hozzám, kérdezve, hogy ki az az elmebeteg, aki ilyeneket néz?


Tényleg ennyire nehéz? Csak az az értékelhető film, ami bulizásról, piáról és szexről szól? Kicsit el vagyok keseredve a korosztályomon, nem csupán emiatt, de most ez az aktuális.


Ti is ennyire negatívan álltok a természetfilmekhez?


17/L



2016. nov. 7. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor inkább örültem annak, hogy filmet nézünk, ahelyett, hogy tanárt hallgassam.
2016. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a bajuk.

Én is úgy vagyok, hogy végre nem a tanárt kell hallgatni meg lehet egy kicsit lazítani :) Nekem ezek a filmnézős órák mindig jobban tetszettek, mint a hagyományos órák.

Meg azért a filmben is lehet valaki érdekes infó.

2016. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy nem az ő érdeklődési körük, és magasról tojnak a természetre, de tényleg, legalább ennek az egy dolognak örülhettek volna. :D
2016. nov. 7. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó látni, hogy vannak ilyen emberek, mint te :)

S egyébként teljesen igazad is van.

Előítéletesek nagyon is s gyerekesek.

Fogadok, hogy úgy kritizálják, hogy max hallásból ismerik az ilyen filmeket :) legalábbis a többség, nem lepne meg

De tükrözi ez azt is, hogy mennyire nem nevelték meg őket otthon rendesen. Ha még nem is szeretik, annyit tehetnének, hogy csendben beszélgetnek/telefonoznak, tűrhető hangerőn.

2016. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a tanár helyében kiküldtem volna egyessel őket, legközelebb hidd el kussban fognak telefonozni.
2016. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk idén az emberi test a téma és mivel a tézével mindenki hamar végzett a tanárnő berakott egy Nat.Geo-s emberi testről szóló filmet. És volt egy jelenet, amikor a filmben szereplő nő megfogta a mellkasát és "szétfeszítette" így láthatóvá váltak a belső szervei mindenki fintorgott meg fújogott, hogy ez milyen undorító, stb. Megértem, hogy valaki nem bírja az ilyesmi látványát, de az akkor hajtaná le a fejét vagy valami, nem hangosan undorodna.

Én sem nézek szabadidőmben olyan sok természetfilmet, de a szép tájak engem is lenyűgöznek. A tanár amúgy nem szólt rá a rendbontókra?

14/L

2016. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ezek az elkényeztetett emberkék"


Én is elkényesztetett emberke vagyok, mégis szeretem a természet filmeket. A gond az, hogy ők sem filmnézés közben nem figyelnek, sem akkor, amikor a tanár beszél. Az a baj, hogy filmnézés közben nem értelemmel figyelnek. Nem értelmezik azt, ami megy, hanem csak nézik, és várják, hogy mikor lesz élvezetes az, amikor mászik egy csiga. Nyilván hiába várják, nem lesz az. Dög unalmas. hanem a lényeg az, amit mondanak benne. Információkat mondanak az ott látott élőlényekről, ami szerintem érdekes.

2016. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy hallgasd, és megtanuld, amit mondanak benne, mert érdekes infók hangoznak el.
2016. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szégyen ide-oda, ezek szerint ők ilyenek. Ne zavarjon mit gondolnak mások, örülj, hogy te normális vagy...én pl. a természtet fotózni szeretem és én ezért is szeretem az ilyen filmeket. De a mi osztályunk legalább nagyjából csöndben van és örülünk, hogy nem tanulunk.
2016. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!