Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ha utal a tanárom?

Mit csináljak ha utal a tanárom?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.-es es egyszeruen ki nem állhat a kémia tanárom. Folyamatosan ok nelkul belemkot, dolgozatokba is folyamatosan csak 1-eseket irok. Komolyan mar nem tudom mit csináljak, ha kedves voltam vele akkor is ugyanugy utalt ha bunkó voltam vele akkor is mar mindent megpróbáltam. Valaki esetleg volt mar ilyen helyzetben? Nagyon nagy segítség lenne ha válaszolna, mert tenyleg nemtudom mit csinljak, mert ugye jövőre mar nem lesz kémia de ev vegiig ki kell bírjam ezt a tanárt, es felek hogy megbuktat ev vegen. 16/L

2016. nov. 10. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha minden kötél szakad, csússz át év végén, aztán jövőre már úgysem számít.
2016. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Tom Benko ***** válasza:

1) Hogyan tanulsz? Nagyon nem mindegy, kémiát nem úgy kell, mint mondjuk történelmet. Ha rosszul, rossz módszerrel csinálod, akkor időt és energiát pocsékolsz.


2) Ha ő az atyaúristen, akkor is jelezned kell a problémát. Ne feledd, a te életedről van szó, más nem tehet érted semmit. Attól, hogy igh., minden további nélkül kaphat fegyelmit, ha úgy adódik, nem is ő lenne az első ilyen. De ha beletörődsz, "úgysem lesz semmi, mert ő felettes szerv", akkor meg is érdemled a sorsodat.


3) Beszélj a kémiatanárral. Kérdezd meg, mit gondol rólad, Hogyan, mivel tudnál eredményesebb lenni, és miért olyan veled, amilyen. Ha normális stílusban teszed, normálisan is fog válaszolni.


4) Tarts önvizsgálatot! Nehéz beismerni a saját hibáidat, téves döntéseidet, de ha képes vagy rá, sokra juthatsz. Ráadásul ha ezeken változtatsz, akkor a helyzeted is változni fog. Milyen volt a hozzáállásod, amióta ez a tanár tanít? Viselkedés? A tanár-diák ellentétekben általában vastagon a diákon múlik mind a kialakulása, mind a megoldása.

2016. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ott a pont, hogy "ha bunkó voltam vele". Miért vagy bunkó a tanároddal? Vannak unszimpatikusak, de itt te vagy az alárendelt szerepben. 45 percet kibírsz bármelyik tanárral.

Legyél vele normális, ne bunkó! Ez fontos ilyen esetben.

Ja és írj olyan kemiadolgozatokat, amibe nem lehet belekötni.

2016. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azert voltam vele „bunkóbb" mert tenyleg mar nagyonis azthitte hogy o az atyaisten, es folyamatosan igazságtalanul alazott az osztaly elott aztan vissza mertem neki szólni hogy álljon már meg a fáklyás menet!!! Mer engem igazságtalanul ilyen hangnembe ne vádoljon és hordjon le mindennek. De ugy latom meglett a hatása, mert ma volt kémiánk és egy rossz pillantása se volt felém, ber ma igyekeztem tenyleg mindent elkövetni, Szóval remélem mostmár békén hagy erre az évre.

2016. nov. 11. 22:02
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, szerintem lehet, hogy esetleg ofőnek megmutatni a dolgozatot, és hogy abból mi szerepel a válaszodban, ami a kémiatanárnak nem volt elég terjedelmes. Vagy még olyan volt, hogy egyik barimra anno rászállt az egyik tanítónéni még negyedikben, és neki az apukája időnként bement és kicsit talán ráijesztett, de legalábbis elbeszélgetett a tanítónénivel, aki kipécézte magának. Ilyen hetente-kéthetente beugrott hozzá, talán nem is csak fogadóórára, hanem úgy, amikor ő volt a nap végén, kicsit eldumálgattak, lehet, hogy azt kéne, meg nemtom, mintha lett volna már valami olyan kérdés, hogyha tudod az anyagot , és ennek ellenére egyeseket osztogat neked, esetleg nem fogadja el mindenkinél teljes értékűnek ugyanazt a választ, vagy valami van, hát esetleg ötös dogával össze is lehet hasonlítani, hogyha jár a pont, akkor jár a pont. Szóval nemtom volt valami, hogy forduljon az Ombudsmanhoz vagy hova, hogyha rá van szállva egy tanár, és a kicsinyes butaságait a gyerekeken éli ki, és titeket büntet, amiért egyszer neki nem jött össze valami. Amúgy én ezt nem tudom, meg most utána se néztem, hogy lehet-e ilyet. Esetleg talán több másik tanárnak is mutassátok meg, akár ugyanolyan szakosaknak is a dogákat h ők hanyast adnának rá, meg más szakosoknak is; hogy tudják meg minél többen, hogy rosszul és arcra osztályos, nem teljesítmény alapján. És akkor hátha lefokozzák az igazgatóhelyettesiségből is. Vagy esetleg itt láttam valami kommentet, hogy tiszteletlenek voltatok egymással, hát talán az segítene, hogyha egyedül terád van szállva, hogyha bocsánatot kérni megpróbálnál. Szörnyű, de lehet, hogy itt már csak a megalázkodás segít, és várakozik, hogy behódolj neki. Viszont szerintem osztályfőnöknek mindenképp be kéne árulni, és vigyázz, úgy, hogy ne neszelje meg a tanár, mert akkor el tudja tüntetni a kérdéses dolgozatokat, ahol nem adta meg a maximális pontszámokat, ahol járt volna. Szóval én simán kinézem az olyan tanárokból, hogy mikor kérné valaki, hogy vegye elő az adott dolgozatokat, mutassa meg, miért egyes, akkor előtte még gyorsan eltépkedné őket, és kidobná, vagy megmondaná, hogy hazavitte és elhagyta , szóval szemmel kéne tartani, amikor előveszi a kémiadogákat, esetleg talán rá lehetne küldeni egy másik kémiatanárt, hogy mindig rögtön miután megírtátok a dogát, ők ketten együtt javítsák ki, hogy ne tudjon csalni meg elmismásolni a dolgokat, vagy pedig kérvényezzétek, hogy a te írásbeli feleleteidet javítsa az a másik tanár, akinek ez a tantárgy ugyanígy szakja. Remélhetőleg megérti és elvállalja.
2016. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm :)
2016. nov. 12. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!