Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jogos ezen diákok...

Szerintetek jogos ezen diákok felháborodása?

Figyelt kérdés

Tegyük fel a következő esetet (bár elméleti kérdés, szerintem elég gyakran megtörténik):

4-5 "nagyon menőőő" diák kiválaszt néhány csendesebbet, visszahúzódóbbat, és gúnyolja, szekálja, megszégyeníti őket az egész osztály előtt. Erre a tanár/osztályfőnök/igazgató olyan büntetést talál ki, amivel ezt a 4-5 "nagyon menőőő" diákot megszégyeníti nyilvánosan, az egész iskola előtt.

Szerintetek jogos lenne a "nagyon menőőő" diákok, vagy ezen diákok szüleinek felháborodása?


2016. dec. 19. 19:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10, valószínűleg igen, de most nem a jogi értelemben vagyok kíváncsi, hanem morálisan, hogy jogos-e a felháborodás, miután az illető diák/diákok ugyanezt megcsinálták az osztálytársukkal?
2016. dec. 26. 15:51
 12/14 anonim ***** válasza:
Morális értelemben tanulják csak meg a szekálók, milyen érzés az, ha valakit ok nélkül bántanak, teszik pokollá a mindennapjait. Viszont az arányosság elvét nagyon szem előtt kell tartani, pont annyit kapjanak vissza, mint amennyit ők adtak.
2017. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem akkor nem az egész iskolán kellett végigmennie a másik gyereknek. Szerintem elég ha őket is csak egy öltözőnyi (azonos nemű?) gyerek látja.
2017. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én az ilyen diákokat egyenként rugdosnám meg az utcán ott, ahol nincs kamera.
2017. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!