Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor kell elkezdeni tanulni...

Mikor kell elkezdeni tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezditek el a felkészülést?

2017. jan. 12. 13:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
99%
olvasom itt a válaszokat, és egy-két idiótán kívül mindenki azt írja, előtte nem sokkal vagy egyáltalán nem tanult. Az én tanáraim pont az ellenkezőjét sugallják, és mindent megtesznek, hogy féljünk minél jobban az érettségitől. (magát nagyra tartó iskola)
2017. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Bekecs Béla ***** válasza:
80%

Az igaz hogy nalunk is felhypoltak az érettségit. Féltünk tole rendesen.

Aztan olyan egyszeru volt, hogy rohogve vettuk az akadalyt. Szerencse, hogy tanulas helyett sokkal fontosabb dolgokat csinaltam. Visszagondolva elpocsekolt ido lett volna. Viszont ehez, hogy pofatlanul ne tanulj kell érettségi idejéig jo szokincs es beszedkezseg.

2017. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Bekecs Béla ***** válasza:
28%
Illetve egy alap tudas amire epitkezhetsz. En ezt órai odafigyelessel raktam le.
2017. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%
Őszintén, én az írásbelire átnézzem pár matekfeladatot meg töriből a kidolgozott érettségi tételeket, a többire semmit. Szóbelire magyarból csak átfutottam a tételeket, töriből meg bioszból egyszer elolvastam az előtte lévő 3 napba de kb. 3 órát töltöttem vele összesen. Minden 5 lett kivéve a magyar, az 4. (Úgy hogy én ott tudtam meg hogy van benne nyelvtan is lol)
2017. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Írásbelire semmit nem tanultam, mert: törit nagyjából ki lehet írni az atlaszból, csak egy kis rizsa kell hozzá. Irodalomból az érvelő fogalmazást választottam, mert ahhoz nem kell különösebb háttér információ. Matekhoz és a nyelvekhez jó érzékem van, szóval az simán ment. Választott tárgyam is egy második nyelv volt. A szóbelire annyit készültem, hogy töriből és magyarból 1x átolvastam a kidolgozott érettségi tételeket, de azért nem vittem túlzásba. Nyelvek simán mentek. 2 db 5-ös és 3 db 4-es lett az eredmény.

Szerintem mindenki fel tudja mérni, hogy mennyi tanulásra van szüksége. Ha nem szeretnél tovább tanulni, akkor józan paraszti ésszel megoldható, de ha fontos az eredmény akkor szerintem 1 hónappal előtte kezdd el olvasgatni a tételeket.

/2008-ban érettségiztem/

2017. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem azt hogy gyakorin mindenki nagyon okos. :)

Igen, vannak okos diákok, és olyanok akik mindent össze tudnak rizsázni. Hát az én gimimben utóbbi nem volt elég.

Van olyan ismerősöm aki jó volt matekból, csak az órai érettségi feladatok megcsinálásával írt egy minimum pontos ötöst. :) Ez szép eredmény.

Az érettségi, elismerem, visszagondolva (és akkor is) elég könnyű volt.

De én TANULTAM.

Nem úgy hogy az öt évem alatt bejártam órákra és kész, vagy egyszer mindent átolvastam mint itt amit az emberek írnak.

Gyanítom, hogy ők a kivételek.

Az osztály három legjobb tanulója közé tartoztam és ez nem felvágás.

Mégis a nagyon sok gyakorlás utóbbi két évben készített fel az érettségire.

Igenis kellett tanulnom, ahogy mindenki más is tette a egész évfolyamból és olyan eredményt ért el mint én.

Nem azt mondom hogy nincsenek kivételek, de nehogy azt hidd kedves kérdező, hogy az az átlag, aki ide írogatja a "nem tanultam semmit és minden ötös lett" mondatait. Ők valószínűleg a szerencsés kategóriába tartoznak és biztos nagyon okosak, de a többség nem ilyen.

:)

2017. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
84%

Csak a szóbeliket írom le, írásbelikre nem készültem, csak matekra, mivel abból emelteztem (2 évig fakt volt, ott rendesen felkészítettek).

Írásbeli után egy hetet pihentem, utána kezdtem a felkészülést.

Magyar szóbelire kb. 1 hetet szántam, annyi nagyjából pont elég volt rá.

Törire 4 napot, mivel ott nagyon sok mindent tudtam alapból is.

Matekot már említettem.

Angolra egy szót sem készültem (98%-os felsőfokú nyelvvizsgával nem is fogok középszintűre készülni), 100% lett

Illetve van még az 5. tárgy, ami nekem infó volt, azt előrehozottként csináltam meg.

2017. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Bekecs Béla ***** válasza:
100%

Kedves 16-os nyílván szerencse kérdése is. Viszont lehet azért nem tanultunk érettségire mert a 20 tételből (asszem 20 volt rég volt már homályos) legalább 18ról több mint 10 percet tudtunk beszélni. Nyílván maradék kettőt kihúztam volna ahogy emlékszem bajban lettem volna, viszont nincs lehetetlen.


Látom nagyban megoszlika vélemény ki tanult ki nem. Én feleslegesnek tartottam. Bejött nehezeket húztam de ott a forrás nagy segítség sima volt.


Aki érez magában tanulási kényszert hajrá. De csak annak javaslom aki tovább akar tanulni felsőoktatási intézményben.

2017. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Őszintén, csak akkor tanultam amikor tudtam , hogy írunk vagy felelünk érettségi előtt meg átolvastam az összeset 2-3. Töri4,Magyar3,Matek2,Német2, info 5
2017. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

2006-ban Érettségiztem.


Angol: Nem ment annyira mert évekig a Franciát tanuló diákok csoportjában voltam. Ezért angolból már olyan lemaradásom volt, hogy tudtam érettségiig már nem tudom behozni.

A tanárral megbeszéltük és megadta a 2-est.

Mivel lehetett szótárat használni, abba tettem a puskát.

A szóbelin pedig betanult szövegem volt.


Irodalom/ Nyelvtan:

Irodalomból mindig jó voltam. Az írásbelire már egyáltalán nem emlékszek,talán... kellett írni egy fogalmazást.

Tanulnom sem nagyon kellett, mert imádtam minden költőt, kötelező olvasmányt stb.

A nyelvtan pedig valahogy össze volt vonva az irodalommal...


Töri:

Jó volt a tanárom! Szintén nem sokat kellett tanulnom rá. Mivel rizsa tantárgy ezt is szerettem.

Az esszéből kimásolható volt a szóbeli. Az irásbeli emlékeim szerint logikus volt és könnyű.


Matek:

Ebből felvoltam mentve évekig (diszkalkulia), viszont végül érettségiztem belőle szóbelivel.

Szóbelin lehetett használni egy matematikai képletes könyvet, amiből az újabb kiadásnál nem voltak bele írva a Thalesz és a többi matematikai tétel, a régebbibe viszont igen.

Ezért én megszereztem a régi típust, miközben a tanár azt hitte az új van nálam. :)

Szépen kimásoltam belőle a kérdések majdnem 80%-ra a választ, amiről azt hitték fejből tudom.


Biosz:

Ő volt a választottam. Imádtam és imádom a mai napig is.

Szerettem tanulni is rá. Ezért az érettségin sem volt gond. :)

2017. jan. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!