Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor kell elkezdeni tanulni...

Mikor kell elkezdeni tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezditek el a felkészülést?

2017. jan. 12. 13:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én amelyik tárgyakkal tovább akartam tanulni, azokra intenzíven készültem. A legfontosabb, hogy oldj meg néhány előző évi feladatsort. Az nagyon sokat segít. Egyébként a 3 másik tárgyból ami nem érdekelt is 5ös, 4es lettem.

De egyre magasabbak az egyetemi pontok, ha jobb szakra be akarsz kerülni, általában 90% feletti érettségi kell az érintett tárgyakból, az meg csak alaptudásból a legtöbb embernek nem megy.

A szóbelire az érettségi szünetben kell felkészülni, bőven elég rá az idő, csak időben el kell kezdeni.

2017. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megjegyezném, hogy a kérdező nem mondta meg, hogy emelt szintre megy-e, vagy milyen gimibe jár. Én 3 tárgyból emelteztem, és a gimiben elég erősen készítettek minket ilyenre. Meg nem tudjuk, hogy a válaszolók, akik azt írják, hogy meglett, azoknak mi lett meg: a 2-es vagy az 5-ös. És az emelten is már 60%-tól 5-ös, úgy tudom, de van, aki 90-et is elér, szóval csak szeretném felhívni a kérdező figyelmét arra, hogy nem egyértelmű, ki mit tekint jó eredménynek. Engem leszidott a töritanárom, hogy csak 86% lett, és egyébként valóban lehetett volna sokkal jobb, van, aki meg tesz rá, szóval nem tudjuk, hogy a meglett mit jelent. Mi lett meg? A 90 % vagy az érettségi? Azt sem tudjuk (csak az első oldalt olvastam el), hogy a kérdező az orvosira jelentkezik utána, esetleg tolmács akar lenni az EU-s parlamentben, vagy valami hétköznapibb foglalkozást választ. Szóval szerintem erre nehéz válaszolni. egyébként meg az, hogy ki mikor készül az érettségire, szerintem nem azon múlik, kire mennyire férne rá, hanem hogy ki mennyire izgulós. Én pl. nagyon izgulós vagyok, mindig felkészülve megyek a vizsgáimra. Aki egy nappal előtte kérdezi meg, melyik törikönyvben van a tétel (volt ilyen osztálytársam), ő nem feltétlen azért teszi, mert akkor KELL elkezdeni tanulni, hanem mert ő akkor teszi.
2017. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!