Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért engedik a tanárok az...

Miért engedik a tanárok az ilyeneket javítani? Nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Nálunk a gimiben/ált. suliban is így volt, meg most húgom sulijában is.

Mire értem:

Akik végigpofázzák/rendetlenkedik az egész tanévet, zavarják az órát, vagy pedig látványosan le se sz@rják a tanulást, aztán félévkor meg év végén meg kuncsorognak a tanárnak a javítási lehetőségért, a tanár meg engedi őket javítani, és lám, máris átvészelték az évet pár kegyelem sz@r jeggyel.


Aki meg gyengébb tanuló, attól meg egész évben elvárják a hajtást egy nyamvadt kettesért vagy hármasért is, míg az ilyen debil, antiszociális barmoknak nyugodt szívvel bevágják a 2-est a legigénytelenebb munkára is. Csak szerintem igazságtalanság ez?

Húgomék osztályában volt olyan, aki gyengébb tanuló, javítani akart, de a tanárok kijelentették, hogy év közben kellett volna keményebben tanulni, nem javíthat. De az olyannak persze megengedték a javítást, aki egész évben le se kakálta az egészet, meg rendetlenkedett.


Miért kell ezt engedni?

Ha én tanár lennék, biztos, hogy nem engedném javítani azokat se félévkor, se év végén, akik le se bagózták az egészet, mert nem félévkor vagy év végén kéne csak belehúzni vagy tanulni. Aki meg gyengébb képességű, az természetesen kapna esélyt.

De akiről még a tanárok is tudják, hogy sz@rik az egészre, azt miért engedik át kegyelem kettesekkel??

Ha én tanár lennék, úgy meghúznám ezeket év végén, mint a huzat, aztán felőlem járhatná újra az adott osztályt 10-szer is, engem az sem érdekelne.


Miért jó ez a tanároknak?



2017. jan. 21. 09:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Akárki akármit is mond, a tanárok nagyon rosszat tesznek azzal, hogy az ugyancsak rossz tanuló, de még az órákat, tanáraikat, diáktársaikat zavaró tanulókat bent hagyják. Nem, kérem szépen, ez közönséges szimpátia. nekem meg is mondták a tanárok, hogy aki végig pofázik, és rendetlenkedik, az okos gyerek. A legtöbb tanárnak van egy olyan elmebaja, hogy aki sokat pofázik, hogy buta nem lehet. És átengedik, és meg vannak győződve róla, hogy egy okos gyerek. Régebben is ez volt, és úgy látom most is ez van! A tanárok bizonyos személyeknek AKÁRMIT megengednek, bizonyos személyeknek meg NEM! Aki csöndesebb, azt azonnal ki is rúgnák, ha azt művelni amit a rosszabb tanulók. Egy rosszabb, nagyhangú tanulón meg még csodálkoznak is, ha egyszer csöndben van! A tanárok hibája minden, mert tudat alatt szimpátiát éreznek azokkal a hallgatókkal, akik folyamatosan tönkreteszik az óráikat!
2017. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%

Amit az utolsó írt, azt már én is megfigyeltem.

A hülyéknek mindent elnéznek meg megengednek, mondván ők ilyenek. De ha valaki más, aki nem neveletlen takony, ugyanezt megcsinálja, szemrebbenés nélkül viszik az igazgatóhoz! Nem értem én sem az ilyen idióta tanárokat, hogy mégis mit hisznek, mert ezzel a hozzáállással még szabályosan támogatják is a neveletlen, rendetlen, nagypofájú diákokat a normális tanulók kárára, pedig pont, hogy fordítottan kéne a tanároknak ezekhez viszonyulni.

A baj az, hogy sok tanárnak egyszerűbb beállni a barmok mögé, mint szembeszállni velük az osztály normálisabb részével.

Nálunk is volt ilyen. Valamelyik lány picit beszélgetett halkan órán, már írták is be az egyest, de annak, aki zavarta és végigpofázta hangosan az órát, nem adtak semmilyen büntetést, inkább rászóltak 15-ször, de egy 1-est a büdös életbe be nem írtak volna neki.

Nem csak az iskolákban vannak súlyos problémák, hanem a tanárképzőkben is. Mivel tanárhiány van, emiatt boldog-boldogtalant felvesznek tanárnak, még olyat is, aki még emberek közelébe se való. Ami szűrő meg van a tanárképzőbe, az is szaktárgyi, és nem pszichológiai vagy pedagógiai. A tanárokat kéne elsősorban helyre tenni meg az oktatást, és utána már mindjárt más lenne a leányzó fekvése, és ennyi neveletlen idióta sem lenne.

2017. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szempontból megértem a tanárokat, hogy a normálisakat keményebben büntetik, mert nem akarják, hogy lecsússzanak az idióták szintjére.

Az ilyen hülye, neveletlen barmokat a tanárok azért nem büntetik keményebben, mert egyrészt a tanároknak is csak nyűg velük állandóan az igazgatóhoz futkosni, mert kirúgni úgysem fogják őket, mert csak a létszám számít (ez alapján kap a suli támogatást), másrészt ha megbuktatják őket, sosem szabadulnak meg tőlük. Tudom, hogy igazságtalan, meg szemétség a jó tanulókkal szemben, de sajnos nemigazán tudnak a tanárok mást csinálni.

Általános 6. osztály végén nekünk konkrétan megmondta az osztályfőnök, hogy XY-t (egy neveletlen, agresszív, hülyegyerek)csak azért engedte át kettessel (nem volt ott a gyerek aznap a suliban), mert így jövőre magántanuló lehet, így nem lesz többet nálunk.

2017. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!