Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell azokat a különc,...

Miért kell azokat a különc, kívülállókat, visszahúzódóbb embereket csesztetni folyamat?

Figyelt kérdés

Most gondoljunk bele... Mi van ha a bántalmazott egyén megkattan és egy tömeggyilkos, sorozatgyilkos lesz belőle és lekaszabol mindenkit, köztük azokat, akik bántották őt?


Miért kell azokat bántani a suliban, aki csendes, és elvan magában? És egy rossz szót sem szól senkihez. Mire jó ez? Arra hogy potenciális őrülteket gyártsunk, vagy öngyilkosságba vezessük őket? Miért kell bántani az ilyen embereket?


VANNAk itt olyanok akik bántottak ilyen iskola, munkatársukat? Miért tettétek, teszitek ezt vele? Miért jó tönkre tenni egy ártatlan embert?


(Egy bántalmazott 18 éves lány)



2017. jan. 22. 18:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Én is olyan vagyok, mint te, engem is bántalmaztak. Gyenge vagy. Én valamiért túléltem, lepergett rólam.. Nem kellett felállnom, mert állva maradtam.

Az élet nem habos torta.

17/L

2017. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy akkor. Az a legnagyobb baj, velem, hogy sajnos nagyon magamra tudom venne, a rossz dolgokat, hiába akarok keménynek látszódni, nem megy. Ha bántanak, olykor nagyon nehezemre is esik az hogy beszóljak nekik, mert tudom hogy úgy se hatná meg őket és másrészt azért, mert egyszerűen nem képtelen vagyok olyan gonosz lenni, mint ők. De ez az én személyes hibám és ostobaságom.
2017. jan. 22. 18:31
 3/24 anonim ***** válasza:
20%
Ha magadért nem tudsz kiállni állj ki másokért, akkor az ösztönlények is leszállnak majd Rólad, mert látják, hogy kemény vagy. :D
2017. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sajnos az évek során, igen meg gyűlöltem az embernek nevezett "az állatoktól felsőbbrendűbb " lényt...

Ezért is inkább jobbnak látom, ha elszigetelődök minimálisan tőlük. De nem ez volt a kérdés.


VÁLASZOLJATOK plösö, a többire is amit feltettem.


A MIÉRTJE érdekel engem.

2017. jan. 22. 18:37
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem el, hogy legalább egy ilyen bántalmazó típus a sok közül ne olvasná a kérdést.

Nyílvánuljatok meg itt is parasztkáim, ne hallgassatok.


Csupa fülek vagyunk.

2017. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
94%
Osszátok meg a kérdést.
2017. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Most akkor veregessem vállon magam, amiért nem lettem tömeggyilkos a gyerekkoromban kapott sérelmek miatt?
2017. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Nos, már az állatvilágban elnyomják a gyengébbeket. Ha látják, hogy te hallgatsz, akkor nem ismernek meg és hiába görnyedsz magadban és mondod, hogy mindenki rosszul cselekszik, mert senki se tökéletes. Ez az én rossz szokásom is, hogy megvagyok az én agyamban. A másság mindig is kiközösítést eredményezett. Ha tömeggyilkos lesz, akkor biztos elkezdenek gondolkodni, hogy mi válthatta ki belőle ezt. Nézd a költőket és a műveiket. Szoros összefüggés van a munkájuk és az életrajzuk között.

Az én osztályomban szokásos a kötekedés, szivatás, mert részben így fejezik ki egymás közt a tinik azt, hogy szeretik egymást vagy hogy nem szimpatikus nekik valaki. Én túl csendes voltam és vagyok, s ezért szivattak kisebb koromban meg, hogy nem mondtam vissza.

Az ártatlan ember is szubjektív. Meg kell tanuljuk nem tulreagálni a helyzeteket.

18/L

2017. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 M.E2 válasza:

Pár mondatszerkesztési hibán kívül elég jó a helyesírása, így feltehetően értelmi, értelmezési problémája is kevesebb lehet. Ebben a korban azért illene a szüleinek válaszolnia, illetve segíteni ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásában. A tömegpszichózis könnyen magával sodor értelmes embereket is, akik nem tudnak utóbb választ adni bizonyos értelmetlen cselekedetekre. A bántalmazott egyén a viselkedésével váltja, válthatja ki a leggyakrabban másokból az agressziót. A "különc", "kívülálló", "visszahúzódó" jelzők nagymértékben utalhatnak az átlagostól, a többségtől való markáns különbözőségre, mely agressziót válthat ki az "átlagos" többségből. Ha valaki leborotválja a fejét, mert magát "különcnek" tartja, ne másokat hibáztasson, ha csúfolják.

Egy kísérlet rámutatott arra, hogy teljesen normális reakció, ha valaki úgy lép be a liftbe, hogy a kezében van a kalapja és rajta kívül még négy ember tartózkodik a liftben, akiknek a fején kalap van, a liftbe belépő személy nagy eséllyel felveszi a kalapját. Ha kalap van rajta és a másik négyen nincsen, le fogja venni a kalapját.

Összefoglalva: tudat alatt működő ösztönöket elemezni, melyeket különösen iskolás korban még kevésbé tudnak kontrollálni az egyének, meglehetősen összetett kérdés és közhelyes válaszokon kívül ne várjon senki világmegváltó gondolatokat.

A közvetlen barátok, családtagok tudnak sokat segíteni a kérdés megválaszolásában és a krízishelyzetek kezelésében. Vannak lelki segélyszolgálatok, akik végső esetben bizonyára szakértőbb tanácsot tudnak adni annak tekintetében, hogy kihez, kikhez lehet fordulni, ha család, barátok hiányában erre nincsen lehetőség.

2017. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már ott kezdődik az egész, hogy teljesen különböző vérmérsékletű embereket összezárnak kötelező jelleggel egy teremben.

Valakinek egyszerűen igénye az, hogy hozzá hasonlóan hiperaktív társasága legyen, ez akkor működik is, ha emberére akad, és akkor egymást ölik, élvezik is, jóvilág. A bajok ott kezdődnek, mikor elkezdi a másikat csesztetni, aki ezt nem díjazza, és ezzel nem bír leállni. Ezzel mint tapasztalhatod, kicsinálja a másikat.


Hogy miért művelik ezt? Valószínűleg egyrészt bazi sok fölösleges energiájuk van az ilyen embereknek. Másrészt empátia az gyök 0, ezen kívül annyira ösztönlények, hogy csak ez teszi őket boldoggá, és a hasonlóan kevés agyat igénylő dolgok.


Engem is sokáig csesztettek, főleg általános suliban. Ott még vegytisztán látszott, hogy bele sem gondolnak, hogy mit művelnek a másikkal. Aztán jött a középiskola. Az eleje még annak is horror volt, de ha az ember kitartóan leszarja ezeket az embereket, előbb-utóbb fel is nőnek, nagyon minimálisan komolyodnak... már aki... egyébként pedig rá is unnak. Ezeket az tartja életben, hogy figyelnek a baromságaikra. Sokáig figyelmen kívül hagyod ezeket, le fognak szállni rólad. Persze ehhez is idő kell.


Azért azt leírhatnád, hogy mivel bántalmaztak, mert ennek is vannak fokozatai. Ha annyira nem publikus, akkor privátban is jöhet


22F

2017. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!