Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell azokat a különc,...

Miért kell azokat a különc, kívülállókat, visszahúzódóbb embereket csesztetni folyamat?

Figyelt kérdés

Most gondoljunk bele... Mi van ha a bántalmazott egyén megkattan és egy tömeggyilkos, sorozatgyilkos lesz belőle és lekaszabol mindenkit, köztük azokat, akik bántották őt?


Miért kell azokat bántani a suliban, aki csendes, és elvan magában? És egy rossz szót sem szól senkihez. Mire jó ez? Arra hogy potenciális őrülteket gyártsunk, vagy öngyilkosságba vezessük őket? Miért kell bántani az ilyen embereket?


VANNAk itt olyanok akik bántottak ilyen iskola, munkatársukat? Miért tettétek, teszitek ezt vele? Miért jó tönkre tenni egy ártatlan embert?


(Egy bántalmazott 18 éves lány)



2017. jan. 22. 18:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
49%
# 19 Időpont tegnapelőtt 20:51 - Az egy film, elmélet, az élet más. Engem gyerekkoromban piszkáltak, iskolában is, családon belül is, mégis egészséges felnőtt lett belőlem. Aki agresszívvé válik, azzal valami más gond is van, annak csak olyan a gyerekkori piszkálódás, mint a kézigránáton a biztosítószög, amit ha kihúznak, akkor működésbe lép a pusztító erő, ami eleve ott volt, más dolgok miatt. Én a valóságból ismerem ezt a jelenséget, nem filmekből.
2017. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
82%

# 21: A piszkálódásnak is vannak szintjei, nem tudom, nálad milyen szinten folyt, de van olyan piszkálódás is, ami egy normális gyereket is nagyon meg tud változtatni.

Az a film pedig nagyon életszerű, nem valami hollywoodi giccs, simán megtörténhet, amit ott bemutatnak, sőt, történtek is hasonlóak.

2017. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
48%

Vannak szintek, persze, de akinek nincs egyéb problémája önmagában (nem azt mondom, hogy az ő hibája, lehet az csak valami pszichés betegségre való veleszületett hajlam), annál nem lehet szélsőséges a változás, egy arra nem hajlamos ember képes megtanulni leszarni a piszkálódást és az esetleges agressziót nem reagálja túl.

Olvastam önvédelmi könyvet, pont az elején tér ki a fokozatokra. Ha lehet, kerüld el az összetűzést, ha nem lehet, akkor megfelelő mértékben reagálj, csak a legvégső esetben folyamodj a legvégső, visszafordíthatatlan eszközhöz. Nem pont ezekkel a szavakkal, de ez a lényege.

2017. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

engem is bántottak általános iskolában. Tudjátok,hogy kik bántottak?

Azok, akiknek csak annyi eszük volt. Alulról jött, buta, suttyó, szegény, jellemtelen alakok. Írhattam volna még erősebb jelzőket is, de az nem menne át az ellenőrzésen.


Akik engem bántottak, azok mind egytől-egyig az osztály alja, söpredéke voltak. 1-sekkel, 2-esekkel bukdácsolták végig az általános iskolát. Őnekik ez egy jó brahinak tűnt, hogyha jöttek a szünetek, akkor lehetett csúfolódni, piszkálódni. Nem az osztálytársaim voltak, akik csúfoltak, idegesítettek, hanem felsőbb évfolyamosok. A legszomorúbb az, hogy a tanárok semmit sem tettek. A tanárok ilyen dolgokban 0 hozzáállást tanúsítanak. Szégyelljék magukat! (valamit azért igazán tehetnétek ők is)na, mindegy.


Egyébként így 30 év távlatából visszanézve, akik engem csúfoltak, azok az életben sem vitték semmire.

(Egyik ilyen "jóakaróm"-ról hallottam, pl.: hogy elvállalt egy munkát x összegért a lakóhelyünkön, és mikor kész volt a munka, akkor még jó sokat rákért, mert 'többe volt neki a meló', mint amit előre kikalkulált. Nem pár ezer Ft-ról van szó, hanem százezrekről. Erre én azt mondanám, hogy így járt. Ez egy gerinctelen viselkedés.)


A másik "jóakaróm" pedig már börtönben is ült. Folytassam még?


Szóval, akiknek normális családi háttere van, akikre a szüleik odafigyelnek, azok nagy valószínűség szerint nem lesznek suttyók, nem fogják a másik embert bántani.


Nálam pl. ez a csúfolódás olyan erős nyomokat hagyott bennem, hogy így jó pár évtized elteltével is megnehezíti a mindennapjaimat. Legszívesebben elköltöznék innen a francba, hogy még az árnyékukat sem lássam az ilyen semmirekellő embereknek. De!!! Mi a garancia arra, hogy máshol nem botlik bele az ember hasonló suttyóba? Semmi.


Nem vagyok rosszindulatú, de nagyon remélem, hogy élet (saját lelkük) úgy intézi majd a dolgokat, hogy megtanulják ők is, amit meg kell tanulniuk, és nem lesznek nagyon boldogok tanulás közben.


Egyébként az ezoterikus tanok szerint mindenki azt kapja az élettől, amit megérdemel. Ezért keveredik mindenki abba a közegbe, ahol van. Így lehetősége van arra, hogy megtanulja a leckéket.

2017. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!