Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell azokat a különc,...

Miért kell azokat a különc, kívülállókat, visszahúzódóbb embereket csesztetni folyamat?

Figyelt kérdés

Most gondoljunk bele... Mi van ha a bántalmazott egyén megkattan és egy tömeggyilkos, sorozatgyilkos lesz belőle és lekaszabol mindenkit, köztük azokat, akik bántották őt?


Miért kell azokat bántani a suliban, aki csendes, és elvan magában? És egy rossz szót sem szól senkihez. Mire jó ez? Arra hogy potenciális őrülteket gyártsunk, vagy öngyilkosságba vezessük őket? Miért kell bántani az ilyen embereket?


VANNAk itt olyanok akik bántottak ilyen iskola, munkatársukat? Miért tettétek, teszitek ezt vele? Miért jó tönkre tenni egy ártatlan embert?


(Egy bántalmazott 18 éves lány)



2017. jan. 22. 18:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

Engem is zaklattak fiatalabb koromban, de, ha mondhatjuk így, békés vége lett. Nem másokat akarok bántani, csak magamat.

Tény viszont, hogy néhányan agresszióra agresszióvan reagálnak, de nekik a bántalmazáson túl is sok más bajuk lehet, ha ilyenné válnak. Túl sokrétű ez a kérdéskör, amit feszegetsz.

2017. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

"Gyenge vagy."


Jaj, hagyjuk már! Ki tudná megvédeni magát, vagy ki nem érezné magát rosszul, ha tízen rászállnának? Nem, nem gyenge a kérdező. Azok a gyengék, akik ezt teszik, hogy erősnek tűnjenek. Ha valóban azok lennének, nem lenne szükségük arra, hogy folyamatosan csesztessenek másokat, ezzel jelezve, hogy milyen "menők" is ők.

2017. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Engem rohadt sokszor bántottak suliban, de tudod ami nem öl meg az csak megerősìt. 6 éven át kövéreztek le; Sikerült lefogynom mára már nem tudnak mit kitalálni és befogják a pofájukat.
2017. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

Engem is bántottak szavakkal is de volt hogy megvertek,ugyan ilyen visszahúzódó voltam. Aztán azt mondta apám aki a katonaságból jött haza, hogy "ha megütnek, hát üssed vissza, nehogy hagyd magad" Befenyítettem mindenkit, aztán békén is hagytak. :D

15/l

2017. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Osztom a #12-es véleményét :D

Egyébként nemrég volt megint egy iskolai lövöldözés, ott is "ba.sztatás" volt, szóval tényleg nem értem. Ennek mindenképpen szar vége lesz, valljuk be. Vagy simán csak kikészül a gyerek - "jobbik" eset vagy öngyilkos lesz, legrosszabb esetben ezt úgy teszi, hogy magával visz pár gyereket - iskolai lövöldözés :D

2017. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Ez azért van, mert az emberek hierarchikus lények, tehát az adott közösségben mindig egy általánosan elfogadott rangsor alapján definiálják önmagukat és azonosulnak a társadalomban betöltött szerepükkel (ez a történelem során mindig is így volt és amíg egynél több ember lesz a Földön, így is marad). Én ezt "baromfiudvar-effektus"-nak hívom, amely szerint a csoport élén áll az a "kakas", aki bármelyik tyúk tollát csipkedheti, de az övét senki sem, legalul pedig ott van az a "tyúk", akinek a tollát bárki csipkedheti, de ő senkiét sem. Abban az esetben ha nincs előre kőbe vésett rangsor (pl. egy iskolai osztályban, ahol jogilag minden tanuló egyenlő), akkor ez a hierarchikus rend külső szabályozás nélkül magától, az erősebb jogán alakul ki, aminek az érzékenyebb, csendesebb, visszahúzódóbb, alacsonyabb önbecsüléssel rendelkező, magányosabb diákok esnek rendszerint áldozatul.


Szerintem ennek a fajta viselkedésnek egyrészt az lehet az oka, hogy a bántalmazó így akar a többiek előtt erősnek látszani, mivel az erőfitogtatás legnyersebb, ugyanakkor leghatékonyabb formája, ha büntetlenül árthatsz valakinek, másrészt pedig genetikailag bele van kódolva az emberi természetbe és egyfajta társadalmi kiválasztódásként funkcionálhat. Az állatvilágban a hímek általában egymás megfélemlítésével harcolnak a területért és a nőstényekért, a darwinizmus alapján pedig annak az egyednek, aki nem elég erős, hogy felvegye másokkal a harcot, nincs joga továbbörökíteni a génállományát, mert az a faj fennmaradása szempontjából nem lenne előnyös. Ezért van az, hogy a nők ösztönösen inkább vonzódnak a szemét, de erős jellemű, mintsem a rendes, de félénk férfiakhoz, de ez már egy másik téma.


Egyébként (hogy a kérdésedhez is legyen némi közöm) ajánlom figyelmedbe Az osztály című filmet, amely nagyon jól bemutatja, hová vezethetnek az iskolai bántalmazások: [link]

2017. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 23. 17:50
 18/24 anonim ***** válasza:
92%
Na, azért aki gyilkolászni kezd a sulis piszkálódások miatt, azzal azért komolyabb gondok is vannak. Engem is piszkáltak hosszú éveken keresztül (sőt, nem is csak az iskolában, de családon belül is voltak dolgok, a saját anyai nagyanyámtól is kaptam hideget-meleget egész életemben), mégsem lettem egy agresszív állat felnőtt koromra. Egyáltalán nem természetes és normális dolog az, hogy a piszkálódásokra ilyen mértékű agresszió a válasz. Persze, az embernek meg kell tanulnia megvédenie magát valahogyan, na de nem úgy, hogy mások életét elveszi (kivételt képez ez alól az az eset, amikor nem tehet mást, mert vagy ő hal meg vagy a támadó).
2017. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%
18-as, szerintem nézd meg a 16-os által ajánlott, Az osztály című filmet, lehet, hogy attól megváltozik majd a véleményed.
2017. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Velem is ezt csinálják az osztálytársaim a suliba, mert félénk és visszahúzódó vagyok. 16/f
2017. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!