Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Piszkálnak, megaláznak a...

Piszkálnak, megaláznak a suliban és már nem bírom tovább! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. 6.-osztályos. Legtöbben 13-14 évesnek tippelnének:Az átlag szerint nagyon szép vagyok (nem tartom magam annak) divatosak a ruháim,de nem ***ancosak. A 7-8. Osztályos lányok egyszerűen kikészítenek, hihetetlen néha miket mondanak nekem (k**va,"jó lenne ha végre megd öglenél" elkényeztetett p**sa" stb...)Pedig mindenkivel a lehető legkedvesebb vagyok,de mindneki elítél... legtöbbek szerint féltékenyek (sok fiúnak tetszek) na a lényeg: önbizalmam szinte semmi nincs miattuk,van hogy egy egész éjszakát végig sírok mert egyszerűen nem hagyják hogy boldog legyek... bárhova megyek kiröhögnek és beszólogatnak ( tanároknak szóltam mert egyszer elvették a telefonom és lehúzták a wc-n. Nem hittek nekem.) Mit tehetnék?

2017. febr. 23. 16:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jó. Elég volt a kötöszködésből... köszönöm annak aki hasznos választ írt :)
2017. febr. 23. 18:42
 12/18 anonim ***** válasza:
Szedd össze a bátorságod és állj ki magadért. Ha erőt mutatsz akkor megtorpanhatnak a zaklatóid. Senkinek sincs joga hozzá, hogy megalázzon. Ha nincs más lehetőség, akkor vágd pofán őket, húzd meg a hajukat stb.
2017. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"tanároknak szóltam mert egyszer elvették a telefonom és lehúzták a wc-n"


Ezért már bőven kirúghatnák őket a suliból!!!

2017. febr. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szüleimnek nem merek szólni"


Azért nem mersz szólni, mert MÁS lehúzta a WC-n a telefonod? Még megérteném, ha TE csináltál volna valami hülyeséget! De így, hogy te voltál az áldozat, nem tudom, hogy miért nem mersz szólni saját szüleidnek!

2017. febr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
vajon miért nem mer szólni a szüleinek? mert szégyelli... meg jönne a szokásos állj ki magadért meg leordítanák a fejét...
2017. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Verd pofán. Bocs, de tényleg.

Engem a fiúk szoktak piszkálni, egyszer beszállt egy lány is. Egyiknek kabátját téptem szét, másiknak eltörtem az úját, a csajt meg megtéptem. 4 év után jött ki ez belőlem.

Azóta nem mernek beszólni, és azok, akiket szintén piszkáltak mostmár istenítenek. Úgyhogy tök jó baráti társaságom lett, abbahagyták a piszkálást, és tanárnak sem szóltak, mert egy két évvel kisebb, kislány verte meg őket. "Férfiak"

2017. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem megverted őket hanem a hisztirohamodból gondolom azt hitték hogy agyvérzést fogsz kapni ezért nem tettek semmit. :D
2017. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Ignis Subdialis ***** válasza:

Miért nem mersz szólni a szüleidnek? Van valamilyen rossz tapasztalatod velük?

Sajnos az én szüleim nehéz felfogásúak voltak kissé, az apámat nem érdekelte, az anyám konfliktuskezelési képessége odáig tartott, hogy nekiállt látatlanban védelmezni az agresszív osztálytársaimat, hogy biztos nem úgy gondolták... 2-3 évbe telt, amíg végre otthagyhattam azt az iskolát és átvittek egy másikba, ami messzebb volt, de sokkal értelmesebb és kedvesebb diákok jártak oda.


Ez már sajnos tényleg patthelyzet, amit leírsz. Hiába vagy kedves vagy agresszív, aktív vagy passzív, csak olaj a tűzre. Ez a közellenség esete: az emberek tömegben simán agresszív birkákká válnak és sajnos a kinevezett ellenségnek annyi.


Persze az ideális kép a tanárokról az, hogy hinniük kell neked és nekik kell rendre inteni a bunkó kölyköket, igen, nekünk is ezt tanították a tanárképzésen, de az, amit pl. hospitáláson láttunk a "tapasztalt" tanárkollégáktól, az nem éppen ez volt, az tény. Úgyhogy én elhiszem, hogy sok lefáradt tanár nem foglalkozik már azzal, hogy kinek van igaza, megpróbálják inkább kényelmesen, a legkevesebb konfliktussal "túlélni" a tanítást.


Az egyetlen megoldásnak az látszik, ha elhagynád az iskolát. Vagy ha ők elhagynák, de erre - ha normál általános iskolába is jársz - csak egy év múlva van esély, amikor az összes fölötted járó elballag. Vagy még esetleg gyengülhet idén ősztől, ha már hetedikes leszel és csak a nyolcadikosok lesznek fölötted. Ezért lenne érdemes elmondanod a szüleidnek, de Te tudod végül is, hogy mire számíthatsz náluk ezzel.


A másik, hogy ha tetszel sok fiúnak, akkor ezt a javadra fordíthatnád úgy, hogy barátságokat építesz ki velük, velük lógsz és esetleg ilyen szitukban ez visszatarthatja az ítélkezőket a hangos véleménynyilvánítástól, vagy a haverok megvédhetnek, visszaszólhatnak helyetted.

Persze ezt lánycimborák is megtehetnék. Az hogy mit csinálsz, úgyse számít abban, hogy mit mondanak Rólad/Neked.

2017. máj. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!