Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi válthat ki valakiből ilyen...

Mi válthat ki valakiből ilyen viselkedést? És hogyan tudnék segíteni az egyik barátomnak?

Figyelt kérdés

Van egy lány, aki a legjobb barátnőm és tőlem kért segítséget, mert bántja pár osztálytársa. Mondta, hogy próbálta, hogy nem vesz róluk tudomást, de semmit nem segített, így azt javasoltam neki, hogy akkor vágjon nekik vissza valamivel, de ez sem segített semmit. Ha meg az osztályfőnökének szólt, csak annyit csinált, hogy beszélt velük, de semmi változás nem történt. Szülei is tudnak róla, de barátnőm azt mondja, hogy nem akarja, hogy ők oldják meg, csak van valami, amivel véget tud vetni ennek.


Gondolom ebből nem sok jött le, úgyhogy röviden megpróbálom elmesélni ezt az egészet. Sajnos a fentiek nem működtek és én sem tudok jobb ötlettel előrukkolni, éppen ezért fordulok ide, mert nyilván sok ember átesett hasonló helyzeteken és hátha tud valaki tapasztalatból segíteni.

17 éves emberekről van szó és barátnőmet azóta szekálják, mióta ebbe az osztályba került idén. Az újakat szokás szerint mindig kinézik.. Amúgy nagyon kedves lány, mindenkivel próbált barátkozni, szóval nem vele van a baj. Egyszerűen csak nem fogadták be. Van egy fiú (aki ezt az egészet is kezdte), aki azzal kezdte, hogy mekkora egy rib... (csak így minden ok nélkül) és sosem a nevén hívta, hanem ahogy az előbb említettem.

Amikor voltak osztálykiránduláson, a srác egyfolytában lökdöste, meg rugdosta és csatlakozott hozzá még pár ember is és abban a két napban végig barátnőmet szekálták. Akkor írt rám először, hogy most mit csináljon, mert nem bírja, én pedig mondtam, hogy szóljon nekik vissza, ha bunkók. Tovább folytatták, visszaszólt nekik és a srác megütötte, de sajnos ezt senki nem látta rajtuk kívül és ha az ofőjéhez odament volna elmondani, főleg úgy, hogy a fiúk tagadták volna, akkor ő sem nagyon tudott volna mit csinálni, mert nincs bizonyítéka. Meg amúgy is annyira kelletlen az ofőjük, nagyon nem érdekli, hogy mi megy.. Mondta a barátnőm is, hogy egyszer előtte szekálták és semmit nem szólt nekik. Úgyhogy ezért vagyunk magunkra utalva.. Hihetetlen azért, hogy egyes tanárok a kisujjukat sem képesek megmozdítani..

Azt is mesélte, hogy a srác még más osztálytársait is szokta szekálni, de ennyire nem, mint őt. Mondta az is, hogy egyszer látta milyen a baráti társasága. Röviden és tömören: cigizős, trágár beszédű. piálós, mindenkinek beszólogató kis...

Illetve még valami, szóban is sokat bántja és olyanokat mond neki, hogy biztos sosem lesz senkije, de neki már volt annyi barátnője.. Meg ha a barátnőm jó jegyeket kap, akkor mindig van valami beszólása, pl hogy "honnan puskáztál?" vagy éppen lestréberezi. Meg a tanároknak is folyton visszaszól. Barátnőm meg egyszer rosszul érezte magát és mondta a srác, hogy biztos saját magától van rosszul..



Szóval nagyjából ilyenekről lenne szó. Nem tudom miért jó ez egyes embereknek.. Valahogy én nem tudnék így viselkedni másokkal.. Annyira segítenék barátnőmnek, de valami ütősebb dolog kéne. Előre is köszönöm, aki tudna segíteni benne!


2017. ápr. 15. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

A cigizős meg a trágár beszéd nem jelent semmit. Rám pl. igaz, és az ilyen ügyekben szinte minden osztálytársam hozzám fordul.

Nos... Én két megoldást tudok javasolni.

1) Az ilyen típusú emberek azt szeretik érezni, hogy nyeregben vannak, és ha ezt érzik, gyorsan tovább lépnek. Érdemes lehet ezzel próbálkozni.

2) Tessék hivatalos panaszt tenni. Ha nem működik, feljelentést.

2017. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!