Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan, aki nagyon...

Van itt olyan, aki nagyon nagyon nagyon hülye volt történelemből és mégis sikerült leérettségiznie?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy utálom a törit és épp, hogy megvan belőle a 2-es. Akárhogy próbálnék rá tanulni, nem megy, mert annyira unalmas és annyira nem érdekel, hogy az hihetetlen. Mindig, amikor elhatározom, hogy leülök és megtanulom az anyagot, 2 perc múlva már azon kapom magam, hogy valami hülyeség elterelte róla a figyelmem..Nem tudok koncentrálni, ha töriről van szó, pedig más tantárgyaknál nincsenek ilyen gondjaim, mert azok érdekelnek valamennyire, meg logikusak és ezért könnyen megjegyzem őket, csak ezt nem.

És nagyon félek az érettségitől, mert az irásbelin is épp, hogy meg szokott lenni a kettes, amikor itthon feladatsorokat csinálok, mondjuk az még nem is olyan nagy baj, mert legalább tudom, hogy egy atlasszal a kezemben csak össze tudok hozni egy kettest, de a szóbeli nagyon rosszul fog sikerülni..Ráadásul a töri tanárunk is utál engem, és ezt nem csak én találtam ki, hanem mások is mondták már az osztályból, hogy tényleg fura amúgy, hogy amikor engem kihiv felelni és elmondok azért elég sok mindent, akkor is mindig 2-est ad, más meg ha már feleannyit elmond, mint én, megadja a 3-ast. És folyton cseszeget, pl. mikor órán beszélünk az előző órai anyagról és megkérdez az osztálytól mondjuk egy évszámot vagy egy fogalmat és pont egy nehezebbet kérdez, amit kb senki nem tud igy kapásból, csak az az 1-2 ember, aki ötös töriből, direkt mindig engem szólit fel és nem tudom és utána 5 percen keresztül üvöltözik velem, hogy ez alapműveltség és sose fogok leérettségizni..És félek, hogy érettségin is a szóbelinél direkt minden pontot, amit csak tud, levon és megbukok..

Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Más tantárgyakból kifejezetten jó vagyok, a matek próbaérettségim is ötös lett, meg a német is ötös lesz valószinűleg, a német tanárunk nyáron nyelvvizsgázni akar küldeni. Meg a többi érettségi tantárgyból is meglesz szerintem a 3-es-4-es legalább, csak töriből nem...Mit csináljak? Van esetleg köztetek is olyan, aki rossz ebből a tantárgyból és mégis meglett az érettségi? Eléggé elbizonytalanodtam, mert a tanártól folyton azt hallgatom, hogy meg fogok bukni..


2017. ápr. 18. 16:12
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Te nem birsz szöveget értelmezni? Már irtam egy párszor, hogy leülök és próbálom tanulni, de nem ragad meg a fejemben..És elsősorban ehhez kértem volna tanácsokat, hogy igy hogy tanuljak az érettségire, erre te azt irod, hogy üljek le tanulni :"D Öcsém...

Inkább ne is válaszolj többet lécci ^^

2017. ápr. 19. 21:36
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Azt mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy tud valamit megtanulni. Én nem is erre reagáltam, hanem a kérdésednek arra a részére, amiben a tanárt meg a körülményeket szidod. Arra reagálok, amire akarok, ezt nem te fogod nekem megmondani.


Egyébként pedig szöveg szinten az általad kiírt kérdésben nincs sehol tanácskérés arra vonatkozóan, hogy tanulj, úgyhogy nem az én szövegértelmezésemmel van a hiba... Úgy látszik, te magad nem tudod mit akartál kérdezni...

2017. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Amúgy meg válaszoltam a kérdésedre, ha már a szövegérelmezésnél járunk... Azt írtam, hogy ne rinyálj, hanem ülj neki, és tanulj. Nem tudom, mit akarsz még. Ez csak önfegyelem és koncentrációs készség kérdése. Ha valamit el akarsz érni (jelent esetben érettségi), akkor az nem kedv kérdése, és nem a körülmények kérdése, hanem az, hogy leülsz és csinálod, nem mással (tanárral stb.) foglalkozol.
2017. ápr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Azoknak, akik bunkózni jöttek ide, elmondanám, hogy meglett a 4-es töriből is ^^ Valamint a magyar lett még négyes, minden más (azaz 4 tantárgy) 5-ös lett :) De biztosan én vagyok a lusta :DDDD

Ennyit rólatok :****

2017. aug. 3. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!