Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy egy tanár üvöltözik az órán? Én gondolom csak ezt túlzásnak, vagy ez valóban aggasztó?

Figyelt kérdés

Van egy tanárnőm, aki amióta tanít folyamatosan üvöltözik. Úgy jön be az órára gyakorlatilag, hogy fennhangon kiabál, ha nem ül le mindenki a másodperc töredéke alatt, már üvölt. Egyszer például úgy felidegesítette magát az órán amiatt, mert néhány ember beszélgetett egymással (nem zavaró módon), hogy olyan ordítozásba kezdett, hogy a torkának valami baja lett és az óra közepén kellett kimennie egy bögre forró teáért, mert megszólalni alig tudott utána. Másszor azért küldött ki egy tanulót az osztályból, mert a kezével ütögette a padot, de nekem fel sem tűnt, olyan halkan csinálta. Kizavarta, elment az illető a mosdóba, mert a tanárnő "meghatározatlan időre" küldte ki, s amikor vissza akarta hívni 10 perc múlva pont nem volt ott és azzal fenyegetőzött, hogy igazolatlan órát kap.

Emellett nem tanít meg normálisan semmit, a legutóbbi dolgozatra 32ből 20 ember 1-est kapott, a többi tizenkét tanuló jegye többségben 2 és 3 lett, egy ember kapott mindössze 5-öst. Az alap, egyszerű dolgokat elmagyarázza, és ha megkérjük, hogy ezt ugorjuk át, mert mindenki érti, és a nehezebb, bonyolultabb összefüggéseket beszéljük inkább meg, azt mondja, hogy arról ő nem beszél most, és tovább magyarázza azt, amit mindenki ért, a dolgozatba pedig belerakja a bonyolultabb kérdést. Amikor kijavítja a dolgozatokat és látja, hogy a többségnek 1-es lett, fel van háborodva és azt hangoztatja, hogy "Lehet hülyének lenni", pedig szóltunk neki, hogy mindössze 1 ember akar érettségizni a tantárgyából, ő is csak középszinten, nekünk az a célunk, hogy az alapokat el tudjuk sajátítani.

Emellett érthetetlen a pontozási rendszere, egyszer adott pontot arra, hogy felírtuk az adatokat a dolgozatban (fizika), másszor már csak a megoldást és a számolást nézte. Az elméleti kérdésekre 2 pontot ad, egy számolási feladatra volt, hogy 15-öt össze lehetett gyűjteni. Tudom, ő dönti el, hogy mit hogy értékel, engem mindössze az zavar, hogy nem egyértelmű.


Én viszem túlzásba, vagy ez valóban kissé aggasztó?



2017. ápr. 20. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Igazad van..

Sokkal szigorúbban kéne venni, hogy ki mehet el tanárnak és ki kaphat diplomát.

Persze, tanár hiány van, nem fognak szelektálni, örülnek ha van olyan őrült, aki tanárnak megy. Kevés a fizetés, ahhoz képest, hogy egyetemet végzettek. Konkrétan a szakmunkások többet szoktak keresni, mint a tanárok.

Szóval én jobban szűrném, hogy ki mehet el tanárnak és akik átmennek ezen a szűrésen, azokat megbecsülném, .

Persze a kevés fizetés nem ok arra, hogy ilyen legyen..

Tényleg rengeteg rossz tanár van. És egy ilyenen akár a fiatalok egész jövője bukhat.

Lehet, hogy lenne olyan nálatok,akit érdekelne a fizika és szívesen menne ilyen irányban tovább, de annyira megutálja az egészet a tanár miatt, hogy inkább hagyja a dolgot..


Az ordítozás nem tudom miért van, elképzelhető, hogy a családi gondjait a suliban vezeti le.

2017. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Amikor megláttam a kérdést, azt hittem, na, megint egy elkényeztetett kis hisztigép jött picsogni, amiért rászóltak, mert nem tudta órán befogni a száját.

De a helyzetetek aggasztó. Nem is tudom, ilyenek miért mennek tanárnak. Gyerekgyűlölet, tekintélyelvűség, empátia teljes hiánya.

2017. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maga a tanítási módszere -következetlenség, részleges magyarázatok, stb- biztosan nem jó.

nekünk is volt hasonló tanárunk, rémes volt, és mivel a diákok és a szülők egyöntetűen jelezték a problémákat az igazgató felé, az igazgatói tanács szép csendben elbocsátotta a következő év elejére.


Ha ez a tanárnő tényleg ennyire rosszul oktat, akkor ti is megtehetitek ugyanezt.



A másik részével viszont, a fegyelmezés részével nem tudok egyetérteni.

Ha valakit kiküldenek, az büntetésben van, és ne császkáljon el a terem elől, mert a tanár felelőssége, ha ez alatt brmi baj éri - nálunk pontosan ugyanezért igazgatói figyelmeztetés járt.


És ha egy tanárról tudjuk, hogy rosszul viseli a zajokat vagy a suttogást óra alatt, akkor nem csináljuk, és nincs probléma. Ennyi belátásotok lehetne.

2017. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 opened paradise ***** válasza:
Nincs férje,ugye?
2017. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Juj, állítólag az én Ildi nénim is ilyen volt!:) Ezt ő mondta magáról. Amúgy ő nagyon intelligens. Nem is feltételeztem volna róla, hogy ő ilyen üvöltözős banya lett volna bármikor is. Azt mondta, így akarta kivívni a tiszteletet, azt hitte, csak így lehet. (pedig ez ponthogy ellenszenvet és megvetést tudna amúgy kiváltani, hogy a diák kicsit lehet, hogy lenézi a tanárt azért mert ő többnek képzeli magát nála, nem tiszteli magával egyenrangú emberi lénynek, pedig csak előbb született; és hogy mire föl van ez, hogyha pl fennhordja az orrát, többnek képzeli nála, na mindegy,) szóval azt mondta, így akart tiszteletet kivívni; mígnem, egyszercsak az egyik gyerek, az egyik diákja megkérdezte tőle, hogy "De tanárnő, miért tetszik így üvölteni?" ilyen kíváncsian érdeklődva. És akkor így egy kicsit megállt ő is, hogy "tényleg, miért?" -így elgondolkodott, gyorsan átfutott az agyán, és azóta nem üvölt. : )
2017. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!