Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megérthető, hogy ezen egy...

Megérthető, hogy ezen egy büntetés nem változtat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok, szeptembertől nyolcadikos. Büntetést kaptam a nyárra, mert bántottam az egyik osztálytársamat. Most így, a szünet közepén anya kérdezgetni kezdett, hogy megbántam e már? Az igazság viszont az, hogy nem. Többet nem teszem, de nem azért, mert megbántam volna, hanem azért, hogy büntetést ne kapjak.

Ha nem volna bünti, ugyanúgy bántanám azt a lányt. Leírom miért:

Az a lány szó szerint hülye! Mindent elhisz, amit mondunk neki, ezért sokszor szórakoztam azzal, hogy összehordtam mindenféle baromságot és néztem ahogy csodálkozva nét. És röhögött mindenki. Aztán persze vigyázni kellett ezzel, hogy miket mondunk, mert van olyan hülye, hogy képes kipróbálni. A legkisebb csúfolódást is magára veszi és bőgni kezd. Bármivel meg tudom ríkatni két pillanat alatt. És bármire rá lehet venni! Egyszer kipróbáltuk, hányszor tudjuk egy szünetben elküldeni a büfébe. Mindenki kért valamit (és előre odaadta neki az árát) de mindenki egyenként. Ahogy visszaért, már mehetett is újra, és képes volt a húsz perces szünet alatt oda-vissza járkálni, pedig nem fenyegettük. Sosem emelt rá kezet senki, sosem volt ezzel fenyegetve. Mégis mindent megtesz, amire utasítjuk. Szembe kiröhögjük miatta, és mégis megteszi másnap is. Tudom, hogy rossz dolgot tettem/tettünk, mégis élveztem és nem bántam meg. Egyszerűen nem tudom megbánni, de anya nagyon várja már a bűnbánó, egész estés beszédemet. Ha megtenném, talán visszakapnám a telefonomat és a gépemet, de nem akarok anyának egy fél órán keresztül hazudni. Mit kéne most tennem?


2017. júl. 22. 17:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0%

Fél óra? Azta... Nálunk 1 mondat volt. Sokszor annyi se. Elég kretók szüleid.


Nos figyelj..., 13 éve vagy. Ott mondhatni normális az ilyen extrém féreg kínzó viselkedés. Nálatok meg pláne, mert ő fel sem fogja, mi történik.

Ne üsd. xD Ennyi. Kérlek, ne üsd.. XD

Hazudj. Ha ez kell nekik. Ha ennyire rossz rendszerrel "nevelnek" gyereket, hazudj. Itt úgy sem számítanak.

2017. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit, megérdemled a büntetést. Undorítóak vagytok az osztálytársaitokkal együtt.
2017. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Talán azt kellene megértened, hogy fiatalabbakkal és butábbakkal nem szórakozunk úgy, hogy az számára megalázó legyen. Még akkor se, ha nem is érti azt, hogy szórakoztok rajta. Te is kerülhetsz ilyen helyzetbe, hogy jól átvágnak és jót nevetnek rajtad (nyilván kisebb az esélye, mert okosabb vagy, mint az, akiről írsz, de vannak nálad is okosabbak és rosszindulatúbbak).

És nem, nem normális, hogy tudod, hogy rosszat teszel, mégis csinálod és élvezed - más kárára.

Semmi mást nem kellene tenned, csak némi empátiával kellene rendelkezned.

2017. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen rosszindulatú kis cafkáknak.. remélem, hogy találsz majd egy srácot, aki az érzéseiddel fog játszani, majd átb.. mint kakit a palánkon.. megérdemled, hogy valaki jól szórakozzon veled is :) sose feledd, lesznek nálad okosabb, és rosszindulatúbb emberek, csak várd ki
2017. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Firedoom ***** válasza:
100%
Anyad elveszi a telod, tolem ket ev kotelet kapnal. Orulj szerintem annak ami van. Megis hogy a rakban lehet ilyen rosszindulatu szemetkent viselkedni? Szorakoztat, hogy alazhatod a nalad gyengebbet? Gratulalok. Meg sem fodul a felyedben, hogy az illeto azert viselkedik igy mert fel? Vagy azert mert csak elfogadasra vagyik es szerinte ez a mod ra? Lattam mar ilyet, a gyerek evekig szenvedett nalunk aztan atment egy masik suliba
2017. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Szemét kis ribik vagytok.Sajnálom szegény lányt,ha jól gondolom nincsenek barátai...Remélem békén hagyjátok!Ha nem,akkor remélem mind megfogták dögleni.Hülye is kis pisis dögök.Ásd el magad!Tiszta szégyen vagy a barátaiddal együtt!


Majd a pokolban találkozunk :)

2017. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, egy féreg vagy, ezen sajnos nem lehet segíteni, hiába reménykednek benne szegény szüleid. Nyilván valahol nagyon elronthatták a nevelésedet.
2017. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Igen, rossz vagyok, tudom! Őszintén írtam, és anyámmal is őszinte akarok lenni, ezért áll itt ez a kérdés! Akár visszakapom a cuccaim, akár nem, anyám válasz vár, az őszinte válaszom pedig fent látható! És ha elmondom neki, nagyon szomorú lesz. Egyszer láttam sírni miattam és többet nem akarom. Csak az másért volt.
2017. júl. 22. 17:56
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég, hogy rosszindulatú vagy, még kétszínűsködni is lenne kedved, csak túl fárasztónak találod? Na, ezen a ponton tényleg ásd el magad. Anyukád helyében nem csak a telódat vettem volna el, hanem szobafogság, aztán irány a kertbe füvet nyírni vagy valami. Akkor talán elgondolkodnál rajta, hogy miért is helytelen a viselkedése.
2017. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát szégyellheted is magad, szegény anyádnak meg fő a feje, hiszen gondolom, nem erre tanított.

Most már nem tehetsz semmit, a múlt elmúlt. Arra koncentrálj, hogy valóban megbánd a tetteidet és a jövőben ez eszedbe ne jusson.

Mégis mi a rossebet képzelsz, ki a pötshöm vagy te? Milyen jogon mersz bántani egy olyat, aki soha, de soha nem ártott neked, sőt a kedvedben akart járni? Bezzeg ha egyszer jól pofánverne, akkor neked állna feljebb.

Szegény kislány...ha jól sejtem, mindig is bántottátok te meg a nagymenő barátaid és ő meg szegény csak szeretett volna beilleszkedni. Annyi a hibája, hogy ti baromira nem érdemlitek meg még azt sem, hogy emberszámba vegyenek titeket, nemhogy mindenféle kedvességet.

2017. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!