Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megérthető, hogy ezen egy...

Megérthető, hogy ezen egy büntetés nem változtat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok, szeptembertől nyolcadikos. Büntetést kaptam a nyárra, mert bántottam az egyik osztálytársamat. Most így, a szünet közepén anya kérdezgetni kezdett, hogy megbántam e már? Az igazság viszont az, hogy nem. Többet nem teszem, de nem azért, mert megbántam volna, hanem azért, hogy büntetést ne kapjak.

Ha nem volna bünti, ugyanúgy bántanám azt a lányt. Leírom miért:

Az a lány szó szerint hülye! Mindent elhisz, amit mondunk neki, ezért sokszor szórakoztam azzal, hogy összehordtam mindenféle baromságot és néztem ahogy csodálkozva nét. És röhögött mindenki. Aztán persze vigyázni kellett ezzel, hogy miket mondunk, mert van olyan hülye, hogy képes kipróbálni. A legkisebb csúfolódást is magára veszi és bőgni kezd. Bármivel meg tudom ríkatni két pillanat alatt. És bármire rá lehet venni! Egyszer kipróbáltuk, hányszor tudjuk egy szünetben elküldeni a büfébe. Mindenki kért valamit (és előre odaadta neki az árát) de mindenki egyenként. Ahogy visszaért, már mehetett is újra, és képes volt a húsz perces szünet alatt oda-vissza járkálni, pedig nem fenyegettük. Sosem emelt rá kezet senki, sosem volt ezzel fenyegetve. Mégis mindent megtesz, amire utasítjuk. Szembe kiröhögjük miatta, és mégis megteszi másnap is. Tudom, hogy rossz dolgot tettem/tettünk, mégis élveztem és nem bántam meg. Egyszerűen nem tudom megbánni, de anya nagyon várja már a bűnbánó, egész estés beszédemet. Ha megtenném, talán visszakapnám a telefonomat és a gépemet, de nem akarok anyának egy fél órán keresztül hazudni. Mit kéne most tennem?


2017. júl. 22. 17:24
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán van olyan, hogy valaki egyetlen kérdésével bizonyítja, hogy emberileg egy hulladék, de neked sikerült, kérdező. Szóval ezek után ne pattogjál már, légyszike. Igen, nyilván te vagy a meg nem értett mimóza, és az összes válaszoló idióta, akik félreértelmezik a kérdésed. Észrevehetnéd, hogy széllel szemben hugyozol.


Na, hogy esik a fikázás? Na, a suliban az a lány minden nap ezt élte át! És ő ráadásup ismer titeket, a fikázóit, mi meg csak pár hozzászóló vagyunk egy internetes oldalról. Akkor szerinted ő mit élt át, amikor te még ennyi szidástól is hüledezel?

2017. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Senkit sem szóltam le itt, és még a trágár hozzászólásokat sem pontoztam le, szóval nem értem mire írod a pattogást. Mellesleg engem nem vág földhöz, hogy nem kaptam értelmes segítséget ahhoz, miként gondolkodhatnék másként, majd találok mást máshol, akivel beszélgethetek róla.
2017. júl. 22. 22:12
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Kisvirágom, de hát te nem akarsz változni. Te magad írtad, csak az anyukádat akarod lenyugtatni és a lányt egy cseppet sem sajnálod. Ezek után miért kéne egyáltalán emberszámba vennünk téged? Hiszen te sem teszed ezt másokkal.

Mellesleg egy taknyos kis 13 éves nehogy már megmondja itt a frankót felnőtt és/vagy tapasztaltabb emberekkel szemben. Tudod, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Ha kapsz 20 választ, miszerint egy olcsó senkiházi szar alak vagy, amiért bántasz másokat, akkor talán elgondolkozhatnál, hogy ez így is van. Amíg még arra sem vagy képes, hogy saját magadnak bevalld, hogy egy hulladék emberként viselkedsz, addig nem fog változni semmi.

2017. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, agyadra ment a meleg? 13 évesnek bőven nem lenne ilyen írása. Te szemétkedsz az osztálytársaddal, de kikéred magadnak, ha kicsit csúnyábban szólnak hozzád?
2017. júl. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

"Többet nem teszem, de nem azért, mert megbántam volna, hanem azért, hogy büntetést ne kapjak.

Ha nem volna bünti, ugyanúgy bántanám azt a lányt. "

"Tudom, hogy rossz dolgot tettem/tettünk, mégis élveztem és nem bántam meg. "


Ez megdöbbentő és elszomorító, hogyan tudtok ennyire lelketlenek lenni. Ha majd a saját bőrödön tapasztalod, hogy mennyire tud fájni, amikor igazságtalanul, szórakozásból bántanak, akkor rájössz, hogy mennyire rossz dolgot tettél. Az áldozatotok nem igazán fogja fel, hogy mit tesztek vele, így szerencsére nem szenved akkora lelki sérüést, de ki tudja....


Még nagyon fiatal vagy, őszintén kívánom, hogy változz meg, legyél jobb ember, tanulj empátiát, mert ha magadtól nem teszed, akkor az élet előbb utóbb megtanít rá.

2017. júl. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Nincs senki aki biztatna szoval en leszek az elso. Aki hagyja hogy csicskaztassak az meg is erdemli, ilyen az elet az eros marad eletben. Pontosan ugyan igy fognak ocsarolni teged majd azok akiket a foldbe taposol es meg te egyre magasabbra torsz ok senkik maradnak. 🤑
2017. júl. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
26-os te jó nagy idióta vagy !Minek bíztatod ilyenre a kis gyökeret ?Inkább változzon meg.Nem kell mindenkit a földbe taposni.Érdemes az ilyen dolgokkal vigyázni,mert előbb-utóbb lesz valaki aki eltapos.
2017. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, #26, isten nem bottal ver! Ez a lány még k×rvára sokat fog szívni élete során a kiállhatatlan személyisége miatt. Igen, a határozott emberek lesznek sikeresek, de a férgeket senki sem kedveli.
2017. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gondolkodj el azon, mit tartasz normálisnak. Szegény csaj nem készakarva buta, hanem így született. Ti meg ezt kihasználjátok, ahelyett, hogy segítenétek neki. Ti nem vagytok a normálisak. Lehet, ilyen megvilágításban már belátod, hogy attól, hogy nem olyan hűdeokos, mint te, attól még normális, legalábbis jóindulatú.
2017. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért bántod azt, aki segíteni akart? Majd ha felnőtt leszel, meg már az lesz a bajod, hogy mennyire nem számíthatnak egymásra az emberek! Emiatt lehet, hogy nem fog majd senkinek sem segíteni a hülyeséged miatt! Nem hogy ürülnél, hogy van aki segítőkész, inkább hülyének nézed! Fura, hogy te csak az önző embereket tudod tisztelni! Remélem attól még nem ment el a lány kedves, hogy olyan embernek segítsen, aki azt értékeli és megérdemli! Te pedig ha ennyire hülyének nézed a segítőkész embereket, hát akkor ne kérj segítséget senkitől, old meg magad a problémád!
2017. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!