Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálnak az emberek, mert más...

Utálnak az emberek, mert más vagyok, mint ők. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem önsajnáltatás, de nagyon kell a segítség, mert másnak úgysem tudom elmondani. Köszönöm annak, aki végigolvassa! ☺


13 éves leszek Szeptemberben, és nagyjából mindig a tanulásra összpontosítok, még akkor is, ha annyira nem érzem jól magam, hogy nem tudok rá figyelni.

Világ életemben ,,magányos farkas" típusú ember voltam és leszek, de még oviban és alsóban nem igazán bántottak érte.

Felsőben kezdődött minden, amikor hirtelen az o.társaim ,,bekeményítettek". Tudom, rengereg ember van, akit bántalmaznak, de engem szó szerint, kivétel nélkül mindenki utál. Azért, mert nem szeretek beszélgetni, félénkebb, csendesebb típus vagyok, aki nem ért az emberekhez, ezen nincs mit szépíteni.

Ötödikben volt két lány, aki nagyon utált. Ők állandóan stívódtak velem, de akkor tavasszal nálam betelt a pohár. Amikor kaptam egy rossz jegyet a környi témazáróból,cakkor röhögtek rajtam, én pedig elkezdtem sírni, és utánna csak mégrosszabb lett a helyzet. Hatodikban is ugyanez volt, csak akkor már meg is vertek... Szörnyű erre visszagondolni.

Azt hittem, most hetedikben nem lesz semmi baj, nem lesz szekálódás, de tévedtem. Az egész ma történt. Tesin elkezdte suttogni valamit, és folyamatosan rámnéztek. Tudtam, hogy rólam beszélnek. Elkezdték kérdezni, hogy van-e FB-om (undorodom ettől az alkalmazástól) és Messengerem. Nemet válaszoltam, utána megint elkezdtek beszélni. Hallottam, hogy az egyik hájas dögnek hívott (mostanában ez a becenevem, de amúgy tényleg dagadt vagyok), és elkezd az egyik kis patkány (már bocsánat, de mérges vagyok) elkezdett lázadozni, amiért én nem játszottam. Utána nem bírtam tovább, hazamentem, ezek meg elkezdenek kiabálni, hogy jöjjek vissza. Kivagyok.


Mielőtt valaki olyan tanácsokat adna, hogy ,,járjál magánsuliba", vagy ,,menj másik suliba", elmondanám, szüleim nem engedik, hogy másik suliba járjak, a magántanulóság meg nem 5 forint.


Köszönöm a válaszokat, más támaszom nincs, aki megértene!



2017. szept. 15. 15:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, mintha saját magamat látnám :)


Az általános iskola felső osztály tanulói sajnos általában baromi szemetek. Persze vannak kivételek. De kevés. :( Ugyan nekem nem voltak ilyen komoly dolgok, mint neked, de nagyon magányos voltam egy bizonyos időszakban. A barátaim mindig elfelejtettek engem, a többi osztálytársaimra sem számíthattam, mert ők mások mint én. Nem volt akkoriban egy igazi barátom se. Bevallom jórészt én hibám is volt hogy magányos voltam, de akkor is szar érzés volt, hogy folyamatosan csak a tartalék barátnő voltam. (hosszú lenne részletesen elmagyarázni) Szüleim egyáltalán nem vették észre hogy valami van velem. Elmondani nem mertem nekik. Utáltam akkoriban suliba járni. Alig vártam a nyári szünetet. De a következő tanév sem lett jobb. A magányossághoz hozzátársult az önbizalomiányosságom is. Istenem, de utáltam azokat az éveket. Most már szerencsére összeszedtem magam, barátnőimmel oké vagyok, hál istennek már nem vagyok magányos, de az önbizalomhiány most is sokszor előjön nálam. Pedig próbálom elnyomni, de nem mindig megy. Pedig már tényleg tök oké vagyok, de úgy látszik az önbizalom hiányt nem tudom teljesen megszüntetni :/ Most vagyok 8-os, és egy picit várom már a gimit. Hiányozni fog az osztály, de már elég volt nekem isbez a 8 év belőlük. Új társaságot akarok, ahol végre új ember lehetek, tele önbizalommal. Nem úgy, mint itt.


Nem kívánom ezeket senkinek. Én a helyedben ha tehetném elmennék másik suliba. Vagy próbálnék mással barátkozni, mert ezek csak tényleg sokkal rosszabbak lesznek. Az, ha szólsz a tanárnak, lószrt nem ér, max csak mégjobban kiröhögnek vagy kicikiznek emiatt. (Legalábbis nálunk így megy ez... ) Én úgy tudtam továbblépni, hogy megtanultam nem foglalkozni vele. Tudom mondani könnyű, de ez tényleg így van. Nehéz volt, de megtanultam jó magasról leszrni azt, ha valami rosszat mondtak rám. Igazából én így "gyógyultam meg". 😊


Remélem neked is sikerülni fog. És ne feledd: Soha ne add fel, és örülj annak, aki vagy. Sosem vagy egyedül. Sosem. 🙂


14/L

2017. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok. Most látom szüleid nagyon nem akarják a másik sulit. Ők tudnak arról, hogy mi van veled?


Egyébként lehet, hogy hülyeség, de nekem egy kutya is rengeteget segített.

2017. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!