Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a hallgatóim nem jelölnek ismerősnek a FB-on?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el egy felnőttoktatáson órákat adni, eddig csak 1 tanítványom vett fel az ismerősei körébe. Tudják a nevem, felajánlottam, hogy bármikor lehet keresni, de még azt sem köszönik meg, amikor oktatási segédletet küldök át a csoportmailre, pedig azt látom, hogy látják...

2017. szept. 27. 19:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé kellemetlenül érezném magam, ha bejelölném az egyik tanáromat, akiről szinte semmit sem tudok. Attól, hogy tanít, még nem ismerjük egymást, ez nem annyira személyes kapcsolat, inkább "szakmai". Nyilván ha jobban ismerem valami miatt, az más helyzet, de én egy tanárnak csak egy vagyok a sok közül, talán azt se tudja, ki vagyok.

Szóval szerintem ez nem jogos, mert ez egy időszakos, ráadásul "alárendeltségi kapcsolat". A főnökömet sem jelölném be, ha csak heti egyszer látnám őt, és soha nem beszélnénk egymással.

2017. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Ha annyira szórakozásra való, akkor az ügyintéző miért a zárt csoportba tölti fel az órarend-változást? Amit mellesleg én nem látok. Komolytalan az egész. Nem is bánom, ha lejár a szerződésem, szervezetlen, tervezetlen az oktatás és még fizetni is büdös nekik. Örömmel tanítok, ne értsétek félre, de nem túl emberséges a dolog.
2017. szept. 27. 20:18
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
A saját szakdolgozóim nem jelölnek be és lehet jobban is járnak vele... Pl, mikor azt kamuzza, hogy beteg azért nem jön, de látom az egyetemi bulin megjelölve matt részegen egy képen, az elég nagy bukó. Elfelejtik, hogy mi is voltunk fiatalok és nem meri megmondani, hogy sorry másnapos vagyok, pedig a legjobbakkal is megesik. Hozzáteszem én sem szeretném, ha az én családi fotóimat nézegetnék vagy mindenféle üzenetekkel zaklatnának munkaidőn kívül, csak mert épp látják, hogy online vagyok. Szerintem ne vedd magadra és örülj neki.
2017. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Én pedig pont, hogy azt szeretném, ha "zaklatnának". Hogy "Meg tudod-e mondani, hogy..?" Úgy is csak nap végén tudnék visszajelezni.
2017. szept. 27. 20:43
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem nem oktatsz túl sokat vagy legalábbis nagyon frissen kezdted. Hidd el egy idő után nem fogod kívánni, hogy személyesen is zaklassanak. Most még gondolom vágyod az elismerést (de ezt a főnöködtől kellene megkapnod). Az, hogy egy rakás huszonéves kölyök barátkozni akar veled nem feltétlenül jelenti azt, hogy te jó oktató vagy, nem mérvadó a tudásodat illetően. Haverokat meg gyűjts a munkahelyeden kívül. Így azt a kínos helyzetet is elkerülöd, hogy megvádolhasson bárki, azzal, hogy elfogult voltál vele vagy mással szemben. Nálunk kifejezetten rossz szemmel néznek felülről a hallgatókkal együtt bulizó oktatókra.
2017. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Meg a csoporttarsaimat se jelolom be, csak ha joban leszunk es sokat beszelgetunk vagy sok orara egyutt megyunk. Ez kb. jelenleg 3-4 ember. Nemhogy a tanaraimat.
2017. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az is mit oktatsz.


Alapvetően azért vannak a tanórák hogy akkor kérdezzük a tanárt. Én nem b..szogatnám a tanáromat privátban.

2017. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Én diák is vagyok most, meg tanár is egyszerre.

A diákjaimat elvből nem jelölöm be, mert nem akarom rájuk erőszakolni magam, hogy csak azért jelöljön vissza, mert mégiscsak a tanára vagyok. A tanáraimat hasonló okok miatt, diszkrécióból távolságtartásból nem jelölöm barátnak. Ha ők bejelölnek, akkor oké, de nem kezdeményezek.

2017. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan tanárom, aki praktikussági okokból jelölte be az egész csoportot, hogy megtanulja a neveket-arcokat.

Olyan is, aki senkit nem jelölt be, pedig fent volt fészen. Engem egyik sem zavar, ha túl sok, vagy kellemtlen, legfeljebb letiltom, így nem látjuk egymás dolgait.

2017. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Persze, dedós egy kicsit a gondolkodás, de bakker ember vagyok én is! Akárhogy is, de érzelmekkel áldott meg a jóisten... De már lesz@rom, nem is hallgatók van itt probléma, hanem a dolgozókkal. Szerződésemen még mindig rajtaülnek, a főnök asszonyt sem tudom, meddig akar még magázódni.... Kivagyok....
2017. szept. 28. 13:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!