Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetne kezelni ezt a...

Hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet? 16/f

Figyelt kérdés

Idén másik suliba mentem mert máshová költöztünk és nagyon messze lett volna az, ahova jártam. A mostani osztálytársaim közül páran nagyon bunkóak. Azzal szekálnak, hogy kínai vagyok (vagyis apa részéről kínai vagyok, anya magyar) és egyáltalán nem is viccesek,hanem kifejezetten sértőek.

A többséggel jól kijövök és a barátaim mondták hogy inkább azokkal foglalkozzak, akik normálisak, de nem tudom elengedni a fülem mellett és nagyon rosszul esnek. Visszaszólni meg nem akarok, mert nem fogok lesüllyedni az ő szintjükre. Az ofőmmel beszéltem róla, de semmi nem történt.


2017. nov. 6. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem mondd nyugodtan, hogy: igen, kínai vagyok, na és? Mi közöd hozzá? (igaz, hogy csak félig vagy kínai, de mondd ezt, legyen nekik igazuk)

Hozzátesznek még mást is ahhoz, hogy kínai? Mert ha csak ennyi, azt nem kéne sértőnek érezned.

2017. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 manó1235 ***** válasza:
Mindig mosolyogj ha sértegetnek, akkor érzik nyeregbe magukat ha látják hogy zavar téged, le kell #zarni őket magasról és majd megunják.
2017. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az osztályfönököd nem tett semmit, nyugodtan szólj az iskolaigazgatónak. Mert jogod van a védelemhez. Egyszerüen kopogj be hozzá, és mondd, hogy beszélni szeretnél vele, mikor tudna rád szánni pár percet.

Hidd el, meg fog hallgatni, és intézkedni fog.

2017. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!