Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet ezt ép ésszel bírni?

Hogy lehet ezt ép ésszel bírni?

Figyelt kérdés

Most lettem 9.es, és kéttannyelvűbe jelentkeztem

Tudtam hogy nagyon kemény lesz, de hogy ennyire

Minden nap 6:20kor kell itthonról elindulnom a busz miatt, ez nem is annyira nagy gond, eleget alszok mert már általában 8kor elalszom

Egyszerűen annyit kell tanulni hogy van, hogy 4 oratol éjfélig tanulok

Angolbol(heti 14)annyi házi és tanulnivaló van hogy nekem, aki alig tanult angolt, egyszerűen lehetetlen mennyiség

Hétfőn 8 oldal házit adott, és ilyen nyomtatptt lapon, es az sokkal nehezebb

Akkor ott a biosznyelv

Annyi szót átveszünk egy órán, arra is legalább 3 órát szoktam tanulni

Egyszerűen már nem bírom

Mindenképpen végig akarom vinni ezt az öt évet, de nem tudom hogy fog menni

Ennyi idő alatt most vedszük a 8.leckét a 16ból

Minden nap 4 körül érek haza(kivéve szerda mert akkor kevesebb órám van)

Hogy bírjam ki? Már annyira belefáradtam, pedig nagyon nem kéne :"(


2017. nov. 22. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, csak addig bitang szar, míg az angolod nem lesz pöpec.


Egyébként mi a búbánatért kéttannyelvűbe mentél minimál angollal? Fuck logic.

2017. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mvel már kell nyelvvizsga(amikor én végzek) hogy egyetemre mehess

És ez szerintem nem lenne meg

2017. nov. 22. 17:40
 3/6 Elvira Kiss válasza:

próbáljátok meg osztálytársak közösen, vagy egy két társaddal közösen a tanulást,


gyakoroljatok minél többet szóban


és tanulni lehet pl. fürdőkádban a víz ellazít

halk zenét hallgatva, a zene nyugtat

egyél sok gyümölcsöt, zöldséget,


és bármi van, ha hazaérsz egy kicsit feküdj le egy csendes szobába, csukott szem, nyugalom, lehet egyszer - kétszer az elején bealszol, de az is túlélhető :)


és ami a fő, hidd el, hogy menni fog, és akkor kibírod:)

2017. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 25. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly kezdtem nyelvi előkészítős osztályban, valahol alap és középfok közötti angollal, nyáron letettem a középfokút (ami egyébként nem olyan nehéz, mint gondolná az ember).

Csak ez az év lesz nagyon szar, akik nálunk a kezdő csoportban voltak/vannak, ők is csak tavaly panaszkodtak erre. Mondjuk ennyire azért ők sem...ha túlhajszolod magad, sokkal rosszabb eredményt érsz el annál is, mintha semmit sem csinálnál. Ha hazaérsz semmiképp se kezdj el azonnal tanulni, az tényleg jó, ha pihensz egy kicsit! Megmondom őszintén ezt nem tudom átérezni, vedd ezt a tanulás dolgot egy kicsit lazábban, szerintem.

Sosem próbáltam még, de az jól hangzik, hogy egy-két emberrel együtt tanulsz, legalább a szóbeli kommunikációd is jobb lesz.


"Mindenképpen végig akarom vinni ezt az öt évet, de nem tudom hogy fog menni" a vessző előtti rész maradjon így, az azutánit pedig felejtsd el, ne kételkedj magadban, menni fog!

2017. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 26. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!