Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez igaz? (tanár-di...

Szerintetek ez igaz? (tanár-diák viszony)

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy állítólag nincsen egy olyan tanár sem,akinek még az életében nem tetszett volt egyetlen tanítványa sem. Itt persze nem arra kell gondolni,hogy hirtelenjében össze is jött vele,vagy elmondta a tanár a diákjának az érzelmeit,hanem csupáncsak szép/kedves/okos/a tömegből kiemelkedő gyereknek tart valakit egy tanár,és emiatt felnyitja a tanár szemét.
2017. dec. 4. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Lefordítom magyarra: szerinted az igaz hogy a tanároknak nem lehetnek érzései, nem csak biorobotok akik annyit kommunikálnak a diákkal amíg leadják a tananyagot, nem közvetítenek hangulatot, nekik nem lehet rossz napjuk, ők nem lehetnek fáradtak vagy épp nincs tele a hócipőjük valamivel, mert ők ezt a hivatást választották? Szerinted nem? Persze hogy létezhet ilyen.

Csakhogy a tanárnak az a munkája és/vagy hivatása, és ahhoz méltóan kell lehetőleg viselkednie. Az oktatásban ez a vertikális hierarchia eléggé be van tartva, ritka hogy egy tanár a diák társalgási-haverkodási szintjére lemegy, mert az a tisztelet vagy tekintély rovására mehet. Az egyenlő bánásmódba sem igazán fér bele hogy valaki a tanár kis kedvence, valaki meg a kiutált gyerek, mert az közösségen belüli feszültséget generál.

2017. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1:

"Az egyenlő bánásmódba sem igazán fér bele hogy valaki a tanár kis kedvence, valaki meg a kiutált gyerek, mert az közösségen belüli feszültséget generál."

Lehet, hogy rosszul fogalmazott, de egyáltalán nem erre gondolt.

Konkrétan ami őt érdekli, az az hogy sűrűn fordul-e elő, hogy egy tanár megkívánja valamelyik diákját.


Szerintem amíg egy középiskolai tanárnő fiatalos és csinos, addig nagyon sokszor megfordul a fejében, hogy mi lenne ha... Hiszen diákok között van nonstop.

Van pár sztorim nekem is, meg szerintem mindenkinek. Férfi tanárokról annyira nincs.

2017. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg minden tanárnak van olyan diákja a pályafutása alatt, akit tehetsegesebbnek, okosabbnak, vagy éppen szebbnek tarta többieknél. Nincs ebben semmi meglepő.
2017. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az nem kérdés, hogy van-e ilyen, mert van.


A kérdés az, hogy a tanár tudatosan a helyén tudja-e kezelni a dolgot. A nagy többség szerencsére igen.

2017. dec. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!