Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire csúnya dolog az, ha...

Mennyire csúnya dolog az, ha valaki azért hiányzik egy napot az iskolából, hogy elmenjen kirándulni egyet csak mert esni fog a hó?

Figyelt kérdés
Mert szereti a havat, de ritkán lehet része szép havas időben
2018. febr. 19. 18:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem csúnya dolog. Még talán több értelme is van mint az iskolában tanulni a felesleges dolgokat.

Középiskolában nagyon sokat hiányoztam (200 óra felett) mert utáltam az osztályom meg az egész iskolát.

Mégis az 5 tantárgyból érettségin 1 db hármasom és 4 db négyesem lett. Aztán szakmán elkezdtem tanulni rendesen mert érdekelt, 2 szakmát tettem le egymás után, majd egyetemen műszaki területen diploma.

Így utólag belegondolva, semmit nem ért a középiskola, ott csak magolni kellett a felesleges dolgokat ezerrel, a való élethez semmi köze.

2018. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, valaki minden héten ellóg napokat, mert "fáradt és pihenni akar, unja a sulit". Szóval néha mindenkire ráfér egy-egy nap pihenés, ha le tudod igazolni.
2018. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
1 naptól még nem leszel sem lusta, sem lógós, és nem is fogsz lemaradni semmi behozhatatlanról. Maga az oktatási rendszer sz@r, kiszívnak minden örömet és életkedvet a diákokból, és bezárják őket 4 fal közé, hogy a későbbi robotra készítsék fel őket, szóval kifejezetten jót tesz a léleknek, ha néha megengedsz magadnak egy kis örömet is.
2018. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget lógtam ilyen-olyan okokból, csak arra ügyeltem, hogy ne legyen annyi hiányzásom, amiért bukás járna. Néha csak lusta voltam, néha fotózni mentem, néha a tópartra, néha a régi iskolámba, de volt olyan is, hogy KRESZ óra miatt kellett lógnom, mert nem igazolta senki.

Na bumm. Sőt, kettő tantárgyból előrehozott érettségit tettem utolsó előtti év közepén, hogy aztán legyen egy csomó lyukas órám.

Egy idő után már ügyet sem csináltunk belőle, én elnézést kértem, megmondtam, hogy nyugodtan írják be, dolgom volt, a tanár bólintott, azért a témazáróra készüljek. Ennyi.

Az érettségi bizonyítványom pedig kitűnő lett. Nemhogy bűntudatot nem éreztem az ellógott napok miatt, de azóta is szép és vicces emlékek nekem is, az osztálytársaimnak is, sőt, még a tanároknak is.

Nem kötelező mindenkinek a nyájat követni, de tudni kell vigyázni magadra, ha elkóborolsz.

2018. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én is csináltam. Rühelltem azt a gimnáziumot.

Máig jó érzés visszaemlékezni, hogy pár napot kirándulással töltöttem és betértem egy falusi kocsmába melegszenyát enni és rajzolni. A tulajjal is jót dumáltam.

Nem lett kihatással a jövőmre.

2018. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%

Én iskolaba jártam, nincs diplomám, és még se mondja meg nekem senki, és semmi mikor mit tegyek. És azok akik igy gondolják, azok jönnek be hozzám telibe unt élettel dolgozni, lázadnak, háborognak, de a kisujjujat sem mozditják azért hogy jobb legyen bármi is.....

Nem az iskolán múlik.....

2018. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A világ legtermészetesebb dolgának kéne lennie, elvégre az iskola nem egy börtön.
2018. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem is természetes. Felnőttként is vehetsz ki szabadságot. Érthetetlennek tartom, hogy gyerekként miért ne lehetne X napod, amivel rendelkezel (ill. a szüleid), hogy mást akarsz csinálni.
2018. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Találós kérdés: suli UTÁN nem lehet kirándulni menni? Mert akkor a kötelességed is teljesíted, meg a szórakozásod is megvan. :)
2018. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
1 napon semmi nem múlik! Persze, gyerek legyen gyerek, játsszon a hóban! Igazolni lehet, ha pedig nem történik semmi jelentősebb aznap (pl. dolgozat, felelés stb.) , akkor meg semmit nem veszítetek.
2018. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!