Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » El kell mennem az iskolámból....

El kell mennem az iskolámból. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés

Költözés miatt ott kell hagynom a mostani sulimat. Hatosztályos gimi, ez a harmadik évem és ezt már hatodikban átéltem, amit most is át fogok. Akkor annyira nem szerettem a sulimat, a tanárokban sem volt semmi különös, meg én is akartam új iskolába menni, mert tetszett, de azért sajnáltam otthagyni az osztályom. Az évzárón a sírógörcs kerülgetett, de végül nem sírtam el magam, csak nyáron párszor otthon, amikor egyedül voltam.

A mostani sulimat viszont nagyon szeretem. Jó a légkör, a közösség, családias a hangulat, jók a tanáraim, főleg az angoltanárom, őt nagyon szeretem, főként ő meg az angolórák fognak hiányozni. Már belegondolni is rossz:( Ha belegondolok ebbe az egészbe, könnyezni kezdek. Barátaim nincsenek a suliból és senkivel sem vagyok olyan szoros kapcsolatban, de már úgy megszoktam az osztályom és néha olyan szórakoztatóak, rossz lesz otthagyni őket. Fura lesz, hogy többé nem oda járok. De ha ez még nem elég, az egész várost, országot itt kell hagynom, ugyanis külföldre költözünk. Nem tudom, hogy fogok ezzel megbirkózni. Sosem volt még velem ilyen. Annyira fog minden hiányozni. A tanárok is, amikor olyanokat mondanak, hogy majd jövőre vesszük ezt meg azt, akkor mindig eszembe jut, hogy jövőre én már nem leszek itt.

Viszont nem akarok bőgni az évzárón, mert utálok sírni mások előtt és még sosem láttak sírni, de nem tudom hogy fogom bírni.

Arról, hogy elmegyek, egyelőre még nem tud senki, az lesz a “jó” ha megtudják. Hatodikban is ez volt, mindenki kérdezgette, hogy “miért?” “tényleg elmész?” “hova mész?” stb, és ez rossz volt, mert arra emlékeztetett, hogy itt kell hagynom őket. Mások már mondják, mennyire várják a nyarat, de én azt kívánom, bárcsak lassabban telne az idő, olyan hamar el fog telni ez a 3 és fél hónap, ami hátra van....:/

Annyira utálom ezt, a szüleim nézték ki nekem ezt a sulit, az ő ötletük volt, hogy jelentkezzek, erre most meg miattuk (pontosabban anya miatt) kell elmennem onnan, amit végre szerettem és ahol jól éreztem magam.

15l


2018. márc. 11. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A Paksi Vak Bottyán gimibe jársz?
2018. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem
2018. márc. 11. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
2018. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kanállal próbálom merni a tengert, de hátha vagy annyira karakán és szerencsés lány, hogy bejön neked:

Próbálj meg itt maradni, nagyinal / koli kombinacioban esetleg Anyukad egy jó baratjanal persze a költségeket anyuek alljak

Szigorúan hiszti nélkül el kene nekik mondani hogy neked mennyi mindent jelent ez a suli

Azt mondjak vannak akkkre a racionális érvek hatnak meg van akikre az érzelmi meg van két másik típus ami nem jut eszembe

Hat ismered a szuleidet és próbáld meg elmondani nekik, hogy látod miért akarnak külföldre költözni, meg is érted, te viszont érzed hogy neked ebbe a suliba kell járnod és elég nagy vagy már ahhoz hogy itt maradj..

Drukkolok hogy sikerüljön

2018. márc. 12. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ha a suli meg a családom között kellene választanom, én inkább a családomat választanám, bármennyire is szeretném a sulit...


Esetleg azt kéne meggondolni, hogy nem lehetne-e (valószínűleg lehetne!) egyelőre nem felégetni minden hidat a hátad mögött, hanem csak magántanulói státuszt kérni a jelenlegi sulidban, hogy ha mégsem jön össze a külföld hosszú távon, akkor fél-egy év kihagyás után visszakerülhess majd a jelenlegi osztályodba.

2018. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2019. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!