Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez a hozzáállás normális egy...

Ez a hozzáállás normális egy tanártól?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy tanár a húgom iskolájában (művészetet tanít), aki állítólag sok esetben lekezelő. (Ja igen, egyébként alternatív intézmény.) Olyanok vannak, hogy húgom bevitt megmutatni pár digitális munkát, ami hobbi szinten érdekli, és később hasonló irányba szeretne továbbmenni. Köze volt ahhoz is, amit épp tanultak. Ismerősök, és többen is mondták már neki, hogy nagyon kreatív, érdemes foglalkoznia a dologgal, de a tanárnak egy jó szava nem volt. Az is többször előfordult már, hogy amikor kérdeztek tőle valamit a gyakorlással kapcsolatban, valahogy úgy fogalmazott valami kapcsán, hogy "minek az". Húgom továbbá arról is panaszkodott, hogy egyáltalán nem, vagy minimális teret ad az elképzeléseiknek, sokat kell másolni is híres művészekről. Ez valahol érthető, hiszen ha egyszer munkába áll, akkor sem lehet majd azt és úgy csinálni, ahogy ő szeretné. Viszont én is sokkal szívesebben alkotnék úgy, hogy belevihetem a fantáziámat valamilyen szinten, és kialakíthatom a saját stílusomat. A húgom sem olyan lelkes már, mint amikor belekezdett. Mit gondoltok? Ő túlreagálja, én meg hülyén látom a dolgokat? Ha valóban ilyen szigorú egy művészetet oktató tanár, mit akarhat ezzel, mit kéne ebből tanulni?

2018. aug. 4. 05:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Középfok, a tanár pedig tudtommal Magyarországon született, legalábbis a Facebook profilja szerint.

Nem gondolnám, hogy tehetségtelen a testvérem. Kisebb korában járt külön művészeti szakkörökbe is, több ottani tanár mondta anyánknak, hogy érdemes foglalkoznia a dologgal. Arra is volt példa, hogy annyira megtetszett a tanárnak az egyik munkája, hogy elkérte. Szerintem ez azért más, mint amikor a kisgyereknek mondják milyen ügyes, hogy örüljön. Meg ha így lett volna, nem ér el országos szintű rajzversenyeken elég jó helyezéseket. Láttam a munkáit, mindig is előrébb járt, mint a legtöbb korabeli.

Építő jellegű kritikát mindig kapott a családban is, nem hiszem, hogy ezt rosszul értelmezné.

Alapvetően én mindig is tiszteltem a tanárokat, nem nagyon akartam minősíteni, de ha ennyien vagyunk hasonló nézeten, valamit tényleg rosszul csinálhat. Gondoltam rá, hogy ki lehet égve, állítólag a tanári fizetés sem valami fényes... De az a szörnyű, hogy ez egy fiatal nő, 30 körüli lehet, max. 35... Ha már most ilyen és a szakmában marad, mi lesz 10, esetleg 20 év múlva? Én sem értem, miért ment tanárnak, ennyire csak ismernie kellett volna önmagát...

2018. aug. 5. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!