Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak nekik?

Mit mondjak nekik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég fura kérdés lesz.


Én napi 2-3 liter vizet iszok, ebből kifolyólag másfél-két literes üvegekkel járok suliba.

Amikor előveszem, hogy iszok, akkor kb. 2-3 ember odajön, hogy ők is szeretnének inni. Ez engem nagyon irritál, mert gyűlölök más után inni, ilyenkor pedig nagyjából egy liter vizet cipelek aznap feleslegesen.


Nem lenne semmi baj, ha ez mondjuk hetente egyszer fordulna elő, mert nem vagyok irigy, hát ha szomjas akkor igyon, de az, hogy szinte mindennap beleisznak az én vizembe, aminek reggel hattól délután négyig/hatig kellene kitartani, az kicsit zavar.


Ötleteket szeretnék kérni, hogy mit mondjak, mi van a vizemben, ami miatt nem szívesen adnám nekik felét?


2018. aug. 28. 06:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szájfájós vagy.

Én pl ezt mondom mert qvára nincs kedvem a herpeszhez. És mindenki megértette.

2018. aug. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Még egy kérdés eldő vagyok.

Hogy-hogy nem töltödűjra aflakont? Vagy kissebb üveget ami befér a csap alá?

2018. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat mondd, annál jobbat nem kell kitalálni!

Nem tudsz többet inni a vizedből, mert más után nem iszol, az iskola mosdójában van víz, nem a Szaharába jártok suliba!

Aki nem tud a mosdóig menni, az nem is szomjas igazán!

2018. aug. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél 3 kisüveggel. Kevesebben kérnek, de ha mégis, akkor az egyikből ihatnak, neked meg marad 2.

Plusz jobban el tudod osztani a súlyt a táskádban.

2018. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene engedned, hogy más igyon a te üvegedből? Nem vagy te szeretetszolgálat, oldják meg. Mondd meg nekik határozottan, hogy nem adsz nekik, gondoskodjanak maguknak a vízről.
2018. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Én egy "vegyél a büfében" mondattal elintézném. Mondjuk nekem nincs ilyen fura megfelelési kényszerem, hogy márpedig nekem így meg úgy kell trükköznöm az üvegemmel/kajámmal, hogy tudjak adni belőle más elégedettségéért.
2018. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik. Én is ilyen osztogatós voltam, egy idő után el is várják, hogy adj, és megsértődnek, ha nem.

Én tavaly év végén döntöttem el, hogy idén bezár a bazár, mert az egyik ilyen kínálásnál, (ami mégcsak nem is csoki volt, vagy valami különleges, hanem felvágott alma, a világ legegyszerűbb dolga) a kínált lány megfogta a dobozt, és betömte a tartalmának a FELÉT!!! Úgy, hogy egy benga nagy, 1-1,5 literes doboz volt...


Úgyhogy mostantól csak annak adok, akinek akarok, akinek nem akarok, azt nem kínálom, ha pedig kér, akkor közlöm, hogy nem.


(Bezzeg amikor a KÖZÖSBE BERAKOTT pillecukrából 3-at vettem, mert alig ette bárki a pizza után, akkor kiakadt...)

2018. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmutatnám nekik, hogy merre találják a csapot.

Nem is tudom, hogy jut bárkinek eszébe más palackjába beleinni?! még családon belül oké, párom, gyerekem után...


mondjuk nem is vinnék ekkora palackot, hanem csapról utántölteném a fél litereset. cipeljen +2 kilót, akinek hat anyja volt!

2018. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


A büféset már próbáltam, a válasz a "Nincs pénzem a koli miatt" volt.


A fáj a torkom/náthás vagyok kártyára a "ja az nem baj" válasz jött.


Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért kéregetnek. Valahogy nekem sosem volt pofán odamenni bármelyik osztálytársamhoz, hogy adjon inni.


A csapvizet sajnos nem tudom meginni, két decitől napokig fáj a gyomrom, ezért muszáj palackos vizet vinnem.

2018. aug. 28. 10:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az nem érdekli őket, hogy "náthás" vagy, mondd nekik azt, hogy fel van oldva benne a gyógyszered (pl. ásványis sók meg vitamonok, mert hasmenésed volt). A gyógyszeres vizedet csak nem akarják meginni előled.

Bár én nem hazudnék, simán megmondanám, hogy nem azért cipelem a vizet, hogy mások megigyák, mert nem képesek elmenni a csapig.

2018. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!