Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is igaz, hogy a...

Szerintetek is igaz, hogy a gimnáziumi testnevelés tanárok közel 90%-a idegbeteg, kiégett ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp az előbb töltöttem ki egy, a testnevelés fontosságáról szóló kérdőívet és eszembe jutottak a régi emlékek.

Jelenleg 23 éves vagyok szóval már bőven mögöttem vannak a gimis évek de kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről. Soha sem szerettem a tesit egyébként, de nem vagyok kövér és egészségügyileg sincsenek gondjaim (rengeteget biciklizek, igazából más testmozgást nem végzek de nem is érzem hiányát), szimplán csak értelmetlennek találtam az egészet, de szerencsére ebből a heti 5 tesi mizériából épp kimaradtam, de még a heti 2 is sok volt néha.


Szerintem nagyon szánalmas, hogy ennyire nagy hangsúlyt fektetnek jelenleg a testnevelés órákra, miközben a gimis diákok eléggé le vannak terhelve és ezek amúgy is csak "alibi" tesiórák többségében.


És akkor a tesitanárok... Nem azt mondom, hogy mind olyan, de nekem is mind a három tesitanárom gimiben azt hitte magáról valami katonai kiképzőtiszt aztán majd ő jól megmutatja... :D Gőgös volt, idegbeteg és égett benne a versenyszellem.


Aztán most, hogy egyetemet is elvégeztem és néha ráláttam, hogy milyen emberekből lesznek a jövő tesitanárjai...

Hát úgy nagy általánosságban elmondható róluk, hogy nagyon buták, semmi máshoz nem értenek (amúgy meg miért mennének tesi tanárnak?) de arra a semmire nagyon jól tudják verni a mellüket - miközben a legkönnyebb szakok között van, azért a fizikai teljesítményt ne vessük már össze a szellemivel. Nyilván én nem tudnám megcsinálni az akrobatikus cirkuszi mutatványokat amiket talán ott elvárnak de ahhoz nem is ész kell.


Szerintem ezzel a heti öt tesivel semmit nem érnek el. Okosabbak nem lesznek tőle a diákok, maximum csak frusztráltabbak azt a pár paprikajancsit kivéve aki 20 perc focitól érzi királynak magát. Aki akar mozogni úgyis fog, aki nem annak meg nyűg az egész. Ráadásul ami még szánalmasabb, hogy még egyetemen is van kötelező testnevelés, FELNŐTT embereknek konkrétan megmondják hogy márpedig te igen is mozogni fogsz.


És ne gyertek azzal, hogy jaj de hát nagyon fontos mert ennyi meg ennyi elhízott ember van. Alkoholistából is rengeteg van (1 millió alkoholista országa? :) ) mégse látom a prevenciós órákat felbukkanni a gimnáziumokban (esetleg csak elvétve, évi egyet.)


2018. okt. 11. 23:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekem mázlim volt, az általános és a gimis tesitanárom is rendben volt:), pedig személy szerint nem vagyok egy nagy sport alkat. Bár ők mindketten 40-es, családos férfiak voltak, a támogató háttér azért segít, hogy az ember ne váljon idegbeteggé. Amivel nem értek egyet, hogy szerinted általánosságban buták, azért elméletet is kell tanulniuk az egyetemeken. Főleg a mostani tanárképzésen, biológiai tesztet is ki kell tölteniük pl, a Testnevelési Egyetemre való bekerüléshez, emellett az emelt szintű testnevelés érettségihez is elég részletes az elméleti követelmény, ezért reméljük a jövőben nem csak azok mennek oda, akik semmi máshoz nem értenek. Abban viszont igazad van, hogy a heti öt tesinek semmi értelme, mi pinpongoztunk, mert nem volt elég terem. De azt is felváltva, mivel elég asztal sem volt!
2018. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Krande válasza:

Nekem volt mindkettő, és a gyógytesi-tanáromra azóta is úgy tekintek, mint az egyik legmeghatározóbbra, és kedvencre!


A 'hivatalos' tesitanárom lesérült sportoló volt, és meglehetősen unalmas, mint tanár. Kb tíz évvel a gimnázium befejezése után jöttem rá, hogy valójában szeretek futni, pedig volt abból bőven az órán, ez azért elég sokat mond a tanári sikerességéről.


Viszont! Viszont volt iskolai gyógytorna, amit egy másik tesitanár tartott, és azt imádtam. Színes volt, jó hangulatú. Ő eleve ilyesminek készült, másodállásként felnőtt gerinctornát (Feldenkrais) tart. Képben van, továbbképzésekre jár, és azt csinálja, amit szeret. És ezt megosztja. És nagyon köszönöm neki.

2020. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!