Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tetszek a tanáromnak, vagy...

Tetszek a tanáromnak, vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés
( 11.-es vagyok, lány. A tanár 37. ) Nem szoktam az óráján túl sokat jelentkezni, mert nem igazán értek hozzá, szóval mondhatni "csendes" vagyok. Észrevettem azt, hogy többször kérdez engem mint az osztálytársaimat, de szerintem nem számonkérően, mert amúgy kedves szokott lenni velem. Volt már olyan hogy nem írt be 2 rossz jegyet, miközben másnak be szokta írni. Órán is sokszor megemlít, kimondja a nevem, megengedte hogy ne írjak dolgozatot mert nem voltam, viccelődik, meg szokott dícsérni ha valamit jól csináltam (ez nem annyira gyakori másnál). Nem tudom hogy ez csak kedvesség, vagy tetszek neki? Nem olyan fajta tanár aki "kedveskedő" lenne alapjáraton.

2018. okt. 27. 00:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Családodról tud vmit, ismeri őket? Van aki sokat ad az ilyenekre. De van, hogy puszta szimpátia... Amúgy ez a "tetszem a tanáromnak", vagy fordítva olyan gyakori itt gyakorin, hogy ha a fele is igaz (komoly) volna, akkor mást se lehetne hallani a hírekben. Nem kell mindig ARRA gondolni...
2018. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem ismeri a családomat.
2018. okt. 28. 20:10
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Kár.
2018. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Miért kár?
2018. okt. 28. 20:46
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó vagy alapjáraton töriből?

Nálunk ez egy klasszikus módszer a csendes, de ügyes diákok bátorítására. Felszólítják őket és nagyon okos dolgokat mondanak sokszor, csak sajnos maguktól nem nagyon mernek/szeretnek jelentkezni.

Velem is volt olyan, hogy angoltanárom jóval jobb jegyet adott, de nem azért, mert megfektetni akart, csak tudta, hogy mennyire rossz vagyok a csoport szintjéhez képest és milyen sokat készültem arra, hogy legalább egy elfogadható szintet elérjek. Egyszerűen értékelte az erőfeszítéseimet és önmagamhoz képest osztályzott, hogy én mennyit fejlődtem (ez a módszer amúgy annyira jött be, hogy 2 év alatt gyenge B1-ről a C1-es szint közelébe jutottam és ebben nagyon sokat segítettek a dicséretei is, amiket sosem sajnált még akkor sem, mikor egyértelműen gyengébb voltam a többieknél)

Na de kicsit eltértem a tárgytól. A rossz jegyeket nálunk akkor nem szokták beírni, ha mondjuk egy olyan diákról van szó, aki mindig a maximumot nyújtja, de most mondjuk beteg volt és sokat hiányzott vagy iszonyat nagy év végi hajrá van és nem tudott úgy felkészülni stb.

Nem minden tanár emberevő, tudnak ám kedvesek is lenni, pláne egy olyan tanulóval, akin látszik, hogy erre van szüksége, nem a vaskalapossàgra. Szerintem nincs itt semmi más ezen kívül.

2018. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a matektanárom szokott néha úgymond "beszólogatni" de csak ilyen poénok szintjén. De aztán mindig megkérdezi, hogy ugye nem sértődötten meg. Amúgy aranyos meg kedves, mindig megengedi hogy javítsák matekból, bár nem vagyok valami nagy matematikus.

Lehet vele poénkodni amúgy, mégsem jövök be neki. A lányával együtt járunk táncra.

2018. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt úgy hívtuk kiskedvenc :D Nálunk a tanár kedvencével voltak így. Minden tanárnak másért volt szimpi más-mas diak.

Volt akinél az számított, hogy:

jó legyen a tárgyából

jó magatartású legyen

Jó volt a szövege, és a tanár bírta a diákot mint embert

milyen teljesítményt nyújt a diák

Engem a matektanár imádott :), mert tudom a tárgyat és én mindig veszekedtem a tanárral ő meg két szóval leoltott :D de egyébként meg külön hívott versenyekre, nekem szólt először :)

És a Biosz tanár, akivel rengeteget beszélgettünk mindig, szerette hogy őszinte vagyok és nyitott :)

Szóval szerintem nálad is ilyesmi lehet, hogy a tanár kedvence vagy :) mert nem dumálsz, és rendesen viselkedsz az óràján :)

2018. okt. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szemekből szoktam olvasni.

Csináld te is ezt. Nagyon sokat elárul. :) Minden az ember szemébe van írva..

2018. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

#18

Kicsit bővebben kifejtenéd? :)

2018. nov. 1. 18:41
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves veled, de ha jó csaj vagy akkor lehet valami ;-)
2018. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!