Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti visszamennétek így a régi...

Ti visszamennétek így a régi sulitokba előadást tartani?

Figyelt kérdés

Mikor 12.-es voltam minden tanár lebeszélt arról, hogy arra a szakra menjek egyetemen, amin 3 éve végeztem. Azzal jöttek, hogy abból nem fogok megélni, munkanélküli leszek, stb. De nem lett igazuk, mert az egyetemen igyekeztem megragadni a lehetőségeket, ennek hála külföldön is dolgoztam egy ideig, majd itthon is el tudtam helyezkedni a szakmámban.

Ennek a híre visszajutott a régi gimimbe is, és a napokban kaptam egy e-mailt tőlük, amiben arra kérnek, hogy menjek vissza előadást tartani a munkámról a végzősöknek valami pályaválasztási napon.

Az első gondolatom az volt, hogy tuti nem megyek el, mert most bezzeg büszkék rám, de 12.-ben semmi támogatást se kaptam tőlük. Viszont talán ha elmennék motiválhatnám azokat, akiket szintén lebeszélnek a tanárok.

Ti mit gondoltok?


2018. dec. 2. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ingyen? Biztos nem.
2018. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

"Viszont talán ha elmennék motiválhatnám azokat, akiket szintén lebeszélnek a tanárok."


EZZEL VIGYÁZZ!!!


Nem tudom, hogy mi vagy, de ha pl. művész, és rábeszélsz 20 gyereket, hogy legyenek szobrászok meg táncosok, őszintén, közülük hánynak jön össze?


Vagy tengerbiológus, vagy amerikai rendőr, vagy...


Alap, hogy ne verd át őket, és mond meg, hogy ez nem csak tanulás, hanem szerencse kérdése is!

2018. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés...


Hozzánk is jöttek mindig egyetemisták vagy frissen végzettek előadást tartani (igen, ingyen) és imádtuk őket, mert kb. ez volt a leghassznosabb segítség a továbbtanulás vagy pályaválasztás előtt. Ezt leszámítva ugye el lehetett menni nyílt napokra meg lehetett olvasgatni a színes-szagos kiadványokat, amik mind arról szóltak, hogy "ez a legjobb egyetem, ez a legjobb szak, ez adja a legtöbb lehetőséget" stb., stb... vagy pedig ugye ott voltak a tanárok a 20-30 éves tapasztalataikkal, amik akkor már nem voltak aktuálisak és ugye ők is inkább csak a saját területükről tudtak beszélni, de fogalmuk nem volt arról, hogy milyen egy pl. mentőorvos vagy egy kertészmérnök vagy egy belsőépítész vagy akármi pályája. Viszont az előadók őszintén elmondták a tapasztalataikat, tudtak tanácsot adni, lehetett kérdezni stb., stb., mert jobban képben voltak a dolgokkal. Úgyhogy én biztosan örülnék egy ilyen felkérésnek, mert tudom, hogy ez a diákoknak egy nagy segítség és azon lennék, hogy a lehető legtöbb hasznos információt nyújtsam nekik és megismertessem velük, hogy milyen lehetőségeik vannak, mire számíthatnak vagy úgy alapvetően mit jelent az adott szakma.


Viszont ez így valóban nem egy szerencsés szituáció és biztos, hogy bennem is felmerülne, hogy "na bezzeg, most meg már kellek nekik"... Szerintem én ezt megpróbálnám félretenni és inkább arra koncentrálnék, hogy segítsek a diákoknak. Főleg, ha tudom, hogy a tanárok nem támogatják és nem segítik őket, sőt inkább lebeszélik mindenről.

2018. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Plusz hogyan tartanál előadást?


"Sziasztok

Emlékszem még, amikor én ültem ezeken a székeken sok évvel ezelőtt. Olyan voltam mint ti, kérdésekkel, aggodalmakkal álltam a jövő elé.

És akkor mindenki lebeszélt a döntésemről, legfőképp az itteni tanárok."


Közben ott áll az egyik tanár aki akkor még lebeszélt volna a mai szakmádról, vagy egy kolléga.


Ha nagyon adakozó szellemű, filantróp vagy akkor tarts egy ingyen előadást, és harapj a nyelvedre, mert engem tuti felcseszne a régi tanári garnitúra jelenléte.

De szerintem nem pofátlanság pénzt kérni ezért.

Nem alapitvány vagy, és nem is egyház hogy ingyen forduljanak hozzád.

Plusz felnőtt emberként mindenki abból él, hogy az idejét adja el valakinek. Tőled időt kérnek, plusz a hozzáadott tudásodat, egy előadásnyi időt és tudást. Akkor árazd fel magad.

2018. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

És ki ad neki pénzt és milyen jogcímen?

Összedobják a diákok?

Vagy az iskola fizeti! Ha igen, milyen tételként kerül be a könyvelésbe? Nem olyan egyszerű ez. Adóznál is utána?

2018. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem adnának pénzt érte, de nem is kérnék.
2018. dec. 2. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
5-ös, ja igen, elfelejtettem hogy egy szódásszifon szemüveges bürokrata nem tudná megoldani a feladatot hogy lepapírozzon egy fizetett előadást... Sőt, szerintem az Atyaúristenig kellene elmenni, hogy megoldható legyen...
2018. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt nem is azon van a lényeg, hanem azon, hogy azt várják, hogy majd arról beszélek, hogy mennyire jó volt ez a gimi, milyen jó alapokat adott a későbbi munkámhoz, pedig ez nem igaz, mert már említettem, hogy csak hátráltattak és lebeszéltek.

Ezt a motiválást kicsit rosszul fogalmaztam meg, inkább arra gondoltam, hogy elmondanám, hogy mire számítsanak, ha nem szokványos irányba indulnak el.

Úgyhogy át kell gondolnom, hogy érdemes-e félretennem a régi sérelmeimet a diákok érdekében, vagy pedig visszamondani a dolgot, nehogy feszültség legyen belőle.

2018. dec. 2. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el és nyugodtan legyél őszinte anélkül hogy nagyon személyeskednél. Általánosíts ha az iskoláról van szó és beszélj arról ami szerinted fontos lehet a gyerekeknek, ne arról amit elvárnak tőled és ne is akarj így elégtételt venni a sérelmeiden. Azért nem lehetetlen úgy fogalmazni, hogy az mindenkinek megfeleljen.
2018. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én visszamennék ha hívnának és elmondanám a tapasztalataimat.

Ez egy hasznos és értékes szolgálat, pénzt nem fogadnék el érte.


A tanárok és általában a sikertelen emberek sok hülyeséget mondanak arról, hogy miből lehet megélni és miből nem. Valójában abból és abban lehet jól élni amiben az ember tehetséges és motivált.

2018. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!