Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem felelőtlenség ez a sulink...

Nem felelőtlenség ez a sulink részéről? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Két osztálytársammal jelentkeztünk egy versenyre még októberben. A tanárunkat nem igazán érdekelte a dolog, mi intéztünk helyette mindent (nevezés leadása, felkészülés, szakirodalom beszerzése). Az első fordulóban jól teljesítettünk, így továbbjutottunk a másodikba.

A bökkenő az volt, hogy a második fordulót egy másik megyében, tőlünk egy órára lévő városban rendezik meg. Szóltunk a tanárnak, aki csak hárította a dolgot, hogy majd az igazgatóval megbeszéli, hogy jussunk el oda. Végül a tanár közölte velünk, hogy oldjuk meg magunk a dolgot, van vonat/busz meg Google Maps, valahogy csak elnavigáljuk magunkat.

Mi az osztálytársaimmal nem ismerjük ezt a várost, én még sosem jártam ott. Útvonaltervezőn megnéztük merre kéne menni, plusz csekkoltuk a helyi tömegközlekedést is. Én ezt inkább "kalandnak" fogom fel, de a szüleim nem igazán örülnek a dolognak. Szerintük egy tanárnak el kéne kísérnie minket, mert felelőtlenség, hogy csak hagynak minket egyedül kószálni egy idegen városban.

Szerintetek is kéne mellénk egy tanár, vagy 16 évesen már elvárható, hogy magunk oldjunk meg egy ilyen helyzetet?



2018. dec. 23. 13:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy, hogy a suli szervezésében, a suliban kitett felhívásra jelentkeztetek-e, vagy magatok találtatok rá a versenyfelhívásra! Ha a hirdetés a suliban volt kitéve vagy a tanárotok hirdette ki szóban, akkor az iskolának kötelessége kísérőt biztosítani. Ha úgy találtátok a versenyt az interneten, akkor persze nem. Egyébként gratulálok! Még annak egy picit utánanézhettek, hogy a ti városotokból más iskolából mennek-e diákok a versenyre, így csatlakozhatnátok hozzájuk és esetleges tanárukhoz. (Persze anélkül, hogy ő felelősséget vállalna értetek, de mégis nagyobb biztonságban lennétek.)
2018. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A tanárunk soha nem hirdet semmit, ezért minden felhívást nekem kell keresni. De megmutattam neki, ismerte ezt a versenyt, pár éve már voltak rajta a sulinkból. És az igazgatónak is szóltunk róla, aki szintén jóváhagyta.

Amúgy a városból még egy suli diákjai mennek, akiket pont ismerek, lehet rákérdezek, hogy mehetnénk-e velük.

2018. dec. 26. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!