Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet az ilyen gúnyos...

Hogyan lehet az ilyen gúnyos csajokat leállítani?

Figyelt kérdés

Szóval a mostani barátom református lelkésznek készül, akik simán házasodhatnak, gyerekük lehet stb, és van az osztályomban egy csaj, aki nem bírja felfogni a különbséget a lelkész és a pap között, és állandóan azt pletykálja, hogy "hallottátok, hogy a Móni egy pappal jár?!" meg hogy én így milyen egy ribi vagyok, hogy "bűnbe viszek egy papot", holott ötvenszer elmondtam már neki, hogy basszus ő egy LELKÉSZ (!!!), de mintha valami fogyatékos ötéves volna, ez nem jutott el az agyáig, és mindenhol, még fészen is azt terjeszti rólam, hogy én egy "papot rontok meg".


Nagyon elegem van, sokszor a sírás környékez, és képtelen vagyok levakarni ezt a kis hülye, rosszmájú piócát.


Mit tegyek? 18/L.



2019. jan. 22. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vagyok vallásos, de a "fajtársaim" egy részénél ha szóbajön a vallás, akkor kényszert éreznek hogy bedobjanak valamit sztereotipikus baromságot. Ez a csaj is ilyennek tűnik. Vagy pedig féltékeny.
2019. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%

Móni!


Nem szép dolog megrontani egy papot!


Lehet tetszik neki az a fiú, azért terjeszti? Mert nyomós okkal terjeszti.


A becsülesértés a rágalmazáshoz hasonlóan szintén az emberi méltóságot és a becsületet védő bűncselekmény. A becsületsértés kiegészítő jellegű bűncselekmény a rágalmazáshoz képest, azaz abban az esetben kerül megállapításra, ha a rágalmazás valamely feltétele hiányzik.Évente több mint ezer büntetőeljárást folytatnak becsületsértés miatt Magyarországon (forrás: police.hu ).


Ha az elkövető nem tényt állít, vagy tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, hanem egyéb kifejezéssel vagy sértő cselekménnyel csorbítja a sértett becsületét, emberi méltóságát, úgyszintén, ha ez vagy a tényállítás nem egy harmadik személy előtt, hanem a sértettel szemben valósul meg, akkor becsületsértés megállapításának van helye. A becsületsértés szavakkal és tettlegesen is elkövethető. Mind a szóbeli mind a tettleges becsületsértés ugyabúgy büntetendő.

A becsületsértés Btk szerinti tényállása:

Becsületsértés Btk. 227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben

a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

b) nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

Megvalósítja a becsületsértés vétségét az, aki – a rágalmazás esetén kívül – mással szemben

1. a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy

2. nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. E bűncselekményért felel az is, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

A becsület sorbítására alkalmasság

Becsület csorbítására alkalmas minden olyan kifejezés, mely az emberi méltóságot sérti, tehát lealacsonyító értékítéletet tartalmaz. Nincs jelentősége annak, hogy minderre milyen formában – például vicc, történet vagy kérdés – kerül sor. Ilyennek minősül, ha a sértettet hülyének, idegbetegnek, lopósnak, verekedősnek titulálják.

A becsület csorbítására alkalmas egyéb cselekmény minden olyan megszégyenítő, lealacsonyító tevékenység lehet, amely nem kifejezés és nem valósítja meg az alább jellemzett tettlegességet. Ebben a körben például a testrész mutogatása, valamely jellegzetesség utánzása, kifigurázása jöhet szóba.


office@lorik.hu

06 70 947 9950

06 70 434 8763

Mit tudhat meg a konzultáció keretében?

Az első találkozáskor ügyfelünknek egy órás személyre szabott tájékoztatást nyújtunk a büntetőeljárás során őt megillető jogairól, kötelességeiről, a várható büntetés neméről és mértékéről, a szükséges lépésekről. A konzultációt követően lesz olyan helyzetben, hogy szabadon eldönthesse, hogy igénybe kívánja-e venni szakképzett büntetőjogászaink segítségét.


[link]

2019. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok akiről kiírtad a kérdést😂😂😂😂 Ez mekkora egy poén már, nem hiszem eeel🤣🤣🤣
2019. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
szuper 13-as! ritka ez a gyakorin. Akkor abbahagyod a piszkálódást? A te életed rendben, vagy tudunk valamiben segíteni?
2019. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!