Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolai lelki bántalmazás...

Iskolai lelki bántalmazás ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam akivel régebben baráti kapcsolatunk volt, de mára már folyamatosan piszkál, kibeszél, beszólogat és már kezdem unni. Ha visszaszólnék neki csak rosszabb lenne és tovább piszkálna, még az egyik fiú haveromat is elvette tőlem. De most, hogy a dolgok pozitív oldalát is említsem, vannak barátaim osztályon belül is akikkel jól érzem magam mindig jó kedvre derítenek, de iskolán kívül is van aki mellettem áll és támogat, szerencsére a barátom is ott van velem és mindig mondja, hogy ne foglalkozzak vele csak ez nem ilyen könnyű, ha folyamatosan el kell viselnem a jelenlétét. Folyamatosan bámul és kibeszél, pedig szerintem semmi olyan nincs rajtam, teljesen átlagos középiskolás lánynak mondanám magam. A legrosszabb mikor belegondolok, hogy még két éven keresztül el kell viselnem. Ha valaki tud valami jó tippet, vagy egy pár jó szót szólna már egy kicsit jobban érezném magam. Köszönöm szépen, ha volt türelmed idáig elolvasni, és a válaszodat is előre köszönöm. 17L

2019. febr. 4. 19:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az kéne nekik, mindent visszakapnának. Köszönöm a választ :)
2019. febr. 4. 19:28
 12/15 anonim ***** válasza:

Mindig arra gondolj, hogy csak az rombol, piszkálódik, aki nincs rendben magával.

Ez a viselkedés őhozzá tartozik, nem rólad szól.


Nagyon jó videó van a szekálás ellen.


[link]


Ajánlom megnézni, sokan ezt követően könnyebben tudják a hasonló eseteket kezelni.

2019. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszoló!

Ez a videó tényleg nagyon hasznos volt, megfogadom a videóban hallottakat :)

Ment a zöld kéz✋

2019. febr. 4. 19:39
 14/15 Bánszki Csilla ***** válasza:
lehet, hogy beszélni kellene vele ha barátok voltatok lehetne tisztázni, hogy miért változott meg . sokszor az is okozza a szekálásokat, hogy ha nincs önbizalmad félrevonulsz vagy ilyesmi és ezt félreértik az gondolják hogy megváltoztál beképzelt vagy és ezért mondanak mindenfélét ahelyett hogy tisztáznák a helyzetet, viszont legyél Te az okosabb próbáld meg megbeszélni. ha nem jön be legalább megpróbáltad , én nem hiszek az erőszakban és a menekülésben sem, mint megoldás. És ezek saját élettapasztalataim
2019. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alexitoka válasza:

Szia látom nem mostani a dolog és jön a kérdés akkor mért írok???mert elszeretnék mesélni egy személyes történetet nos kezdjük volt egy nagyon régi barátom 5 6 évig voltunk 1 osztályba nagyon jó spanok voltunk viszont volt 1 másik osztálytárs aki a spanomnak a haverja volt és ő nem nagyon bírt engem mert a spanommal sokat lógtunk együtt ő mindent megtett hogy mi ne legyünk spanok persze mi csak röhögtünk a butaságain és ez ment kb 2 évig a végén nagyon meguntuk majd egyszer ő elment egy másik suliba akkor mi még többet lógtunk együtt viszont jött egy időszak az életemben ami egyben egy nagyon mély pont volt számomra viszont 1 új lehetőség dolog is volt benne és én is elmentem a suliból:( mind a kettőnk számára nagyon nehéz volt ez a dolog viszont jött a rosszabb része búcsúzás azért nagyon rosszul esett hogy 5 6 év barátság véget ér 1 dolog miatt elköltöztünk az osztály főnök is hiányolt meg minden a tesi órákon is mindig fociztunk jártunk versenyekre minden szóval mind a kettőnk számára nagyon nehéz időszak volt én viszont így 3 év után se léptem túl és elköltöztünk ugye új suli minden és ott nagyon nem szerettek mert új voltam nagyon szarul esett mindig elkezdtem egyre egyre mélyebbre menni és mindig szar kedvem volt majd elhatároztam hogy felkeresem egy régebbi barátom vele nőttem fel bölcsitől kezdve suli ig de ő hamarabb végzett vele is egy nagyon jó kapcsolatom volt konkrétan mindent közösen csináltunk mindent megtuttunk beszélni ha beteg volt a másik mindig sírtunk viszont vele is megszakatt a kapcsolat így ugye próbáltam a régi bölcsin keresztül felkeresni de sajnos nem jött össze így éreztem hogy teljesen egyedül maradtam így kénytelen voltam vissza térni a tipikus saját kemény állapotomban és kezdtem egyre jobban megérteni hogy mért ilyen rossz az élet e része és rájöttem hogy minden okkal történik és egyre jobban kezdtem egyedül érezni magam voltak olyan pillanatok hogy teljesen letörtem és haza fele is könnyeztem hogy mért nincsen itt velem egyik régi barátom se és mért kellett elköltöznöm de rájöttem hogy minden okkal történik ahogy ezt már elmondtam korábban is ezzel arra szerettem volna kitérni hogy mindig a barátodat válaszd mert lehet hogy többször nem is lesz ha meg igaz barát veles tart viszont én elrontottam szóval akik veled -beszéltek nem csesztettek azok igaz barátok ezt is úgy írtam le hogy könnyeztem mivel ez nekem lelkileg nagyon megható így ha lehet olyan kérésem hogy ha gondolod akkor beszélhetnénk egyszer mert lelkileg ez nekem nagyon sokat jelentene és gondolom neked is jól esne kibeszélni a lelki problémáid


Ha láttad kérlek írj vissza sokat jelentene :(

2020. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!