Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki egyszer bullying áldozata...

Aki egyszer bullying áldozata volt, annak örökre tönkrement az élete?

Figyelt kérdés
Van itt ilyen ember? Én egyszerűen képtelen vagyok beilleszkedni a társadalomba,szociális fóbiával,PTSD-vel,és depresszióval küzdök. Valamiért kezdem elveszíteni a reményt,hogy a dolgok jobbra fordulhatnak nálam.
2019. márc. 15. 06:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Sok kérdés alá beírtam, szóval egyeseknek ismerős lesz a sztorim :)


Külföldön éltünk, ahol azért vertek, mert magyar vagyok. Mondták, "Takarodj vissza az országodba Te k.... magyar!". Az üres udvari folyosón két fiú megpróbált egyszer megölni, mert magyar vagyok. Naponta ordítottak velem, hogy miért nem vagyok képes akcentus nélkül beszélni a nyelvüket. Aztán akadt, hogy intimítást sértve megaláztak. Sorolhatnám. A tanárok az elején próbáltak védeni, aztán feladták; "Biztos csak kitalálja ezeket" címmel. A végén egy büntetés voltam. Mivel undorodtak tőlem a gyerekek, ezért azt mondták a rosszalkodónak, hogy, ha nem viselkedik, mellém fogják ültetni és vigyorogtak ahogy a gyerek öklendezni kezdett és fintorgott.


És ezt tetézte, hogy otthon volt alkoholizmus, halál, rákos betegség meg hasonlók.


Az tény, hogy sokkalta később volt egy korszakom, amikor depresszióval kezeltek DE nem ebből alakult ki (hanem egy viszonzatlan szerelem miatt).


Én a mai napig nem mondom azt, hogy erre meg arra nem vagyok lelkileg képes, mert bántottak vagy nem lett belőlem királynő miatta.


Mondjuk nekem a családom eléggé olyan személyekből állt, hogy nem hagyták az embernek, hogy nyalogassa a sebét; ha történt valami baj, engedték, hogy egy napig búslakodjak, aztán jött édesanyám és mondta, hogy akkor ideje felállni és csinálni a dolgom, mert azzal nem lesz jobb, hogy kesergek. Nem hagyták, hogy összeomoljak. A haja,mnál fogva felrángattak a földről. Ezért örökké hálás leszek, Ugyanis ennek köszönhetem azt is, hogy én könnyen túllendülök rossz dolgokon.

2019. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Nem, csak érdemes évekig végezni valamilyen önismereti tréninget, pl. pszichoterápiát és az simán visszasegít a normál életbe úgy, mintha saját erődből történt volna. A problémáidból kiindulva nyilván már jársz ilyenre, ha nem érzel változást pár hónap alatt, hagyd ott a terapeutád és keress egy olyat, akivel tényleg tudsz haladni. Mindenkinek más a jó, rosszakra nem érdemes időt pocsékolni.
2019. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!