Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etikus hogy egy tanár tudja...

Etikus hogy egy tanár tudja hogy otthagyja a helyét de nem mond fel csak aug-ban hogy egész nyárra kapja a pénzt a semmire?

Figyelt kérdés

Ez etikus magatartás egy tanártól? ősztől új iskolába megy, de az új helyen csak szept 1-től alkalmazzák. A mostani helyen csak aug elején adja be a felmondást így a 30 napos felmondási időre ott az augusztus, és ugye tudjuk hogy július - augusztusban egy iskolába egy tanárnak be se kell járnia, semmit se kell csinálnia (1 -2 nap pótvizsga ez az össz programja egy tanárnak a nyáron egy suliban).

Tehát a tanár noha már most tudja hogy felmond de nem adja be a felmondást mert ha beadná akkor nem kapna pénzt a nyárra.Így meg kap végig pénzt és mire innen nem kap több pénzt (aug vége) addigra meg ott az új hely.


Tudom, hogy 10ből 9 tanár ezt csinálja váltáskor.


De ez etikus?


2019. jún. 23. 10:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nem mindenki.

11-es válaszomban leírtam, hogy én - nagyon szélsőséges eseteket leszámítva - nem ezt tenném. És nem is tartom etikusnak. És tapasztalatom szerint hosszú távon pont az éri meg, ha etikusan viselkedik az ember mindig mindenkivel.

46 éves vagyok, több, mint 20 éve dolgozom, másodállásban maszekolok (sok kicsi megrendelés sok-sok ügyféltől). Hidd el, nem a levegőbe beszélek, amikor a tapasztalatomat írom.

2019. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Nem mindenki.


11-es válaszomban leírtam, hogy én "


Akkor te vagy a 100ból 99 ezt tenné de 1 nem-és te vagy az az 1.


Maradjunk ennyiben.

2019. jún. 23. 19:01
 23/29 A kérdező kommentje:
De szerintem hazudsz te is csak fényezed itt magad. Dehogynem tennéd ezt. A magad zsebét nézed te is ahogy mindenki.
2019. jún. 23. 19:02
 24/29 anonim ***** válasza:

Igen, nem etikus, de ezt csinálnád te is.


Kicsit csapongsz; a kollégáid olyan rosszak, hogy a minimálbért se érdemlik meg, de Te egy etikátlan dolgot ugyanúgy elkövetnél.


lol?

2019. jún. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A kettőnek köze semmi egymáshoz.

Mi köze ennek ahhoz?

Semmi.


Az tény hogy a kollegáim 90% csak azért lett tanár mert semmi másra nem jó és ha nem ez lenne akkor mit csinálna hová kéne az rejtély. A többségre és egy döglött kuytát se bíznék rá, az udvart söprő 60-as józsi bácsit t9bbre tartom mint a "nagy" tanár kollegák 90%-át mert a józsi bácsi ha csöpög a csaop megcsinálja de ez a sok szar ez mire jó? semmire.

2019. jún. 23. 19:07
 26/29 anonim ***** válasza:
53%
Miért etetitek a trollt? Napi szinten van egy munkaügyi/alapítványi iskolás kamu, amin megy a provokáció és vitagenerálás. Feleslegesen tépitek a szátokat, mikor a kérdezőt napi-kétnapi szinten kitiltják és a kérdéseit törlik.
2019. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26-ra:

Igazad lehet.

A stílusa ugyanaz, és elsiklik afölött, hogy VILÁGOSAN LEÍRTAM, HOSSZÚ TÁVON SZERINTEM PONT MEGÉRI ETIKUSAN VISELKEDNI.

Tehát igen, a magam érdekét nézem, EZÉRT viselkedem etikusan. De ez neki már bonyolult lehet....

2019. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

"HOSSZÚ TÁVON SZERINTEM PONT MEGÉRI ETIKUSAN VISELKEDNI."


Én meg azt mondom ha ma megkeresgetek 5 ft-ot csalva de biztosan vagy jövő héten 10 ft-ot tisztességesen de bizonytalanul--akkor én az 5 ft-ot választom!!



Mert az a biztos ami itt és most a kezemben van ami meg "hosszú távon "lesz a kezemben ha lesz, az lófütty.

2019. jún. 23. 19:20
 29/29 anonim ***** válasza:

Őt nem érdeklik a válaszok, csak hogy lehessen rájuk viszont-kötekedni valamit. Ha nincs ilyen válasz, akkor valamelyik alternatív fiókjáról ír egy harmadik ember nevében, majd saját magának válaszol rá, hogy megtartsa a kommentfolyamot. Ha kellően balpénisz, sokszor a kérdező nevében de harmadik fiókról válaszol a többieknek, és le is buktatja magát.


Amúgy irtó egyszerű felismerni: költői főkérdés, rövid kifejtés majd visszakérdező utolsó mondat + hőbörgő kommentek 3-4-es tagolással = troll.

2019. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!