Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Leendő egyetemisták! Nektek...

Leendő egyetemisták! Nektek megvan már a nyelvvizsgátok?

Figyelt kérdés

Főként azokra vagyok kíváncsi, akik idén ősszel kezdik az egyetemet. Még be lehet jutni nyelvvizsga nélkül, de ti megszereztétek már?

Én az egyetemi időszakra hagytam a nyelvvizsgát, a 2 emelt mellé már úgysem adtak volna rá pluszpontot.

A nehezebb szakokon, pl. orvosi, van aki bevállalta, hogy nyelvvizsga nélkül megy?



2019. júl. 16. 12:54
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Nekem meglett az angol C1 és a német B2.

Szerintem mindenképp készülj már rá nyáron, mert év közben sokkal nehezebb lesz.

2019. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11. elején negcsináltam az angolt, idén februárban a nénetet, mindkettőt középfokon. Angolból októberben megyek felsőfokra, németből pedig legkésőb jövő nyárig.
2019. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, kakukktojás vagyok a sorban :)

Van már egy diplomám, de csak alapfokú nyelvvizsga volt a feltétele, tehát az van, a munkám nem igényel nyelvtudást.


Most ismét tanulni fogok, a következő 3éves terv része a nyelvismeret felfrissítése és a B2 nyelvvizsga letétele.

2019. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
10.-ben csináltam a német középfokút, egyetem alatt pedig az angol középfokút csináltam.
2019. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

"Szívesen elkezdenék valami másik nyelvet is tanulni, csak nem tudom, mi legyen az... 🤔"

Nem értem, hogy lehet ilyet mondani... Ha tényleg szívesen elkezdenéd, akkor már elkezdted volna, akár többet is párhuzamosan, egyszerűen mert szórakoztatna - aztán majd szépen elhagynád belőle azt, ami kevésbé tetszik, kevésbé megy, nehezebbnek tűnik, stb., de nem húznád az időt azzal, hogy "úgy ennék valamit, csak nem tudom, mit egyek, inkább éheztetem magam...". Aki éhes, az eszik. Aki nyelvet akar tanulni, az rárepül a youtube-ra, és már tanulja is.

2019. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én még nyolcadikban tettem le angolból a B2 komplexet, most fontolgatom a C1-et,mivel a francia tudásom nincs még egy középfokhoz(eredeti terv az ebből tett középfokú nyelvvizsga volt gimi alatt ),ezért maradt az angol ,amiből tudnék valami jobbat produkálni.
2019. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Már tizedikben megcsináltam, az egyetem mellett majd szaknyelvit szeretnék, illetve spanyolból és dánból középfokút.
2019. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Angolból 4 éve tettem a B2 komplexet, németből pedig tavalyelőtt. A pluszpontok miatt csináltam, meg hát azért jó pár éve is benne volt már a levegőben, hogy szigorítanak a felvételin...


Egyébként nagyon sokat segítettek édesanyámék: nyelvtanfolyamokra jártam, könyveket vették stb... Iskolai keretek között az angol b1-ig sem jutottam volna el... Nem a legerősebb gimibe jártam.


Egyébként 401 pontom lett és most kezdem a második évemet az egyetemen, villamosmérnöki karra járok.


19F

2019. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Anno az én középsulimban alig voltak páran akik nyelvvizsgáztak és érettségiztek is.
2019. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte mindenki csinált, de a legtöbben jártunk magánórákra is.
2019. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!