Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Leendő egyetemisták! Nektek...

Leendő egyetemisták! Nektek megvan már a nyelvvizsgátok?

Figyelt kérdés

Főként azokra vagyok kíváncsi, akik idén ősszel kezdik az egyetemet. Még be lehet jutni nyelvvizsga nélkül, de ti megszereztétek már?

Én az egyetemi időszakra hagytam a nyelvvizsgát, a 2 emelt mellé már úgysem adtak volna rá pluszpontot.

A nehezebb szakokon, pl. orvosi, van aki bevállalta, hogy nyelvvizsga nélkül megy?



2019. júl. 16. 12:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
54%
Előre szólok, hogy nem most érettségiztem és emiatt bocsi, hogy válaszolok! Csak annyit akartam írni, hogy szerintem hülyeség ennyire rápörögni arra, hogy mikor nyelvvizsgázol, mert szerintem semmit nem számít (mármint ha a felvételid nem azon múlik). Az egyetemen a nyelvtudás a lényeg és az nem a papíron múlik, nyilván le kell tenni a nyelvvizsgát is, mert kell, de nem számít, hogy most vagy az egyetem alatt csinálod meg. Ha tényleg jól megy a nyelv, akkor szerintem az egyetem alatt is simán meg lehet csinálni. Én nyelvszakos vagyok, amihez kellett az emelt (ami B2-t ér), de ezen kívül nincsen semmilyen nyelvvizsgám, mert úgy vagyok vele, hogy majd megcsinálom, ha tényleg szükségem lesz rá. Három nyelvet tanulok, sosem okozott gondot a nyelvvizsga hiánya.
2019. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!