Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az nem minimum elvárás,...

Az nem minimum elvárás, hogyha egy ember bemegy egy boltba, akkor ne kezeljék tolvajnak? Ez más országban is így van?

Figyelt kérdés

Dm, Rossman. Az ilyen helyeken szerintem el sem hiszik, hogy valaki tényleg vásásrolni akar. Még akkor is, ha gyorsan kapkodod le a cuccokat.. Ha meg allergia miatt merészelsz pár címkét is elolvasni... Ott mondták tőlem fél méterre, hogy ez lopni akar.. Olyan is volt, hogy addig nem engedtek ki, meg fizetni, még a rossmanos bizti nm jelzett visza a kamereák alapján, hogy nem loptam... De nincs tolvaj kinézetem, nem emeltem el soha semmit. De ezek, plusz Fressnapf is volt már, Auchan, Interspar. Rengetegszer.


De egyébként ők szeretnének pénzért valamit eladni, akkor minimális tisztelet, vagy minek nevezzem. Mint ott mondja a Fressnapfban is, hogy hányszor megy még körbe, még kipakolja a boltot....


Nagyon sokan tapasztalják még ugyanezt. Nem, nem normális, ellenőrizzen, de ez, hogy megszégyenítenek valakit mert pénzt költ náluk. Persze a romákkal egy helyen sem mernek foglakozni, hát a fél Tescot körbeeszik, isszák mire kiérnek.


Vajon ez más országban is így van?


2019. aug. 31. 18:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Csórikáim ott lihegnek a nyakadba 650 forintos órabérért. Sajnálom őket. Amikor meg bejött 4-5 nagydarab kisebbségi, az őr elbújt előlük, rájuk se mert nézni. Nagyon szánalmas. Rendőrök dettó. 25 éves szakadt kocsival nem indexel a sofőr, egyből leállítják, 40 milliós luxusautó buszsávban 140-el, benne kigyúrt állat, nem csinálnak semmit.
2019. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

Ezt még soha az életben nem tapasztaltam, sőt mikor becsipogok a kapunál, még mosolyogva intenek is, hogy menjek nyugodtan. Ez is többször előfordult már. De olyan még sose, hogy ellenőriztek volna.

Pedig nem mindig úgy megyek be, hogy tudom mi kell és körbeloholom egy perc alatt a boltot. Van, hogy fél óráig körözök, nézegetem kézbe véve a cuccokat, leírást olvasok.

Bár az is igaz, hogy sosincs bennem semmi para.

2019. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha minden boltban megtörténik ez veled akkor még nem gondolkodtál el rajta,hogy talán benned van a hiba?
2019. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%
Csak paranoid vagy
2019. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem paranoid. Igaza van. Nagyon sok helyen, de főleg a DM-ben meg a Rossmannban én is tapasztaltam már. 24 éves magyar lány vagyok :D és azt gondolják lopni megyek be a DM-be... Nem az a baj hogy a biztonsági őr teszi a dolgát, hanem az hogy konkrétan a nyakadba liheg hogy na mivan mit lopsz?? És igen, a cigányokra rá se néznek... Vicc az egész.
2019. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%
Velem még sosem fordult elő ilyesmi, pedig a Fressnapfot leszámítva járok az általad említett helyekre. Mégis milyen lenne az a tolvaj kinézet egyébként, ami neked nincs?
2019. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, ugyanez. Én is hasonló korú vagyok.


Nem , nem képzelem be továbbra sem. Hát velem is volt ilyen, hogy becsipogtam, mert bent hagyták a krémben azt a csíkot, az őr meg nem tudta értelmezni a számlán, hogy Gar 3in1, ez ilyen BB krém. Mindennek elhordott, még szerencsére nem dobtam ki a blokkot a Tescoban.

2019. aug. 31. 18:51
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Áhh, nálam is ez van. Be nem szólnak, de az a megvető tekintet... Pláne ha suli után megyek a tömött hátizsákommal, az őr folyamatosan a seggemben van
2019. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
9%

#5:

Ez nagyon érdekes, nem tudom, miféle környéken éldegélsz, de én is járok DM-be, 1x nem volt még ilyen. Ti toljátok túl az egészet, ennyike.

2019. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahol figyelnek a részletekre ott ez megy, amennyit jártam én is ezekben az üzletekben.

Külföldön csak nézelődni mentem be egy ékszerüzletbe ahol gyémánt fogkoronákat, swarovski és gyémánt berakású órákat, fülbevalókat értékesítenek, nem nyúltam még a kiállított modellekhez sem, de szinte mindig ott állt az őr a közelemben.

Volt bent egy feketékből álló csoport, na ők lefoglalták az eladót rendesen, kivetettek vele a pult vitrinjéből vagy két tálcányi gyűrűt, és egymás ellen próbálgatták, hülyéskedtek, látszott hogy nem akartak venni egyet sem, el is küldhették volna őket.

De mivel kell a vevő, így akárkivel szóba kell állniuk, ha Versace ha Balmain üzletbe megy be olyan, akin látszik hogy nem venne semmit.


Vannak helyek ahol oda se mennek valakihez, ha nem feltételezik hogy potenciális vevő lehet, mondván úgyis megunja a nézelődést két árcédula után, és magától kisétál.

2019. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!