Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az nem minimum elvárás,...

Az nem minimum elvárás, hogyha egy ember bemegy egy boltba, akkor ne kezeljék tolvajnak? Ez más országban is így van?

Figyelt kérdés

Dm, Rossman. Az ilyen helyeken szerintem el sem hiszik, hogy valaki tényleg vásásrolni akar. Még akkor is, ha gyorsan kapkodod le a cuccokat.. Ha meg allergia miatt merészelsz pár címkét is elolvasni... Ott mondták tőlem fél méterre, hogy ez lopni akar.. Olyan is volt, hogy addig nem engedtek ki, meg fizetni, még a rossmanos bizti nm jelzett visza a kamereák alapján, hogy nem loptam... De nincs tolvaj kinézetem, nem emeltem el soha semmit. De ezek, plusz Fressnapf is volt már, Auchan, Interspar. Rengetegszer.


De egyébként ők szeretnének pénzért valamit eladni, akkor minimális tisztelet, vagy minek nevezzem. Mint ott mondja a Fressnapfban is, hogy hányszor megy még körbe, még kipakolja a boltot....


Nagyon sokan tapasztalják még ugyanezt. Nem, nem normális, ellenőrizzen, de ez, hogy megszégyenítenek valakit mert pénzt költ náluk. Persze a romákkal egy helyen sem mernek foglakozni, hát a fél Tescot körbeeszik, isszák mire kiérnek.


Vajon ez más országban is így van?


2019. aug. 31. 18:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%

Ismerősöm aki nagyon régóta jár oda szinte minden nap, soha az életben nem tapasztalta.

Én viszont a hasonló kérdésekből az elmúlt időszakban jópár tucatot olvastam, amelyek arról szólnak hogy téged személyesen figyeltek és ezt "mások is tapasztalják" de ezt soha senki sem erősítette még meg...

Nem tudom hanyadik kérdés ez már de a stílus is ugyanaz, inden ugyanaz.

2019. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ha olvastál is, nem én ítam ilyeneket "az elmúlt hónapokban", meg előtte sem. De most rákerestem és találtam több kérdést is, hogy ezt csinálják dm-ben, meg drogériákban, de ezek régiek is, meg egyiket sem én írtam.


Egyébként, ha személyesen nem jársz oda, nem tudhatod. Meg szerintem idősebb nőket már békénhagynak.


Meg miért divi Magyarországon mindenre azt írni, hogy "beképzeled, paranoiás vagy, pszichiáter vagy, azt képzeled"? :DDDDDDDD Sírok.

2019. aug. 31. 19:31
 13/29 anonim ***** válasza:
3%

Ha nem tetszik, akkor nem muszáj ott vásárolni! Ilyen egyszerű! 🙂


Én egyáltalán nem tapasztalom, amiről beszélsz. Simán végigszaglászom az öblítőt, spréket, szappanokat is, kicsavarva a kupakjukat.

2019. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én a Sparral vagyok így és ott is az idősebb 50 feletti őrrel,szerintem az idősebbek ilyenek. Mondjuk a sparban többen is vannak, minden héten más(biztos naponta váltják egymást,de elég nekem heti 1x oda menni). Más boltok esetén is inkább az idősebbeknél vettem ilyet észre.


A fiatalabb őrökkel eddig nem tapasztaltam ilyet.

2019. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Lehet nem tetszik utolsó, amit írok, de én meg pont az ilyenektől mászok falra! Bezzeg ezért nem szólnak, pedig kéne... Más elfújja fél dezodort, meg kibontogatja a szempillaspirálokat, aztán te utána vedd meg! Majdnem hasra estem, mikor megláttam, mit csinálnak egyesek...


Aki bezzeg meg tényleg vásárolna normálisan. De találtam itt párat, hogy nem vagyok hülye és nem, nem én írtam ezeket, akkor még telefonom s volt kb.:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerde..


"Dm :)


Ez van a közelben (Rossmann csak egy másik városban), gyűjtöm a pontokat, és nagyon szeretem a Balea termékeket.


A biztonsági őr néha tényleg irritáló tud lenni, de ugyanez van a Rossmann-ban is. Valmiért mindig engem szúr ki magának, és mindenhová követ.



A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.

# 9/14 Időpont 2012. szept. 24. 19:00 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz"

2019. aug. 31. 21:30
 16/29 anonim ***** válasza:
76%

"De nincs tolvaj kinézetem,"


De az van, rendszeresen járok ilyen boltokba, soha hasonló sem fordult elő. Sőt ellenkezője. Kb. kisétálhattam volna a boltból fizetés nélkül, annyira nem foglalkoztak vele, hogy hol és mit válogatok

2019. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem rágörcsölsz, azt figyeled, hogy merre jár a bizti őr és figyelnek-e. Ez tesz gyanússá.

Ha csak lazán, félelem és para nélkül vásárolnál, nem figyelnéd hogy figyelnek-e, nem lenne ez. Ha te magad nyugodtságot sugárzol és nem zavartatod magad, mert esetleg rád néz a bizti őr (akinek ez amúgy a dolga), akkor békén fognak hagyni. Mert nem viselkedsz úgy, mintha vaj volna a füled mögött.

Én is szoktam szaglászni dezodort, tusfürdőt és öblítőt is (mást nem nyitok ki, az már szerintem is taplóság), elolvasok minden kis cetlit, ruha boltban is nézelődök és sokszor vásárlás nélkül távozom ilyen helyekről és tényleg sose volt még semmi ebből semmikor.

A kisugárzásod és a viselkedésed a ludas, hidd el. Ha azon változtatsz, megszűnik ez a jelenség.

Engem kb bármikor félrehívhatnának, sose sértődnék meg rajta. Kérhetnék, hogy pakoljak ki, készségesen megtenném. Mert tudom, hogy csak félreértés. Nyugodt és kooperatív maradnék végig, emellett udvarias is, hiszen ők is csak a munkájukat végzik, és nekem sincs semmi rejtegetnivalóm. S ez rám is van írva, ezért nem ba szogatnak.

Gondold át.

2019. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
Birom amúgy hogy egyesek azt írják sose tapasztalták még ergo nem is létezik a jelenség amiről írsz. Mennyire kell ehhez ostobának lenni? :D ezek ha tudnák hogy forog a Föld elszédülnének... Remélem azért azt elhiszik hogy létezik oxigén attól még hogy nem látják.
2019. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
36%

Egy szóval se mondtam, hogy nem létezik a jelenség, okostojás.

Azt mondtam, hogy ehhez két fél kell. A bizti őr nem száll rá azért valakire, mert fiatal. Hanem azért, mert gyanús. Akkor is, ha nem akar az lenni és alapjában véve nem lenne ok a gyanakvásra. De ha valaki ráparázik, akkor könnyen produkálja pont azt a viselkedést _a saját tudta nélkül_, amit el akar kerülni.

De felőlem aztán. Nem nekem lesz belőle gondom.

2019. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

19-es

Nem jól okoskodsz, rosszul gondolod. Sose viselkedtem gyanúsan, és ismerőseim sem, mégis sokszor nagyon figyelik

kit mit csinál, teljesen indokolatlanul. Nem tudom minek erőlködsz itt te is meg a többi ilyen ostoba ha fogalmatok sincs a dologról

2019. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!