Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Élvezheti az életet, szórakozh...

Élvezheti az életet, szórakozhat egy olyan valaki, akinek már véget ért az élete? 30F

Figyelt kérdés

Sajnos néhány hónappal ezelőtt 30 éves lettem. Két dologban reménykedtem: vagy nem élem meg ezt a kort, vagy addigra megoldom a gondjaimat. Sajnos egyik sem teljesült (sőt, a helyzet még súlyosabbá vált bizonyos szempontól). Sajnos az elmúlt néhány évvel ellentétben, az öngyilkossághoz gyáva vagyok, így marad az "élet". A pokoli, sz@r élet. Nekem nem sikerült beindítani, elindítani az életemet. 30 felett pedig már feleslegesnek érzem próbálkozni, ilyen öregen már nem fogok "ugrálni". Az életet elég egyszer elrontani. Onnan már menthetetlen vagy. Nekem pedig többször is sikerült elszúrni. Ugyebár a boldogságot nem mindenki érdemli meg. Vannak, akik akármit tesznek, próbálnak, soha sem lesz öröm az életükben. Karrierem nem lesz, nem lehet. Pénzem sem, hiszen a pénzt nem mindenki érdemli meg. Ez jutott nekem is. Ez 51%-ban azért van, mert az élet gyűlöl és tönkre akar tenni, 49%-ban pedig a saját rossz döntéseim eredménye. Van, akit szeret az élet. Nekik sikerülhet. Ők boldogok lehetnek. A legtöbb embernek viszont ez maga a pokol. Aki azt mondja, hogy élvezi az életet, az nem teljesen normális, vagy nagyon gazdag. Engem viszont elakar pusztítani a sors. Olyan gondokat kaptam, amikről mások álmodni sem mernek. Mindegy is, a lényeg, hogy soha nem lesz jó.

A kérdés az, hogy mit csináljak? Hogy lehetne legyőzni egy ilyen gonosz, kegyetlen, rosszindulatú erőt, mint ez az élet? Túl lehet-e járni az "eszén", ellehet-e érni azt, hogy jól érezzem magam annak ellenére, hogy a sorsom már régen megpecsételődött? Hogy tudnám rávenni magam arra, hogy legalább egy kicsit jobbak legyenek a mindennapok? Sajnos drogozni nem akarok. Ivással ugyanígy vagyok.

Egyébként is, attól még minden rossz lesz.

Tehát a kérdésem az, hogy élvezhetném az életet, ha tudom, sohasem lesz jó? Olyan bűntudatom van, ha pl. veszek egy ruhát magamnak. Hiszen felesleges. Ugyanígy nehezen veszem rá magam akármilyen szórakozásra. Bűntudatom lesz tőle. De valahogy mégis ki kellene bekkelnem a hátralévő időt - szórakozás nélkül is szörnyű lesz, de hátha van egy olyan módszer, amivel nem annyira sz@r.

Tehát hogy lehetne élvezni az életet (annak ellenére, hogy minden elveszett)? Hogy tudnám "rávenni" magam?

30F


2019. szept. 8. 18:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, itt nyafogás helyett írhatnál némi konkrétumot is. Akkor talán konstruktív közhely mentes válaszokat is kaphatsz.


Nekem sincs jó életem, sőt napról napra élek jelenleg, de próbálkozok, és még pár évet kell kibírnom így.

2019. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi idős korodra nem ártott volna mondjuk, ha elérsz valamit, leteszel az asztalra! Tudod? ☺️

20/F

2019. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
77%

El sem olvastam végig, elég volt az első öt mondatból leszűrnöm, hogy megint dübörög a nyafogás, a negatívitás, és az energiavámpír üzemmód.

Kösz, de én még egészséges lelkű 30 éves vagyok, nem kérek belőled, hogy lehúzd a hangulatomat.

2019. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

#1: nem érdemes leírni konkrétumokat, hiszen a helyzet megoldhatatlan. Meg egyébként is, a kérdés megválaszolásához felesleges tudni a részleteket.


#2: Hát épp ez az, emiatt van elrontva az egész. Hiába végeztem el főiskolát, meg van felsőfokú végzettségem, szakmám, sajnos az élet annyira gyűlöl, hogy nem tudom hasznát venni.

Családot, meg barátnőt sohasem akartam, szóval azok nem elérendő célok.

2019. szept. 8. 18:22
 5/49 anonim ***** válasza:
29%
Aha, mehetsz a temetőbe próba fekvésre. 30 után vége slussz, meg a nyuggerek is kiröhögnek. Hát sajnos ez van. annyira öreg sosem leszel, hogy elmondhasd majd magadról, hogy nyugdíjas vagyok, mert addigra 110 év lesz a korhatár. Az ember 25 éves koráig kis takony, 30 tol meg már egy vén xar.
2019. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%

Menj el egy állatmenhelyre önkénteskedni, például kutyákat sétáltatni!

Az életedet már végképp elrontottad, öngyilkos nem akarsz lenni, akkor a legjobb amit tehetsz, ha mások életet kicsit jobbá teszed.

Azok a kutyák nagyon hálásak lennének egy kis sétáért.

2019. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
84%
A helyzet megoldhatatlan? Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember. Nyavajgás helyett kapd össze magad és kezdj valamit az életeddel. Ha mindíg azt mantrázod magadnak, hogy téged nem szeret az élet és neked semmi sem sikerül, akkor úgy is lesz. Állj pozitívan a dolgokhoz és meglátod egyből más lesz az életed.
2019. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

#5: Igen, ezért van az, hogy csak a gazdagok lehetnek boldogok. Nekik ugye fiatalon, huszonévesen sincs semmi gondjuk.


#6: Nem szeretem a kutyákat, igazság szerint ők sem engem.

Meg sajnos motiválatlan vagyok mindenhez.

2019. szept. 8. 18:34
 9/49 A kérdező kommentje:
#7: Ez hazugság.
2019. szept. 8. 18:34
 10/49 anonim ***** válasza:
92%

Hisztizel itt mint egy hülye liba!

Kelj fel és tegyél azért, hogy más legyen az életed!

Én 46 vagyok, de most kezdem harmadszor! Nem a padlóról kezdem, hanem a szakadékból, ahova kétszer mások löktek, egyszer pedig az élet. Nyafogás helyett kapd össze magad és csináld!

46/N

2019. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!