Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Élvezheti az életet, szórakozh...

Élvezheti az életet, szórakozhat egy olyan valaki, akinek már véget ért az élete? 30F

Figyelt kérdés

Sajnos néhány hónappal ezelőtt 30 éves lettem. Két dologban reménykedtem: vagy nem élem meg ezt a kort, vagy addigra megoldom a gondjaimat. Sajnos egyik sem teljesült (sőt, a helyzet még súlyosabbá vált bizonyos szempontól). Sajnos az elmúlt néhány évvel ellentétben, az öngyilkossághoz gyáva vagyok, így marad az "élet". A pokoli, sz@r élet. Nekem nem sikerült beindítani, elindítani az életemet. 30 felett pedig már feleslegesnek érzem próbálkozni, ilyen öregen már nem fogok "ugrálni". Az életet elég egyszer elrontani. Onnan már menthetetlen vagy. Nekem pedig többször is sikerült elszúrni. Ugyebár a boldogságot nem mindenki érdemli meg. Vannak, akik akármit tesznek, próbálnak, soha sem lesz öröm az életükben. Karrierem nem lesz, nem lehet. Pénzem sem, hiszen a pénzt nem mindenki érdemli meg. Ez jutott nekem is. Ez 51%-ban azért van, mert az élet gyűlöl és tönkre akar tenni, 49%-ban pedig a saját rossz döntéseim eredménye. Van, akit szeret az élet. Nekik sikerülhet. Ők boldogok lehetnek. A legtöbb embernek viszont ez maga a pokol. Aki azt mondja, hogy élvezi az életet, az nem teljesen normális, vagy nagyon gazdag. Engem viszont elakar pusztítani a sors. Olyan gondokat kaptam, amikről mások álmodni sem mernek. Mindegy is, a lényeg, hogy soha nem lesz jó.

A kérdés az, hogy mit csináljak? Hogy lehetne legyőzni egy ilyen gonosz, kegyetlen, rosszindulatú erőt, mint ez az élet? Túl lehet-e járni az "eszén", ellehet-e érni azt, hogy jól érezzem magam annak ellenére, hogy a sorsom már régen megpecsételődött? Hogy tudnám rávenni magam arra, hogy legalább egy kicsit jobbak legyenek a mindennapok? Sajnos drogozni nem akarok. Ivással ugyanígy vagyok.

Egyébként is, attól még minden rossz lesz.

Tehát a kérdésem az, hogy élvezhetném az életet, ha tudom, sohasem lesz jó? Olyan bűntudatom van, ha pl. veszek egy ruhát magamnak. Hiszen felesleges. Ugyanígy nehezen veszem rá magam akármilyen szórakozásra. Bűntudatom lesz tőle. De valahogy mégis ki kellene bekkelnem a hátralévő időt - szórakozás nélkül is szörnyű lesz, de hátha van egy olyan módszer, amivel nem annyira sz@r.

Tehát hogy lehetne élvezni az életet (annak ellenére, hogy minden elveszett)? Hogy tudnám "rávenni" magam?

30F


2019. szept. 8. 18:05
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
#10: Ha nem nyerhetek, mi értelme próbálkozni?
2019. szept. 8. 18:41
 12/49 anonim ***** válasza:
34%
"Sajnos dolgozni nem akarok." Ja, kérem, akkor ne csodálkozzál már, hogy csóró vagy.
2019. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
95%

Emberek!

Fogadjuk már el végre, hogy a kérdező teljesen és végképp elrontotta az életét!

Ne kezdjünk már el vele vitatkozni, hogy nem, nem rontotta el, ne adja fel a reményt, erre ő majd visszaír, hogy de végképp elrontotta, majd megint valaki, hogy nem, és ez így fog folytatódni legalább 30-40 válaszon keresztül, mint az előző 194 kérdés esetében is.

Unalmas, értelmetlen, és a végén már én fogom felkötni magam, ha tovább kell olvasnom.

Elrontotta, hát elrontotta.

Akkor keressen valami hobbit, sétáltasson kutyát, gondozza a kertet, szedjen szemetet, segítsen a hajléktalanszállón, tök mindegy, csak keressen valamit, ahol segíteni tud másokon, és meg fogja látni, hogy azáltal, hogy másokon segít, egyből lesz értelme, mert lesznek, akik számítanak rá, akiknek fontos, és még ha örökre csóró agglegény is marad, akkor is volt értelme az életének.

2019. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
#12: drogozni
2019. szept. 8. 18:50
 15/49 A kérdező kommentje:
#13: Anno, amikor még nem tudtam, hogy vége, fontos volt a segítségnyújtás. Hiszed, vagy sem, ilyen típus vagyok/voltam. De mára megváltoztam. Sajnos ettől még ugyanolyan rossz lesz az életem. Ugyanúgy másokhoz fogok viszonyítani, akik nálam fiatalabban értek el sokkal többet, mint én valaha is fogok. És csak annyi előnyük volt, hogy őket nem gyűlöli az élet és nem követtek el olyan hibákat, mint én.
2019. szept. 8. 19:55
 16/49 anonim ***** válasza:
91%

És aki mondjuk vakon született, azt vajon mennyire gyűlöli az élet?

El tudod képzelni, mennyivel rosszabb lenne az életed vakon? Nem tudnál rendesen közlekedni, nem olvashatnál el egy könyvet, nem láthatnál egyetlen filmet sem, sőt még a barátaid,családtagjaid,esetleg a szerelmed arcát sem.

Gondolj már bele csak egy kicsit, hogy a tidénél nagyságrendekkel rosszabb sorsok is vannak!

Jó, tudom, téged ez nem vigasztal, csak szeretném, hogy lásd, hogy ahogy vannak nálad szerencsésebb sorsú emberek, úgy vannak szerencsétlenebb sorsú emberek is.

2019. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
84%
Első olvasásra ez megint a szokásos munkaügyis-bombanős kamu kérdezőnk, csak most 25 helyett 30 évesnek írja magát.
2019. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
46%
Nekem meg felsőfokú végzettségem sincs, csak egy sima érettségi és ennyi. Az manapság a 8 általános. Szeretnék én is továbbtanulni, de hiába van pénzem, ha képzés nem indul. Így betanított munkából elek, ugyanabban a szakmában, ahol fejlődni szeretnék. Így is tanulok valamit, de papírom lehet soha nem lesz.
2019. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
64%
És nem picsogogok 30 évesen, mert van hol laknom, ami az enyém. Ennyim van. De az az enyém, akármi lesz is.
2019. szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

#16: Nem mondtam, hogy nekem a legrosszabb. A példádban leírt embereket ugyanúgy gyűlöli az élet. Elakarja pusztítani őket. Ha szerencsések, nem érzékelik ezt a mérhetetlen rosszindulatot, amit kapnak. Attól még rossz az életük.


#18: Nekem meg házam sincs 30 évesen. Látod, az én életem máris rosszabb, és jobban el van szúrva, mint a tiéd!

2019. szept. 8. 20:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!