Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Élvezheti az életet, szórakozh...

Élvezheti az életet, szórakozhat egy olyan valaki, akinek már véget ért az élete? 30F

Figyelt kérdés

Sajnos néhány hónappal ezelőtt 30 éves lettem. Két dologban reménykedtem: vagy nem élem meg ezt a kort, vagy addigra megoldom a gondjaimat. Sajnos egyik sem teljesült (sőt, a helyzet még súlyosabbá vált bizonyos szempontól). Sajnos az elmúlt néhány évvel ellentétben, az öngyilkossághoz gyáva vagyok, így marad az "élet". A pokoli, sz@r élet. Nekem nem sikerült beindítani, elindítani az életemet. 30 felett pedig már feleslegesnek érzem próbálkozni, ilyen öregen már nem fogok "ugrálni". Az életet elég egyszer elrontani. Onnan már menthetetlen vagy. Nekem pedig többször is sikerült elszúrni. Ugyebár a boldogságot nem mindenki érdemli meg. Vannak, akik akármit tesznek, próbálnak, soha sem lesz öröm az életükben. Karrierem nem lesz, nem lehet. Pénzem sem, hiszen a pénzt nem mindenki érdemli meg. Ez jutott nekem is. Ez 51%-ban azért van, mert az élet gyűlöl és tönkre akar tenni, 49%-ban pedig a saját rossz döntéseim eredménye. Van, akit szeret az élet. Nekik sikerülhet. Ők boldogok lehetnek. A legtöbb embernek viszont ez maga a pokol. Aki azt mondja, hogy élvezi az életet, az nem teljesen normális, vagy nagyon gazdag. Engem viszont elakar pusztítani a sors. Olyan gondokat kaptam, amikről mások álmodni sem mernek. Mindegy is, a lényeg, hogy soha nem lesz jó.

A kérdés az, hogy mit csináljak? Hogy lehetne legyőzni egy ilyen gonosz, kegyetlen, rosszindulatú erőt, mint ez az élet? Túl lehet-e járni az "eszén", ellehet-e érni azt, hogy jól érezzem magam annak ellenére, hogy a sorsom már régen megpecsételődött? Hogy tudnám rávenni magam arra, hogy legalább egy kicsit jobbak legyenek a mindennapok? Sajnos drogozni nem akarok. Ivással ugyanígy vagyok.

Egyébként is, attól még minden rossz lesz.

Tehát a kérdésem az, hogy élvezhetném az életet, ha tudom, sohasem lesz jó? Olyan bűntudatom van, ha pl. veszek egy ruhát magamnak. Hiszen felesleges. Ugyanígy nehezen veszem rá magam akármilyen szórakozásra. Bűntudatom lesz tőle. De valahogy mégis ki kellene bekkelnem a hátralévő időt - szórakozás nélkül is szörnyű lesz, de hátha van egy olyan módszer, amivel nem annyira sz@r.

Tehát hogy lehetne élvezni az életet (annak ellenére, hogy minden elveszett)? Hogy tudnám "rávenni" magam?

30F


2019. szept. 8. 18:05
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Valamennyi akarat csak van benned az élni akaráshoz, ha egyáltalán ki tetted ezt a kérdést és ráadásul még ki is emelted.


De van egy olyan érzésem, hogy ez is csak egy szimpla kamu kérdés.

2019. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Nekem a temetőben fog véget érni az életem.
2019. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem az anyagiak jelentik a legfőbb gondot kérdező, hanem a beszőkült világnézetet.
2019. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

28: és ha semmit nem tett le az asztalra, akkor miért élt, miért létezett?


30: ez nonszensz.


31: nem akaratról szól ez, hanem egyrészt jó lenne megérteni, miért én, másrészt legalább "beszélgetek" erről valakikkel.


33: a beszűkült világnézetem a realitás. Én a valóságot látom, másokkal ellentétben.

2019. szept. 19. 13:34
 35/49 BRUTAL TV ***** válasza:

Fsznak picsogsz itt ?!

Végig olvastam a kommenteket és te egy kötélről lógva élvezhetnéd a legjobban az életet barátom.

2019. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim válasza:

Kérdező ,menj ki Afrikaba önkéntesnek és majd meglátod, hogy nem téged utál az élet a legjobban

Mások betegek, gyerekeiket elveszítik, nincs vizük, se ételük és te nyavajogsz? Gondolom ropival, sörrel ülsz a laptopod előtt és siránkozol, hogy szar az élet

2019. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

35: valószínűleg az a legjobb megoldás.


36: természetesen nem csak engem gyűlöl az élet. Pont ezért kegyetlen és sz.a.r. De attól, hogy másoknak rosszabb, még nekem is az. És nem vigasztal, ha mások nyomora nagyobb.

2019. szept. 19. 14:42
 38/49 BRUTAL TV ***** válasza:

# 36 Ahhoz pénz és értékelhető tudás kellene...gondolom nem beszél angolul sokat...ha igen és így írta meg ezt a kérdést akkor még nagyobb szánalom az ember.

Ajánlok neked a 4chan vagy reddit oldalt sok ilyen van mint te.

2019. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 BRUTAL TV ***** válasza:
Nem kéne afrikáig elmenni elég lenne egy borsodi vagy ukrajnai magyar lakra zsákfaluba elmennie...lehet nem menne haza és még kötél se kéne :D
2019. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Nem tűnt fel még senkinek, hogy a kérdező játszmázik?

Sír, hogy mennyire kicseszett vele az élet és öngyilkos akar lenni, erre az emberek egyik fele pátyolgatja, a másik fele arra akarja rávenni, hogy kezdjen már valamit az életével, a többiek meg csak oltogatják és trollkodnak.

2019. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!