Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell kommunikalni...

Hogyan kell kommunikalni olyannal aki "ràkontràz" es magárol beszél, barmit mondasz a kérdésére? Kellemetlen

Figyelt kérdés

Szoval ujabban barmit mondok egyik baràt akivel sajnos közeli a kapcsolat, mindig ràkontràz mindenre amit mondok.


Fiktiv példàk(kèrdèseire vàlaszolok):

En: igen, lassan meg lesz a középfoku nyelv de a szobeli még nem sikerült, megyek ujra

Ö: "olyan jo hogy nekem màr meg van a felsöfokum is :)"


En: igen sajnos, most kicsit mosolyszünet van a pàrommal, nem irkàlunk, de nem nagy dolog, elmulik

Ö: "Mi olyan boldogok vagyunk hàl isten":)


En:most beteg vagyok kicsit pihengetek nem erek ra

Ö: "Mi szinte soha nem vagyunk betegek makk egészségesek vagyunk"


Szoval ha barmit mondok olyan mintha nem is lehetne beszelni vele rola, esetleg pl megbeszelni vele a nyelvtanulasi tapasztalatokat nehezsegeket, vagy siman oda-vissza kommunikaciot, eszmecserét folytatni, semmi empatiaja nincs, hanem de kb Mindenre elkezd vetiteni, hogy neki meg minden milyen szuper.


Kezdem ugy erezni mintha nem tudnék beszelgetni vele vagy nem lenne öszinte, vagy mindenre csak ràkontrazni akarna, hogy bezzeg ö, stb


Mivel muszaj talàlkozni de huzom halogatom, kb ugy vagyok màr jelen a tàrsasàgàban hogy borsozik a hàtam is töle. Legszivesebben ignoràlnàm de sajnos nem opciok most elköltözés meg stb, ill közös tarsasagban talalkozunk sajnos.


2020. febr. 29. 11:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nekem az is bajom ezzel hogy nem is lehet témazni igy vele. Megszünik az oda vissza kommunikacio.

Most ezekre mit mondjak amiket ö mond?

Oke rendben ertem de jo örülök. Vagy mit? Ilyen tömondatokkal vetit csak. Màs témàja nincs.

Ha en barmit neki is àllok ötletelni tervezgetni arra jönnek a kontràk. Hogy pl de jo hogy neki arra nincs szüksege.


Vagy kezdjem en is?

pl Hogy vagytok. Jol. Es te? mi is.most ebböl hogy lesz beszelgetes egyaltalan.


Komoly mintha nem is beszélgetés lenne ez vele hanem valami nem is tudom. Vetités oda vissza, verseny kinek mi a jobb az életében.

2020. febr. 29. 15:58
 12/18 anonim ***** válasza:

Nagyon idegesítő.

Régebben is ilyen volt?

2020. febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem. Régebben nem voltak ilyen gondjaim hogy nem tudok beszélgetni vele.


De mint irtam akit megismertem ujabban az is ilyen. Irtam neki hogy miket javitgatok erre neki àll arrol regélni hogy ö mit es milyen szep. Aztan pont.

Most erre megint irhatnam hogy igen örülök.


Szoval ugy erzem mintha a kimenö kommunikaciomra nem kapnék vàlaszokat, lezàrnak egy tömondattal amit nem lehet tovabb füzni lasd a fenti peldakat. Megszünik a kommunikacio. Es olyan erzesem van az ilyen reakciokbol mikor magukra terelik a szot abbol amit en meséltem vagy engem foglalkoztat, hogy ràadàsul en nem is érdeklem a beszelgetö partenrt


Mindamellett ha engem nem is erdekelne vki de legalabb annyi van bennem hogy empatikus tömondattal zàrjak. Pl jobbulàst kivanok de mennem kell.

2020. febr. 29. 17:35
 14/18 A kérdező kommentje:
Szoval oke addig ha az indok az, hogy valojaban nem erdeklem(de akkor meg minek faggatnak..?),de ezeket hogyan kommunikaljam le? Vagy hogy lehet akkor igy beszelgetest fennt tartani, ha abbol all hogy kerdeznek, vàlaszolok, mire ilyen egovàlaszokat kapok, ök viszont nem témàznak max ilyen vetitéseket, amikre aha jol van ennyit lehet mondani.
2020. febr. 29. 17:47
 15/18 A kérdező kommentje:

Kezdek ràjönni hogyan lehetne megragadni ennek a lènyegét. Szoval akit esetleg nem érdeklek es magàra tereli a szot es vetit, akkor miert nem beszél magàrol? Szoval ha belémfojtja a szot, es oke akkor en megyek at a hallgato szerepbe ezzel, akkor mièrt ennyi csak, hogy velem meg minden jo es pont?



Szoval a beszédkommunikacio nem az hogy van eg tema mindjuk amit együtt vesézünk ki, pl feldobja A fél, lereagàlja tovabbötleteli B, ha akarja, vagy a B-t nem erdekli es magárol beszél inkabb igy A fèl àtmegy gallgatosagba várja akkor a màsik témàt mert ugye valamiert àtvették a szot, irànyitàst, de erre téma az nincs a B oldalrol, csak nyekkent egyet, hogy neki milyen jo.

2020. febr. 29. 18:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen hallgatod őket és tudnak a saját problémájukról beszélni veled, akkor valami miatt versenytársnak látnak.

Akik kedvelnek, szeretnek, azok meghallgatnak, figyelnek rád.


Szerintem, te egy közvetlen, jóindulatú ember lehetsz.....nem tudom, mennyi idős.

Sokszor nagyon bántó tud lenni, amikor mások elutasítják a közeledésünket, de ez általában a saját életükben megélt fusztrációjuk miatt van.

Hogy mit tegyél? Maradj kedves, de távolságtartó. Legyen a tudatodban, hogy nem nyílhatsz meg előttük. Remélem, idővel találsz olyan embereket, akik képesek elfogadni és viszonozni a jóindulatodat.

2020. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. febr. 29. 20:08
 18/18 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy rossz irányba változott, és ez téged zavar.


Ha nincs változás, sajna hagyni kell.

2020. márc. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!