Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ti nem adtok az utcai...

Ha ti nem adtok az utcai kéregetőknek, miért teszitek?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre provokatívnak fog hatni a kérdésem, de nem ez a célom. Természetesen az olyan válasz, hogy "az én pénzem, én kerestem" is elfogadott. Inkább csak okokra és tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Kezdem én:

Mikor kamasz voltam a diákmunka béremből is mindig adtam az utcán kéregetőnknek. Egyszer épp a villamosra vártam, amikor egy teltebb roma hölgy egy leharcolt babakocsit tologatva kért tőlem pénzt. Azt mondta tápszerre kell a kicsinek (és mutatott a babakocsi felé is). Én adtam neki, és a reakciója az volt, hogy "esetleg még egy kicsit kaphatnék?". Majd elment a nemleges válaszom után. Mikor visszafelé sétált (a villamos megálló vonalán fel-le ment folyamatosan) belelestem a babakocsiba és üres volt - még pléd se.


Tesóm esete: a legelső munkahelyén dolgozott, minimálből nehezen megélve, amikor egy hajléktalan odament hozzá, hogy tudna-e neki adni LEGALÁBB 1000 ft-ot. Természetesen ezt úgy, hogy a cigi lógott ki a szájából.


Apám esete: ritkán jár a fővárosba, de nemrég meglátogatott. Az utcán sétáltunk, amikor egy bácsi leszólította, és apám azt hitte, hogy biztos útbaigazítást kér. Nos, nyilván pénzt kért az úr (amúgy nem tűnt rossz módúnak), majd mikor apám nemleges választ adott (ház felújítás előtt állnak anyuval) az öreg megkérdezte, hogy hova valósi. Majd lelki zsarolásként odavetette, hogy "dehát magyarok, testvérek vagyunk". Valami elképesztően agresszív hangsúllyal.


Barátnőm esete: egy hölgy kért tőle a buszmegállóba, mellette egy kutyával. A kutyának kell táp, és ezért kéreget. A barátnőm adott, majd következő momentum: a nő fellépett a buszra egyedül. A kutya ott maradt.


Ezen kívül természetesen mindig megkapom ha elutasítok valakit, hogy a q-va anyám, és ha adtam régebb mindig még többet kértek.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2020. júl. 10. 18:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%
azért nem adok, mert szerintem egy koldus többet keres mint egy átlagos dolgozó ember. és azért sem adok, mert koszos, búdös és visszataszító a legtöbb és ezért akkor vagyok nyugodt ha a lehető legtávolabb vannak tölem. ráadásul ha valaki tömegközlekedik rengeteg lejmos jön szembe, nincs az a pénz amit ne lehetne szétosztani
2020. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
91%

Budapesten élek és tömegközelekedéssel járok. Mikor minden áldott nap már 2-3-4-5 lecsúszott fazon akar lehúzni, akkor egy idő után egyszerűen kimúlik az emberből a szociális érzékenység.


Ehhez hasonló sztorijaim nekem is vannak:

-"Napok óta éhezek, blablabla". Felajánlottam a péksütimet. Elbizonytalanodik, majd megkérdezi, hogy milyen péksütim van... Amikor én akár egy reggelit kihagyok, akármilyen péksütinek örülök, az állítólag napok óta éhező meg válogat...

-Egy másik "napok óta éhezek, blablabla". Felajánlottam, hogy vásárolok neki élelmiszert, ennek örült, én pedig ezt meg is tettem (zsemle, paprika, felvágott). Mire végeztem, várt rám pár másik csöves, hogy nekik is vásároljak be. Mondom anyád, kinyújtam a kisujjamat, erre kiderül, hogy csóró diákként az én feladatom egész Budapest élelmezése!

-Könyvjelzőt osztogat, én meg elveszem. Közli, hogy akkor ez most 1000 forint lesz, amit beteg kisgyermekeknek, vagy elhagyott kutyáknak, vagy mit tudom én kiknek gyűjt. Mondom hogy akkor visszaadom a könyvjelzőt. Erre valami hasonlót mond, hogy "dögöjjé te meg te rohadt mocsok, a rák pusztítson el".

-Ez inkább vicces sztori: Oktogonnál egy pár női tagja állítólag gyermeket vár, életmentő műtétre érkeztek Budapestre, és nincs pénzük hazaútra benzinre. (Bár először még végre se hajtották a műtétet, mert először a műtétre nem volt pénzük.) Pár hónap múlva UGYANAZ A PÁR pont ugyanezzel a szöveggel és szintén az Oktogonnál. Úgy tűnik sajnos azóta nem jutottak haza. És a terhes nő hasa sem nőtt.


Egyébként meg az a véleményem, hogy Magyarországon alacsonyak a fizetések, de munkahely az van. Éhen pedig nem szoktak halni emberek Magyarországon.

2020. júl. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

Általában adakozom, párszáz forintot adok, többet ér a nyugalmam.

Javarészt kocsiból kiszállva "találnak meg", nem kockáztatom a még használtan, mostani értékén is 15 milliós autó fényezését, vagy egyenként 80 000-es abroncsait.

Tudom, általánosítás, bizonyára 1000/999 nem "állna bosszút", de jobb félni...


Egyébként, általánosságban megvan a véleményem.

Évekig minden egyes hajléktalannak ajánlottam munkát szállással, aki leszólított, tisztán maradt volna normabértől függően 130-150 000 forintjuk hó végére.

Csakhogy konkretizáljam, a peresznyei Sopár és Társa Kft.-nél örömmel láttam volna bárkit zöldséget válogatni, csomagolni, aki szívesen dolgozik.

Nem tolongtak, maradjunk annyiban...

2020. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Az arcbamászós csalóknak elvből nem adok, a leírt példáid okán. Akinek valóban szüksége van segítségre, az nem liheg a szádba és nem fenyeget azzal, hogy megkésel, ha nem adsz neki egy kis aprót. Jó célért amúgy szívesen adakoznék, ha lenne miből, de én is hétről hétre élek.
2020. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én az idős virágos néniktől szoktam venni pici csokrokat az aluljárókban, őket nagyon sajnálom. Ill. konkrét személyeknek szoktam utalni, ha megérint a sorsuk, legutóbb egy beteg kicsinek, akit a híradóban láttam.

Koldusmaffiát nem támogatom én sem.

#13 Sopár és Társa, de kicsi a világ! Antal, Maga az?

2020. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap keresztülhaladok Budapest "ékkövein". Sajnos eléggé bepalizható, könnyen rászedhető arcom van, így nem telik el úgy egy nap, hogy valaki célirányosan oda ne jöjjön hozzám (amikor több méterről kiszúr, mindenki mást figyelmen kívül hagy és bármerre is mozdulsz ő követ).

Az egyik az, hogy az önfenntartásom is nehézkes (egyetem mellett dolgozom és önellátó vagyok teljesen), így én 200 forint hiányt is megérzek.

A másik a tapasztalat... ha nem adok, akkor simán utánam kiabálnak, hogy dögöljek meg, a cujva anyám stb.

Nem tudok úgy bérletet/jegyet venni, hogy ne lihegnének minimum ketten a nyakamba, az egyik a pénztárcámba kukucskálva, hogy mennyi a pénzem (komolyan volt olyan, aki kijelentette, hogy látta az 5000 forintost nálam, abból igazán adhatnék).

Aztán van az a nő a 2es metrón, aki fejhangon visít, hogy "KI SEGYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍT?!" - általában a metrón lévőket figyelmen kívül hagyom (csak tovább megy gondolattal), de ő nem. Egyszer behajolt a fülemtől 2 centire és elordította magát. Aztán szintén ezen az útvonalon van egy bácsika, aki "Van apró, nincs apró, megyek is tovább" - na, ő minden reggel megiszik 1,5 liter flakonos bort és úgy száll fel a metróra.

Vannak a kutyával kéregetők, ahol már többször bebizonyosodott, hogy LOPJÁK a kutyát. Egyszer még én is bejelentettem egy állatvédő szervezetnél (miután sorban váltották egymást az emberek a kutya mellett) és tényleg ellopták... Nekik ők csak eldobható munkaeszköz. Én pedig nem támogatom az állatkínzást.

Jajj, a 4/6 villamos is csúcs. Van az alacsony emberke, FN újsággal. Ott voltam, amikor találkozott egy ismerősével, aki teljesen ledöbbent, hogy hát ő meg mit keres ott, a facebookon orrba-szájba nyomatja magát, hogy milyen sikeres a cége, mennyi a pénze, sikeres üzletember stb.

Szintén ezen a villamosútvonalon egyszer adtam egy pasinak, aki lecövekelt előttem. Kiderült, hogy munkanélküli évek óta a barátnőjével és az anyósa nyakán élnek. Most született gyerekük és döbbenten mesélte, hogy ő azt hitte, hogy csak ovis korban lesznek plusz költségeik, nem is sejtette, hogy ennyi pelenka kell - erre most mondjam azt, hogy ésszel kell szexelni és átgondolni a családtervezést?

Aztán vannak a "támogasd a fogyatékos/szegény gyerekeket" - nagy része kamu. Amint honlapcímet kérdezek elküldenek az anyádba.

2020. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
58%

Üdvözöllek!

Igen, valóban apró! Nem, még annak idején, a kezdetekben a jobbkezeként dolgoztam az öreg Antival. :)

2020. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%
Vagy úgy :) Én egy csomagolóanyag gyártó cégnél voltam a kapcsolattartója.
2020. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
58%

Ohh! Rondo?

Akkor kaphattál egy kis ízelítőt a történetekből! :D

2020. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%
Nem, Dunapack és igen, kaptam :)
2020. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!