Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ti nem adtok az utcai...

Ha ti nem adtok az utcai kéregetőknek, miért teszitek?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre provokatívnak fog hatni a kérdésem, de nem ez a célom. Természetesen az olyan válasz, hogy "az én pénzem, én kerestem" is elfogadott. Inkább csak okokra és tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Kezdem én:

Mikor kamasz voltam a diákmunka béremből is mindig adtam az utcán kéregetőnknek. Egyszer épp a villamosra vártam, amikor egy teltebb roma hölgy egy leharcolt babakocsit tologatva kért tőlem pénzt. Azt mondta tápszerre kell a kicsinek (és mutatott a babakocsi felé is). Én adtam neki, és a reakciója az volt, hogy "esetleg még egy kicsit kaphatnék?". Majd elment a nemleges válaszom után. Mikor visszafelé sétált (a villamos megálló vonalán fel-le ment folyamatosan) belelestem a babakocsiba és üres volt - még pléd se.


Tesóm esete: a legelső munkahelyén dolgozott, minimálből nehezen megélve, amikor egy hajléktalan odament hozzá, hogy tudna-e neki adni LEGALÁBB 1000 ft-ot. Természetesen ezt úgy, hogy a cigi lógott ki a szájából.


Apám esete: ritkán jár a fővárosba, de nemrég meglátogatott. Az utcán sétáltunk, amikor egy bácsi leszólította, és apám azt hitte, hogy biztos útbaigazítást kér. Nos, nyilván pénzt kért az úr (amúgy nem tűnt rossz módúnak), majd mikor apám nemleges választ adott (ház felújítás előtt állnak anyuval) az öreg megkérdezte, hogy hova valósi. Majd lelki zsarolásként odavetette, hogy "dehát magyarok, testvérek vagyunk". Valami elképesztően agresszív hangsúllyal.


Barátnőm esete: egy hölgy kért tőle a buszmegállóba, mellette egy kutyával. A kutyának kell táp, és ezért kéreget. A barátnőm adott, majd következő momentum: a nő fellépett a buszra egyedül. A kutya ott maradt.


Ezen kívül természetesen mindig megkapom ha elutasítok valakit, hogy a q-va anyám, és ha adtam régebb mindig még többet kértek.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2020. júl. 10. 18:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén bevallom, hogy nem szeretek adni. Nem érdekel, hogy mire kéri, miért kéri, ki kér, mennyit kér stb., annyi negatív tapasztalatom van vele, hogy én ezt már nem bírom. Már alapvetően a kéregetés műfajától vagyok rosszul. Egyetemista vagyok és ebből kifolyólag sokat járok ilyen helyekre, ahol jellegzetesen tobzódni szoktak a kéregetők pl. állomás vagy buszmegállók... volt olyan, hogy egy napon hárman megállítottak és nekem már elegem van abból, hogy kb. egy parkba nem lehet leülni pihenni, mert perceken belül ott terem egy kéregető. Csomóan nagyon akaratosak, erőszakosak és agresszívak pl. volt olyan, hogy a nő konkrétan belémkarolt, fogta a ruhámat és jött velem, alig tudtam lerázni magamról... vagy volt amikor utánam jöttek, kiabáltak és ez sem túl kellemes érzés, hogy mindenki azt hallgatja, hogy én mekkora szívtelen dög vagyok, aki nem képes segíteni. Sokszor nincs is időm vagy idegem végighallgatni a sztorikat, hogy mikor megy a busz, ott ül a gyerek a kocsiban, mikor fog elfogyni a tej, kinek a kije hagyott ott kit stb., nem vagyok rá kíváncsi. Van olyan is, aki pofátlan pl. van egy nő, aki mindig ugyanabban a buszmegállóban szokott kéregetni és képes egy nap annyiszor megállítani ahányszor arra mész és szemrebbenés nélkül visszakérdez, hogy tudnál-e adni még egy 200-ast. Nekem semmi bajom nem lenne velük, nem zavarnának, tökre megértem és még sajnálnám is őket, pozitívan is fordulnék feléjük, ha nem így viselkednének, ne lenne annyi csaló, ne néznék totál hülyének az embert. Én tudom, hogy valakinek sokkal nehezebb, mindenkinek mások a lehetőségei stb., de annyi szociális segítő szervezet van, hajléktalanszállók, ételosztás stb., hogy én nem értem miért kell száz forintokért terrorizálni a népet.
2020. júl. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyreszt en sem tamogatom a koldusmaffiat, masreszt pedig azert, mert az isten penze nem eleg nekik. Inge-gatyaja ramenne az embernek ha minden egyes keregetonek adna, arrol nem is beszelve, hogy sokan meg haborognak is ha nem az elvarasaiknak megfelelo osszeggel segitik ki oket.
2020. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem adok a mocskoknak.

Budapesten annyi munkalehetoseg van ,hogy csak az nem dolgozik,aki nem akar. En is az epitoiparban dolgozok egyszeru munkaskent porallergiaval,55 kg-san diplomaval.


A csovesnek ingyen van a TB. Mi fizetunk erte. A bkk berletet se veszik meg es nem tudjak oket megbuntetni. Ingyen netezhetnek ilyen ellatohelyeken meg ingyen tisztalkodhatnak a szamukra ingyen biztositott tisztalkodoszerekkel.

2020. júl. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
80%
Van egy jó módszer arra, hogy elkerüld az ilyen kéregetők nagy részét: Ne állj meg. És itt nem arról beszélek, hogy ne állj meg ha szólítanak, hanem amúgy sem. Ha megállsz, előbb utóbb odamennek, ha buszra is vársz, vagy valaki másra, akkor is sétálgass inkább a téren, mintha mennél valahova.
2020. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ha minden tarhálónak adnék, végül nekem nem lenne semmi pénzem, aminek így akkor semmi értelme nem volt, másrészt egyszer végighallgattam az egyik történetét, adtam is neki 200Ft-ot, amit nem megköszönt, hanem rákérdezett, több nincs? Na azóta egy vasat nem adok nekik.
2020. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!