Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azt vettem észre, hogy kezdem...

Azt vettem észre, hogy kezdem ellökni a barátaimat, oka?

Figyelt kérdés

Nyáron elég szarul voltam mentálisan, viszont a barátaimmal (3-an vannak) sikerült ezt "túlélnem". Mostanában a suli miatt nem kicsit stresszes vagyok és például ma is összevesztem egyik barátommal. A lényeg, hogy már utálom, hogy okosabbnak tartom őket és lényegében ez is volt amiért összevesztem vele. (a sztori röviden annyi, hogy egy pont kellett volna az ötöshöz egy dolgozatban és szarul esett, amikor ők mondták, hogy nekik ötös lett és haragomban ((saját magamra haragudtam, hogy nem vagyok olyan jó, mint ők)) kiléptem a csoportból, majd amikor visszavettek azzal jött, hogy kérdezte, hogy kellenek-e válaszok ((de nem akartam az ő válaszát írni, mert ez nekem kihasználásnak számít)) és az ne én állítsam be őt a szarnak, amiért nekem nem lett ötös, hol ott egyáltalán nem ő volt a haragom oka, sőt). Szóval eléggé összevesztem vele és olyan, mintha ellöktem volna magamtól. Félek, hogy megint olyan lesz a hangulatom, mint nyáron...


Nem megoldásért kérdezem, hanem mi lehet annak az oka, hogy ennyire elhidegülök az emberektől, akiket egyébként szeretek.



2020. nov. 21. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán elhidegülés. Inkább a kudarc érzet és enyhe irigység keveredése. Bár az irigység is a kudarc miatt van benned szerintem. A nyáron is a ilyesmi miatt volt a gond? Hogy mások jobbak nálad?
2020. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ez mindig is bennem volt, nyáron más miatt voltam magam alatt, elvesztettem sok rokonom sajnos.

tudom, hogy az irigységtől volt ez, de nem is tudom... olyan furcsa érzésem van, meg gondolataim, hogy nekik nem kellek, meg jobbak nálam, mit számítok én, stb. nekem ez a gondom, hogy ez már szerintem nem csak az irigységről szól, és utálom ezt a megfelelési kényszert.

2020. nov. 21. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem én sem úgy értettem, hogy az irégység az alapja. Csak rosszul fejeztem ki. Az inkább csak egy tünet, egy következmény. A fő gond az az, hogy nem jó az önbecsülésed. Hogy nagyon kevésnek tartod magad. Szerintem próbálj meg egy olyan témakört keresni, ami őket nem érdekli. Vagy amiről úgy tartják nagyon nehéz és nekik nem menne. És legyen ez a témakör az érdeklődési köröd vagy legyen ez a dolog a hobbid. Vagy akár több ilyent is keress. Például, ha ők jól tudnak főzni, de nem tudnak festeni és te közepesen főzöl, akkor tanulj meg jól festeni, inkább, mint hogy jól főzni. Azt akarom kinyögni, hogy te azokban legyél jó amikben ők rosszak, vagy ami őket nem érdekli. Mert így nem tudod magad annyira hasonlítani hozzájuk. Ha van ét ember és mindkettő szeret főzni, akkor az egyik jobban főz biztosan és ez megállapítható és az az úgyedebb, amelyik jobban főz. Ezt össze tudod hasonlítani. De ha az a kérdés hogy egy jól főző és egy jól festő ember közöl melyik a tehetségesebb, akkor hát nem tudod megmondani, mert mivel másban jók nem tudsz hasonlîtani. Talán próbáld meg így.
2020. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hülyeség, amit írsz, nagyon tetszik. Megpróbálom észben tartani.
2020. nov. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!