Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek a muszlim,...

Mi a véleményetek a muszlim, arab párkapcsolatokról ahol a nő keresztény?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy arab fiúval akit igencsak megkedveltem, 17 évet észak afrikában élt majd magyarországra jött tanulni. Tapasztalatokra, ajánlatokra vagyok kíváncsi

2021. jan. 2. 14:11
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
49%
*arányos
2021. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
62%

A nővérem exférje egy svájcban született muszlim vallású török volt. Ha nem vagy extrém liberális és a saját kultúrád szokásait kicsit is szereted, akkor hosszú távon nem sok esélye van egy ilyen vegyes kapcsolatnak. Máshogy nevelték őket, a nőket kb cselédként kezelik.

Abban az esetben működhet ha a fiú európában szeretne maradni és az itteni hagyományok szerint élni. Máshogy nem.

2021. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
70%
Azért van ellenpélda is, de nagyon ritka, vagy csak keveset hallunk róla.
2021. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
44%

Azért itt mindenki a negatív példákat hozza, azért ez így nem teljesen igaz.

Sok esetben azért mennek ezek a vegyes házasságok félre mert nagy a kulturális szakadék. A nő tipikus liberális európai nő (karrierista, független stb.), a férfi tradicionális, nem ateista, tradicionális férfi, női szerepekben hisz, így persze, hogy nem csoda szétmennek, már az elején nem illettek össze. Sőt elmondom, hogy az arabok nem akarnak európai nőt elvenni egyáltalán, félnek elköteleződni mellettük, pont azért nem, mert tudják, hogy nem lehet velük hosszú távra tervezni. Nálunk a válás teljesen normális, sőt az esetek nagy részében a házasság azzal végződik sokszor a legkisebb problémák miatt szétmennek, náluk ez elképzelhetetlen, a legutolsó opció csak. Iszlámban a házasság szent, nincsen kalandozás, barátság extrázás, hajnali részeges bulik stb. És tisztelet a kivetelnek de azért az átlag európai nő, férfi ilyen. Teljesen nyilvánvaló, hogy így a kapcsolat nem működik, de ez nem az arab férfi hibája elsődlegesen, hanem más a sztandard, elvárás, morál. Tehát nem lehet valamit úgy megfogalmazni, hogy az arab barátom nem engedett el a barátnőimmel buliba, meg nem engedi, hogy sokat igyak stb. Ez azért fura nekünk, mert itt elfogadott ebben a társadalomban, hogy ha vkinek kapcsolata van ugyanúgy járhat külön utakon, részegnek lenni sokszor inkább menő stb. Ezek után persze, hogy az európai nőnek az jön le, hogy az arab barátja így meg úgy korlátozza őt stb., ami nem igaz. Mert ha te is hasonló értékrendű vagy, azaz mondhatni konzervatív, akkor ugyanúgy fogod látni ezeket a dolgokat, ahogy ő, ha nem akkor persze korlátozásnak éled meg. Nem tudom, hogy érthető-e mire akarok kilyukadni.

Viszont azt is el kell mondani, hogy ez rajtad is áll, hogy mennyire vagy liberális vagy tradicionális. Ők tradicionálisak egyértelműen, tehát ha te is az vagy, akkor működni fog. Nekem volt arab párom mi teljesen jól kijöttünk de én alapból tradicionális vagyok és keresztény (nem iszom, nem dohányzom, hiszek a házasság utáni szexben, stb.).

Szóval ez rajtad áll. Ismerkedjél vele és meglátod. A másik, hogy ők nagyon válogatósak, csak random minden lánnyal nem állnak le, végképp nem terveznek velük, illetve a másik, hogy ők szeretik először barátként megismerni az adott lányt, és ha biztosnak érzik akkor lépnek csak a párkapcsolatra, ami náluk azonban házassággal végződik (ezzel függ össze, hogy ők az ismerkedésnél már feleséget keresnek és nem csak egy barátnőt, nem ugrálnak kapcsolatból kapcsolatba mint nálunk "próba" gyanánt. Ők már az elején szeretnek biztosra menni).

Ha lenne még kérdésed nyugodtan írj! Sok arab ismerősöm is van, jól ismerem mondhatni a gondolkodásmódjukat.

2021. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó ez a hsz egy vicc. Mondom ezt konzervatívként. Azt megértem, hogy két olyan ember, aki annyira bigott vallásos, hogy betartja az ábrahámi vallások házasságig nincs szex baromságát jól kijön egymással, de ez még konzervatív szemmel is beteg dolog.


Ó és én is ismerek nem egy arabot konzervatívként, és hányok tőlük és a bigott nem konzervatív hanem középkori világlátásuktól.

2021. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
51%

14-es, a válaszod egy vicc. 12-es vagyok, az én nővérem volt muszlim ember felesége konzervatív keresztény lányként, és az ismerkedős rész alatt valóban nagyon gáláns, udvarias fiatalembert ismerhettünk meg, a családja is tök okésnak tűnt, nem is voltak elkötelezett hívők, disznóhúst is ettek, nem gyakorolták a vallásukat se napi szinten és már évtizedek óta éltek svájcban. Gondoltuk, mivel a fiú nyugaton született és a családja se volt az a bigott muszlim fajta, nem lesz baj. Aztán ahogy a gyűrű fel volt húzva, ennek vége is lett. A nővérem se liberális, se bulizós, se karrierista, se szingli alkat nem volt, se semmi amit itt felsoroltál.

A kapcsolat azon ment félre, hogy ahogy házasok lettek a nővérem nem rendelkezhetett se a pénze se a vagyontárgyai felett, kvázi ingyen dolgozott a család éttermében, a fizetése egyből a férjének ment, neki konkrétan semmije nem volt. A férje inni, bulizni járt, minden hónap végére elszarta a pénzt amíg a nővérem takarított meg főzött az ingyenmunka után otthon, mint egy házicseléd, barátai se voltak, akikkel egy kávét megihatott volna, csak a munkatársaival találkozott, akik nagyrészt rokonok voltak.

Amúgy meg igenis csalják a muszlimok a feleségeiket, csak nagyon jól titkolják. De végülis nem nehéz titkolózni a feleség előtt, ha a lábát se teheti ki a lakásból, a férj meg eközben oda megy ahova akar. Egy évig bírta ezt az állapotot a nővérem és szerencsére nem lett terhes a csodás férjétől, így simán ott tudta hagyni, a válást se személyesen intézték már.

Lehet, hogy neked sok arab barátod van, de kapcsolatban és házasságban teljesen máshogy viselkednek, mint barátságban. És az európai barátoknak meg nyilván nem fognak beszámolni a valóságról.

Bár írhatnék én is csupa szép és jó dolgot, de a tapasztalat nagyon mást mutat, mint a te romantikus elképzeléseid.

2021. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
25%
Ez azért így erős kijelentés, hogy csaljak a muszlimok a feleségeiket. A magyarok is! Ennyire ne általánosítsunk.
2021. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
71%
17- a 14-es válaszolónak írtam ezt, mivel ő kijelentette, hogy a muszlimok nem csalják a feleségeiket, nem járnak bulizni stb. Ez nem volt általánosítás? Ez ellen hozzam fel amit mondtam, mivel nem akkora szentek a muszlimok, mint ahogy ő leírja.
2021. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
*hoztam fel
2021. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
36%

16-os


Nem állítottam be szentnek őket, egész egyszerűen csak a másik oldalt is be szerettem volna mutatni. Mert állandóan azt szokták az emberek előhozni, amit a médiából hallanak. Én ismerek német-szír párt is (házasok már több mint 4 éve), boldogok és jól megvannak egymással, tisztelik egymást és amit te leírtál, hogy nálatok hogy volt nem mindenkinél olyan. Én akiket ismerek (akár vegyes párokat is), mindenki boldogan él.

Elmondanám, hogy a magyar ugyanúgy csalja a feleségét, sőt veri ha úgy van. Tehát a magyarokat ugyanúgy nem kell félteni, tisztelet a kivételnek.

2021. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!