Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek a muszlim,...

Mi a véleményetek a muszlim, arab párkapcsolatokról ahol a nő keresztény?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy arab fiúval akit igencsak megkedveltem, 17 évet észak afrikában élt majd magyarországra jött tanulni. Tapasztalatokra, ajánlatokra vagyok kíváncsi

2021. jan. 2. 14:11
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
52%

Egyik oldalról sem kéne általánosítani, nem kultúrák élnek közöttünk, hanem emberek a kultúrában.


(A 14eset nem olvastam végig)

2021. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
53%

Csakhogy ez a kérdés nem magyar férfiakról szólt. Azt szerintem a kérdező is tudja, hogy milyenek, ezért nem kérdezett róluk. Egyébként én is ismerek rendes vegyes párt, de ott a muszlim fél minden hagyománynak hátat fordított és elfogadta az európai nők viszonyát a házassághoz, ami igencsak más, mint az övéké. Ezt a 12-es válaszomban le is írtam, hogy csak így működhet.

Nyilván nem arról van szó, hogy engedi félremenni meg vedelni a feleségét, hanem megosztják a házimunkát, a gyereknevelési feladatokat, és a nőnek lehet saját pénze. A legtöbb muszlimnak ezek nem magától értetődő dolgok sajnos.

2021. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
21%

#16


Egyedi esetből nem kéne messzemenő következtetéseket levonni. Ez, amit példának hoztál, egyáltalán nem jellemző az arab kultúrára. Ott ritka, hogy a nő dolgozik, mert a férjének kötelessége eltartani. A feleség saját döntése, ha dolgozni akar, és ilyen esetben saját maga rendelkezik a pénze fölött, ha akarja, egy forintot se tesz a családi kasszába, mert nem elvárás.


Ez most kb olyan, hogy ismerek egy barna szemű fickót, aki veri a feleségét, akkor már egyből ki lehet jelenteni, hogy ne kezdj barna szemű pasikkal, mert azok agresszívak?!


Nyilván a kulturális különbségek miatt nehéz egy ilyen párkapcsolat. De azt is nézzük, hogy mindig az egyén van benne az adott kapcsolatban, nem pedig egy egész kultúra, egy egész társadalom.

2021. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
59%
Csak a személyiség számít. Te is és ő is egyediek vagytok. Minden keresztény, és minden muszlim más.
2021. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan, miért van az, hogy mindenkit lepontoznak, aki ne adj isten tapasztalatokon alapuló kommentet ír a muszlim kultúráról emberekről?


Egyből nem hasznos a válasz, ha nem azt írod, hogy jajj ilyen olyan sz*r emberek, csak mert te azt olvastad valamelyik kormánypropaganda oldalon, hogy rettegni kell tőlük?! Meg is érdemli a magyar, komolyan mondom, szánalmas birka népség.

2021. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
37%

Jajj ne haragudj, véletlen lepontoztalak, de teljesen egyetértek veled, ma 09:11-es.


Szerintem ez azért van, mert kevés ismeretük van más kultúrákról, felszínesen gondolkoznak, mindent elhisznek elsőre amit hallanak. Az a legszánalmasabb, mikor egy-egy cikk alatt kimutatják sötétségüket legyen szó bármilyen népcsoportról... olyankor általában szégyellem, hogy "magyar" vagyok... Intelligencia hiánya. :(

2021. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
35%
#26, én is... nem értem, mire fel ez a hatalmas felsőbbrendűség érzet, mintha mi különbek lennénk bárkinél is. Hihetetlen az ilyen mértékű nagyképűség, gyakorlatilag a semmire.
2021. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
40%
Bocs, de egy olyan vallású embernél amely vallás lemaradt valahol a középkorban bizony különb vagyok. És bem azért mert a kormánypropaganda ezt nyomatja, hanem azért, mert nem egyet ismerek személyesen és hányok tőlük.
2021. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
35%
#28 csakhogy a vallás nem maga az ember. Én is ismerek nem egyet személyesen, és érdekes módon én bem "hányok tőlük". De biztos mindenki más sz*r, nem te. Tipikus magyar mentalitás, én meg ettől hányok.
2021. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
23%
*nem
2021. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!