Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezt az irigység ütőkártyát...

Ezt az irigység ütőkártyát hogy lehetne lefordítani magyarra?

Figyelt kérdés

Van ez a tipikus mikor valaki király akar lenni, szeretné hogy irigykedjenek rá, és azt gondolja ha ezt szuggerálja bele másokba akkor úgy is lesz.

Ez egy marketing stratégia gondolom, hogy mindenkire azt mondják hogy irigy. Igen ám, de a fogyasztóvédelem ilyenkor közbeszól, és felismerjük, hogyan zajlik a folyamat. Kedves irigyezők, lassan már más marketing stratégiát kell kitalálnotok. A fennmaradó emberek pedig konstatálják, hogy ismét nyelvújításnak kell következnie, az eredeti értelemben már nem használhatjuk az irigy szót, erre már mást kell kitalálni, pl: mentalevél, vagy bármi más. Miért vették el tőlünk az irigy szót az eredeti jelentésében? Annyira rossz hogy ilyen értelemben használják:


szerintük:

irigy=emberek akik nem akarnak olyanok lenni mint a delikvens, és akiket idegesít a jelenléte is, vagy röhögnek rajta=irigy


De nem, az eredeti irigy nem ezt jelentette. Akkor kellene helyette egy másik szó, de mi legyen az?



2021. febr. 17. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Halvány lila gőzöm sincs, hogy mit zagyválsz itt össze.


Az irigységről pedig olvasd el ezt a könyvet:

Almássi Kitti: Irigység

[link]

2021. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok az emberek rosszul hasznaljak az irigy szot. De nyugi, a kedvukert nem fogunk ujatcalkotni helyette. Mindossze annyi, hogy ők hurráoptimisták és kizárják a negatív kritikát. Igy lehet oket jellemezni. Egy elvont, kitalalt valosagban elnek. Ami negativ nem fogadjak be, mert tevesen kivetitik azt, mikor valaki tenykeg irigy es ezert akar lehuzni, vagy egy szemet es bullyingol, ezt kivetitik azokra, akik jogosan biraljak. Peldaul mikor egy dagadt fosch azt hiszi o a vilag legszebb csaja, es aki negativat ir, azt törli, meg visszavag hogy csak irigy vagy a nagy seggere. Es nem kepes felfogni hogy nem az a jo nagy segg mikor 50 tonna zsir vagy, hanem mikor sportos es izombol van segged es azon van kis zsir. De mivel paran sajnaljak oket belejuk mantrazzak hogy ne torodj veluk ok nelkul bantanak, csak irigyek, es ezert lesznek ilyenek es hasznaljak igy a szot.
2021. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es szuper intelligens vagy, nagyon így van ahogy írod.
2021. febr. 17. 11:22
 4/9 A kérdező kommentje:
1 Huh nem olvastam a könyvet de az is egy színvonal aki ilyenről képes egy egész könyvet írni... Na jó majd belenézek. Mit mondjak erről írni jelen társadalmunkban, olyan kis életrevaló, ügyeske jellem.
2021. febr. 17. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, inkább süllyedj el szégyenedben. Fogalmad sincs, hogy ki dr. Almássi Kitti, de ő ezerszerte többet ér, mint te, és többet is tett le az asztalra, mint te.
2021. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem süllyedek el szégyenemben, mert én meg olyanokat ismerek amiket te nem. Nem fogok minden divatírót azonnal idézni.
2021. febr. 17. 11:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Drágaság, ő nem divatíró. Ő klinikai szakpszichológus, több évtizede van a pályán.

Egy kis felvilágosítás neked: [link]

2021. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom mert megnéztem azért egy keresést azelőtt, de attól még divatos :) Én csak azt csinálom amit ő mondott, van önbizalmam, pedig még el se olvastam az erről szóló könyvét. De majd olvasgatok valamiket tőle ezután remélem ha lesz időm.
2021. febr. 17. 13:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem baj ha valaki klinikai, de írhatna olyan könyvet majd még, ami jó irányba befolyásolja a társadalmat, pl ne legyen ekkora széthúzás, és valahogy ellensúlyozhatná a koellókat, és a sikerember teóriákat egy kicsit intellektuálissá és tényszerűvé kellene eltolni a marketinges ködösítés és kasztrendszer erősítés irányából.
2021. febr. 17. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!