Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Utólag úgy érzem, hogy elpazar...

Utólag úgy érzem, hogy elpazaroltam a tinikorom, és hogy nem tartozom sehova. Ez mennyire normális? 19F

Figyelt kérdés

Miután elballagtam általános suliból megszakadt a kapcsolatom minden ottani emberrel mert máshova sodort mindenkit az út.

Gimiben sosem találtam meg igazán a helyem, a saját társaságom.

Ugyan kialakultak kisebb haveri viszonyok, de egyik sem volt az igazi, pedig nem voltam zárkózott, egyszerűen nem akartam a középpontban lenni.

Nem vágytam kifejezetten a hétvégi bulizásokra, az alkohol és cigi se vonzott.

Inkább otthon tanultam, programoztam, fotóztam, videót vágtam stb, elvoltam a saját világomban. Nem éreztem túlzottan hiányát a szociális kapcsolatoknak, elégnek éreztem ha néha 1-2 haverral volt valami kisebb program, összejövetel stb.

De most hogy itt az érettségi még is úgy érzem hogy a középsulis éveket elb sztam teljesen azzal hogy otthon voltam és nem jártam el sehova, nem buliztam, bandáztam stb.

Tudom nem áll meg az élet ennyi idősen, de mégis van egy fajta bűntudatom, és nem tudom kiheverni..

Szerintetek egyetem alatt mennyire bepótolhatóak ezek a dolgok?



2021. ápr. 2. 20:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
80%
Elarulom neked, hogy az egyetem sokkal jobb lesz, ez egy új lap. A kozepsuli nekem is így telt, plusz hogy annyit bandaztam, hogy egy kezemen össze tudom számolni. Nem bántam meg, nem szerettem a képmutatást, jopofizast, klikkesedest. Nem voltam teljesen önmagam a középiskolai társaságban. Feszejezett időszak volt. Az egyetemen minden más lesz, jobb, szorosabb, izgibb. Engedd el, nem éri meg ezen agyalni. Nem vesztettél semmit, nagyon jól csináltad. Inkább légy büszke magadra hogy nem züllottel. Egyetemen minden más lesz, jó értelemben.
2021. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem tök jó, dolgokkal töltötted az idődet. (tök jó, hogy tudsz videót vágni meg programozni). Olyan társaságakba érdemes járni, akikkel van valami közös érdeklődés, ha nem vágytál annyira bulizásra, akkor nem is vesztettél sokat...

Az egyetem pedig egyrészt kemény, másrészt meg kitágul a világ.

2021. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Meglepően gyakori! :D Nyugi, 19 évesen még van mit bepótolnod bőven... Még azon is ráersz majd gondolkodni, ha nem mondta volna neked senki, hogy elpazaroltad az életed, akkor is ezt gondolnád e...
2021. ápr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Én is így voltam vele és nem egy megnyugtató válasz de nem vesztettél semmit! És tényleg nem! Huszas éveimből visszanézve is vicckategóriás dolgoknal tűntek már amikre annyira vágytam érettsegi táján de most méginkább azok. Az egyetlen amit veszthetsz hogy ezt a mentalitást tovább viszed a következő évekre. Én így tettem és ha valamit bánok akkor ez. Egy egyetem ahogy előttem is írták más lépték. Én ott is folyton bulizni akartam meg azt lesni mit szólnak a haverok. Annyit görcsöltem ezen hogy nem csak ebben de másban is sikertelen lettem és elment mellettem a világ. Azért a végére összeszedtem magam :) Te, ha folytatod ahogy írtad és inkább otthon programozol stb akkor tied lesz a világ és jönnek be maguktól a szociális dolgok az életedbe. Ott már azt értekelik amit teljesítesz, amit leraksz az asztalra, és amit mindebből megosztasz velük. Hajrá!
2021. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%
Szerintem nem elpazaroltad az időd hanem megmentetted. Programoztál, vágtál alkottál. Ez többet ér mint zülleni a tömeggel. Magányos és egyszerű élet szerintem a legjobb ami egy férfinek kijuthat.
2021. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Én meg azzal pazaroltam az időmet, hogy semmi értelmeset nem csináltam, max játszottam, ahelyett, hogy tanultam volna, programoztam volna stb.

Késöbb meg már soha nem lesz annyi ideje otthon az embernek, hogy ezeket behozza, amiket suli mellett lehetett otthon csinálni.

2021. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
még 4-5 éved lesz bepótolni, ha egyetemre mész, ott lesz lehetőséged, de ha már dolgozol, akkor munka mellett nagyon nehéz eljárni, meg a többiek munkaidejével is összeegyeztetni, meg utána meg az ember érdeklődési köre is változik, kiöregszik az ilyen diszkókból, ahol az átlagéletkor 15-16 év, meg már nem lesz olyan nagy buli berúgni, energiád se lesz annyi, meg már komolyabb kapcsolatok kezdenek kialakulni, többség megtalálja élete párját és velük tölt több időt, minthogy szórakozni menjen a haverjaival.
2021. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Teljes mértékben pótolható. Egy dologra figyelj: az általános és középsulis társaid életét figyeld és próbálj majd hozzájuk kapcsolódni ha úgy lesz.
2021. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Én is ugyanúgy ezeket csináltam, közép suliba alig voltam és nem is vágytam akkor tarsasagokban bulikba. Így utólag vicces lenne ha meselhetnék meg bánom is meg nem is hogy kimaradtak az ilyen dolgok. De ez van :D néha ilyenek vagyunk, lesz rá alkalom később is és kész el kell fogadni. Akkor nem akartál menni, mással el voltál. Ilyen emberek is vannak csak ha már olyan társaságba kerülsz ahol inkább buliztak akkor lehet csak rossz érzés hogy olyan különcnek érzed magad legalábbis velem ez van :D de amikor még nyugisabb emberekkel veszem körbe magam akkor meg semmit nem bánok. Én ilyen vagyok és kész. Nem vagyok nagy társasági ember. Csak bulizni most már mennék sűrűbben de úgy gondolom míg gyerek nincs egyetem vagy munka mellett simán lehet "pótolni ", új élményeket szerezni. De ha most se vágysz ezekre amúgy az is tok normális :D mindenki más beállítottságú ;)
2021. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Ja és igaz amit írtak előttem, ha később akarnád pótolni akkor rá jössz hogy nagyon meg kell válogatni hova mész el mert tele vannak a discok 14tol 18 közöttivel, de fiuként ez előny is lehet :D
2021. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!